Skocz do zawartości

Kino Domowe do 8 tys. zł


Ishibi

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

 

To mój pierwszy post a do tego jestem laikiem w temacie kina domowego, więc proszę o radę:

Poszukuję kino domowe 5.1 do późniejszej rozbudowy o satelity podsufitowe.

Na ten moment budżet mam do wydania 8 000 zł max 8 500zł.

Kino domowe ma służyć do filmów, konsoli,tv,  muzyki(dokładnie w tej kolejności).

Pokój 20 m2, z czego 1/4 przeznaczona jest jadalnie, jednak zachowam dobry układ przestrzenny do takiego zestawu.

Kolumny frontowe będą stały pod ścianą a po bokach będzie komoda/słupek(pytanie jakie odległości po bokach muszą być zachowane)

A teraz przejdźmy do konkretów:

Amplituner musi być 5.1.2 a najlepiej 5.1.4 ( w takiej konfiguracji docelowo chciałbym coś takiego stworzyć u siebie w pokoju).

Musi być odpowiednio mocny do kolumn ( liczę na Waszą pomoc).

Dodatkowo fajnie jakby miał wbudowany Dab( nie mówiąc już o bajerach do obróbki dźwięku i obróbki 4k, min 4 wejścia 4k hdmi i 1 wyjście 4k)

Fajnie by było żeby można by było również posłuchać muzyki( aby za mocno nie zniekształcał odbioru)

Kwota jaką bym chciał wydać - 2k-3,5k

Kolumny: 

Tu na ten moment chciałbym kupić zestaw 5.0, chciiałbym na nie wydać 4-5 tys. zł

Na ten moment myślałem o dali zensor 7 zestaw znalazłem za 4 900zł jednak boję się jak sprawdzają się przy filmach bo muzykę świetnie na nich się złucha.

Kolejne kolumny jakie widziałem do Jamo 809 trochę niższa półka jednak przy moim laickim podejściu to i tak może być ciekawe rozwiązanie.

 

Pomóżcie mi dobrać coś ciekawego co sprawdzi się super przy filmach, tv i konsoli a zarazem dobrze zagra przy muzyce.

Z góry dzięki za konstruktywną pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od elektronik - przyjrzałbym się amplitunerom Onkyo TX-NR686 oraz Pioneer VSX-LX303. To dwa mocne, praktycznie w pełni wyposażone urządzenia.

Kolumny Dali to bardzo dobra propozycja, zestaw uniwersalnym który świetnie sprawdzi się przy muzyce, bardzo dobrze przy kinie domowym. Jako alternatywa na pewno warto spojrzeć na Monitor Audio serię Bronze. W stosunku do Dali to trochę bardziej swobodny, analityczny dźwięk, jest to pewien plus przy kinie domowym. Bardzo dobrą opcją będzie także Polk Audio seria Signature. To także kolumny obszybkim, swobodnym, energicznym dźwięku.

Kwestia odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, plan prześlę w przyszłym tygodniu. Co do głośników i Amp protestuje na miejscu,

Piotrek możesz napisać o których heco myślałeś bo jest victa aurora i coś jeszcze chyba z tych 700.

Widzę również że dali 7 już nie jest tak

atrakcyjna ;)

a co myślicie o Marantz 7008, onkyo tx-rz800 lub Denon 4100w

Proszę jak możecie wytłumaczyć mi o co chodzi z hdcp 2.2 jeśli amp tego nie ma to czy konsola i tv będą działać w 4k video jak i dźwięk?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 21:52, Ishibi napisał:

Pokój 20 m2, z czego 1/4 przeznaczona jest jadalnie, jednak zachowam dobry układ przestrzenny do takiego zestawu.

Czyli pewnie słuchane będzie na 15m jak nie mniej. Wątpię, że osiągnie się wtedy satysfakcjonujący dźwięk przy umiarkowanych poziomach głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj to 20 to że część jest przeznaczona na jadalnię nie oznacza że jest odgrodzone i wynosi 15 tak jak o liczycie. To wciąż 20m. Kubatura pomieszczenia (czyli objętość) pozostaje taka sama. Wiem że nie macie dla nich konkurencji stąd taka nagonka. Ale czemu facet sam nie może się przekonać? Co traci? Czas?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...