Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

chociaż konto mam od kilku minut to na stronę wchodziłem od dłuższego czasu i namiętnie czytałem kilka godzin dziennie.

Z polecanych tu sprzętów padały następujące modele (kolejność zupełnie przypadkowa):

Denon AVR-X2400H

Yamaha RX-V683

Yamaha RX-V483

Pioneer VSX-832

Onkyo TX-NR676

Pioneer VSX-932

Niestety wszystkie wyżej wymienione mi się nie podobają wizualnie. I niezbyt chciałbym kupować takiego "klocka" pomimo tego, że cieszą się dobrymi opiniami.

Ze sprzętów, które mi leżą mógłbym wymienić:

Harman Kardon AVR-161S, ale ten z kolei nie ma WiFi, a to jeden z podstawowych wymogów, które musi spełniać zakupiony amplituner. Dyskwalifikuje go także brak wsparcia dla .flac z USB.

Marantz NR1508, Marantz NR1608, ale te z kolei nie mają tunera DAB+, który wymagam.

I tak przeglądając oferty trafiłem sobie na zupełnie pominięty tutaj i na innych stronach (chciałbym wiedzieć, dlaczego) amplituner Pioneer VSX-S520D.

Ma on WiFi (nawet dwuzakresowe), radio internetowe, wyjście pre-out, tuner DAB+, odtwarza .flac, czyli wszystko czego w zasadzie potrzebuję.

Filmów może zbyt dużo nie oglądam, ale z TV korzystam często i na własnym tunerze satelitarnym (Linux) widzę, że część stacji ma dźwięk Dolby Digital i Dolby Digital+, dlatego potrzebny jest mi system 5.0. Jak już zauważyliście kładę też nacisk na muzykę (czy to z USB czy radia internetowego), więc nie chciałbym żeby dźwięk przypominał ten z "jamnika".

Głośników jeszcze nie mam, ale raczej będzie to coś z tej pary: Quadral Quintas 6650 lub TAGA TAV-606 v3. Oczywiście będę dążyć do tego żeby posłuchać jednych i drugich głośników z wybranym już amplitunerem. Dopuszczam też propozycje jeśli z czymś innym ten Pioneer (o ile nie zostanie przez Was wykluczony) miałby zagrać zdecydowanie lepiej.

Salon to kwadrat o powierzchni około 16m2. Głośnik centralny byłby pod TV (na szafce RTV), przednie kolumny po bokach tuż przed linią TV, a satelity na ścianie (wiszące) nad kanapą.

Jak na pierwszy post to w zasadzie tyle. Jeśli coś istotnego pominąłem to pytajcie. Z chęcią podyskutuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na kwestie wizualne a to nie wszystko. Zaproponowane modele odtsają od siebie czasem znacząco.

Model płaski S taki robi także Onkyo to model który będzie ok do tych TAG i to wszystko. Może być lepiej, dużo lepiej.

Modele X2400/ Onkyo 676 i Yamaha seria 6 to konkurencja

Model Yamaha 486 Pioneer 932 i 832 o także odpowiedniki. Różnią się ilością kanalów.

Najlepszy do TAGA 606 będzie Yamaha lub Onkyo.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kładziesz duży nacisk na odsłuch muzyki, znacznie lepszą opcją jest jednak klasyczny, "duży" amplituner wielokanałowy. Z podanych przez Ciebie modeli na pewno najbardziej sugerowałbym Denon AVR-X2400H, ewentualnie od dzisiaj tańszy najnowszy AVR-X2500H oraz Onkyo TX-NR686. Jeśli natomiast szukasz urządzenia w obudowie slim, spójrz na Marantz NR1608. Także od dzisiaj jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a urządzenie dźwiękowo jest nieporównywalnie lepsze do Pioneer VSX-S520D. Także wyposażenie jest bardzo bogate, poza pełną funkcjonalnością sieciową, jest także Heos.

Co do kolumn to z podanych przez Ciebie modeli wolałbym zdecydowanie Taga Harmony TAV-606 v3, natomiast jako alternatywa spójrz koniecznie na Polk Audio T531.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 1608 odpada ze względu na brak tunera DAB+ (info w pierwszym poście).

AVR-X2500H jest poza moim budżetem i także bez tunera DAB+. I nie widzę nic na temat wyjścia na dodatkowy wzmacniacz.

Onkyo TX-NR686 - j.w.

Ja wiem, że droższe zagrają lepiej (to logiczne), ale, że to pierwszy amplituner to nie widzę sensu dokładać ponad 1000 zł. Tym bardziej, że mi się nie podobają. To tak jakby kupować super wyposażony samochód, który się nam nie podoba.

Pioneera mogę mieć za 1799 zł. Ale jak już napisałem mogę to zmienić, ale na coś co posiada wszystkie funkcje których potrzebuję.

A te slim Onkyo to jaki ma symbol?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby klon, a DAB nie ma.

Tak, ponieważ jestem DXerem starej daty. Lubię kręcić anteną w czasie podwyższonej propagacji i odbierać odległe stacje.

