Skocz do zawartości

Prośba o rozjaśnienie tematu i pomoc w wyborze


driver

Recommended Posts

Witam!

Jestem laikiem i wyleciałem już dawno z tematu. Przymierzam się do zbudowania "centrum muzycznego", do którego będzie podpięty komputer, telewizor, konsola i być może coś jeszcze tak, aby dźwięk wychodzący z tych urządzeń mógł być puszczany na jednych głośnikach. Pokój jest nieduży. Od sprzętu wymagam portu USB, odtwarzacza CD, AUX i opcjonalnie BT. Muzyka jakiej słucham to rap, electro i pop. Przeglądając tu trochę forum napotkałem na takie cudo jak amplituner. Pooglądałem kilka wymienionych w sieci i zastanawia mnie jedno. Na jakiej zasadzie podłącza się te wszystkie osobne urządzenia typu telewizor czy komputer. Kiedyś bym pomyślał, że przez Aux, ale na tylnej stronie nie ma takowych wejść. Od czego są wejścia HDMI w takim sprzęcie? Proszę o objaśnienie tego tematu, z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na dwa urządzenia marki Pioneer - XC-HM86D i model wyższy NC-50DAB. Obydwa urządzenia posiadaj wbudowany odtwarzacz CD, pełną bardzo bogatą funkcjonalność sieciową oraz wzmacniacz, czyli podłączamy tylko kolumny i słuchamy. Wszystkie zewnętrzne źródła dżwieku podłączasz analogowo kablami RCA lub cyfrowo optycznym lub koaxialnym przewodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, weź klasyczny wzmak i dodaj klocek typu Yamaha WXAD 10 lub coś lepszego jeśli potrzebujesz, ewentualnie wzmak + DAC, który ma wejścia cyfrowe i USB.

Jestem posiadaczem amplitunera Onkyo TX-8050 i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Właściwie ma wszystko o czym piszesz, poza BT i CD. Więc jak wspomniałem "generalnie". Bardziej konkretnie to zdarzyło mu się jakieś zamulenie albo przywiecha, chociaż przypadki takie mogę policzyć na palcach jednej ręki. Wygoda takiego urządzenia jest super (sterowanie smartfonem, dostęp do NAS, radio internetowe, obsługa nośników USB), ale jednak ma ono swój soft i ten soft miewa kaprysy. Jak się rozejrzysz po forach to znajdziesz tematy dotyczące zawieszania, restartowania, wyłączania się i innych problemów z amplitunerami sieciowymi. No ten typ tak ma i albo akceptujesz, że tak może być albo wybierasz dwa osobne klocki.

Edytowano przez Dydex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

W jakim budżecie tego szukamy?

Na jakiej powierzchni to ma grać?

Do czego wy to dobieracie?

Myślę, że do 5k, powierzchnia to 10m2. Tak jak pisałem wyżej:

"...do którego będzie podpięty komputer, telewizor, konsola i być może coś jeszcze tak, aby dźwięk wychodzący z tych urządzeń mógł być puszczany na jednych głośnikach."

"Od sprzętu wymagam portu USB, odtwarzacza CD, AUX i opcjonalnie BT. Muzyka jakiej słucham to rap, electro i pop."

Po przejrzeniu kilku filmików na youtube rozjaśniło się pytanie na które nikt nie odpowiedział "do czego są porty HDMI", więc fajnie by też miało. Ale coś mi się wydaje, że takiego urządzenia ze wszystkim nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...