Poza tym FM z czasem umrze (jak TV analogowa) i radio cyfrowe stanie się powszechne.

I skoro to porównywalny sprzęt to, dlaczego ma zagrać lepiej niż Pioneer?

Edytowano przez xarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie pozostaje Pioneer. A jeśli Pioneer, to pozostań przy kolumnach Taga, ewentualnie jeśli budżet pozwoli, spójrz na Polk Audio T531. Chyba, że na początek tylko lepsze przody, wtedy warte zainteresowania są Indiana Line Nita 550X oraz Pylon Audio Pearl 25. W przyszłości dokupisz sobie pozostałe głośniki i stworzysz system lepszy jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem specjalistów Emitela i Oni mnie sprowadzili na ziemię jeśli chodzi o bitrate w DAB+.
Także mogę zrezygnować z tej fukcji.
I teraz pytanie: czy Marantz 1508 czy Onkyo TX-L50 (o ile ma pre-out, bo nie widzę).
Mówiłem że tyłka nie urywa, niestety najczęściej jest to ten dolny zakres bitrate
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.06.2018 o 11:23, xarius napisał:

OK, zostaje Marantz NR1508.

I z nim chciałbym odsłuchać TAGA 606, Quadral Quintas.

Również jestem na etapie kompletowania sprzetu. Prawdopodobnie będzie to właśnie Marantz NR 1508, ale dalej dylemat mam z głośnikami. Ww modele biorę pod uwagę, z tym, że mi głównie chodzi o kino ;)

 

Dnia 4.07.2018 o 14:40, S4Home napisał:

W stereo taga jest lepsza ale mówię ci w kinie quadral zagra żywiej. Dlatego to sama półka jeśli chodzi o zestaw. :)

Dla mnie to również jest gwóźdź! :D Może uda mi się umówić na odsłuch (może ktoś polecić salon w Gdańsku?) i na własne uszy posłuchać. Dylemat Taga czy Quadral?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Cinematech (polecam!). Moja koncepcja po odsłuchu całkowicie się zmieniła. Po pokazaniu Panu w sklepie ustawienia mojego pokoju, doradzono mi, aby ze względu na ułożenie i brak sensownego ustawienia odsłuchów, nie pakować się od razu w 5.0 lub 5.1 (ewentualnie później można kombinować z dołożeniem i przeróbkami pokoju), ponieważ nie zda to do końca egzaminu (zdjęcie załączam - sorry za ogólny bajzel ;) ). Początkowa koncepcja przy remoncie była zupełnie inna - miałem inny sprzęt, który po wyprowadzeniu miejsc na kable, dokonał żywota jak na złość (sic!). Z racji półki przy kominku musiałbym użyć monitorów (tak się to chyba poprawnie nazywa), a nie kolumn podłogowych (chciałem postawić je na półkę, a z drugiej strony taką półkę dorobić). Centralka w zasadzie mogłaby być jedynie nad TV, ale jest to już wysoko, a poza tym źle by wyglądała. Boczne mają wyprowadzenie jeszcze przed twarzą siedząc na kanapie. Stąd zmiana koncepcji na stereo i rozstawienie ich po bokach.

Tak więc pod amplituner Onkyo 686 (docelowo będzie to Yamaha [mimo, że odrzucałem wcześniej], Denon 1400 lub Pioneer 932) zostały podłączone dwie kolumny w stereo:

1. Melodika BL40 MKII

2. Pylon Audio Opal 23

3. Taga Harmony 606

Nie jestem specem i nie znam się na poprawnym nazewnictwie, więc postaram się przedstawić swoje odczucia tak po "chłopsku" :) Na odsłuch poszły trzy utwory - utwór z muzyki filmowej, Tool - Lateralus i Decapitated - Kill the Cult.

Ad.1. Bardziej neutralnie, wszystko wypośrodkowane, szeroka scena (bardzo na plus przy filmach), wyraźny bas w muzyce filmowej i w Toolu (zespół kocham i myślałem, że znam każdy dźwięk - myliłem się i te kolumny mi to pokazały), gorzej z basem przy Decapitated (podejrzewam, że po podkręceniu go w ampli będzie o niebo lepiej). Wszystko się ładnie zgrywało, nic nie przodowało. Efekt WOW!

Ad. 2. Bardziej podbity bas, bardziej punktowe granie, scena zawężona, ale mimo wszystko wszystko ładnie wyselekcjonowane. Niby dobrze, ale czegoś mi tam brakowało. Efekt - jak młotem w łeb!

Ad. 3. Tutaj wyraźnie wszystko gorzej. Niektóre dźwięki uciekły. Raczej wszystko się rozmyło. Wiem, że to niższa półka cenowa i jest to wyraźnie odczuwalne. Efekt - niezbyt pozytywny. Wycofuje się z nich.

36952692_984235145087340_4715692723129024512_n.jpg

Edytowano przez Toolhead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...