Skocz do zawartości

Zestaw audio do tv oraz muzyki


betonixx

Recommended Posts

Jako jest to pierwszy post na tym forum więc wszystkich serdecznie witam.

Sprowadza mnie problem doboru zestawu audio który będzie grał z telewizorem(showmax, netflix, kablówka) + audio( głownie YT, mp3, Tidal itp), proporcje ciężko określić, ale można przyjąć pół na pół. Nie jestem audiofilem, w domu rodzinnym posiadam zestaw stereo z kolumnami podstawkowymi + wzmacniacz stereo yamaha, na które w mieszkaniu nie mam miejsca więc muszę wykombinować coś nowego. Zestaw nie ma być głośny bo w bloku i tak tej mocy nie skonsumuje. 

Posiadam telewizor 55 cali, który jest usytuowany na ścianie oznaczoną czerwona kreska, całą ściankę muszę zabudować gdyż mieszkanie nie jest duże i potrzebuje dodatkowych szafek. Ściana oznaczona na żółto jest zburzona i zostawiona szyna w suficie na ścianę przesuwną. 

Przechwytywanie.PNG.17abef697efdbe80c65c908a09b173ac.PNG

Poniżej wstępny projekt ścianki z telewizorem

Przechwytywanie2.PNG.734ec81202ea09043dcd2d2ed17ba13c.PNG

Po prawo i lewo mają się znajdować szafy o głębokości 60cm i szerokości jakieś 58cm, pomiędzy nimi ma być szafka na TV oraz wszelakie dodatkowe urządzenia, dekoder, router (ew amplituner) głebokość szafki będzie taka jak głębokość bocznych szafek czyli 60 cm, pod TV chce zostawić 145 cm, telewizor ma 123 cm szerokość. Nad telewizorem pójdą witryny lub półki, myślę, żeby je zrobić o głębokości 30/40 cm.

Rozważam dwie opcje (budżet tak 3,5kzł) nowy lub używany, sprzęt docelowy na to mieszkanie, raczej na kilka lat 

Gotowy zestaw z soundbarem lub zestaw stereo 

Jeżeli chodzi o soundbar to moim faworytem jest 

https://www.olx.pl/oferta/soundbar-samsung-hw-k950-5-1-4-500w-dolby-atmos-CID99-IDwh4cH.html#f3680f5739

wg mnie

+ obsługuje system dolby atmos, który mój telewizor w standardzie (LG OLED55B7)

+ brak kabli 

+ do tylnych satelit mam już gniazdka z prądem 

-jest to soundbar 

- muszę zamontować telewizor do ściany gdyż listwa jest za wysoka do obecnej podstawki i będzie zasłaniała telewizor, w półkę nie mogę wstawic listwy gdyż są głośniki do góry

-nie jestem pewny czy ten soundbar łyknie dolby atmos przez ACR z TV

Druga opcja to zestaw stereo, ale brak mi jakich pomysłów na niego.

wg mnie

+w tej cenie lepsze audio?

-głośniki muszą stać w meblach, nie ma opcji aby stały przed meblami

1 opcja to półki na podłodze na głośniki obok telewizora a druga opcja to pod telewizorem. 

Prośba o opinie, doradztwo czy przy takiej zabudowie zestaw stereo sensownie będzie grał i jeżeli tak to co proponujecie?

 

Edytowano przez betonixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw będzie służył także do odsłuchu muzyki, zdecydowanie namawiam na klasyczny system stereo. Pewnym problemem jest wstawienie kolumn w szafk, ale tu już chyba nic nie poradzimy.

Przechodzac do konkretów, jeśli soundbar, to spójrz na Focal Dimension Bar teraz w ciekawym pakiecie z subwooferem i bluetooth. To jeden z niewielu soubdbarów, na którym można próbować słuchać muzyki. Będzie to jednak duży kompromis.

Z zestawów stereofonicznych zaproponowałbym Ci zdecydowanie kolumny Indiana Line Nota 550X. To konstrukcja podłogowa z przednim bass-reflex. Jako zasilanie jeden z amplitunerów sieciowych - Onkyo TX-8250, Yamaha R-N602 lub Pioneer SX-N30AE. Zestaw tak budżetowo zmieści się w założonych ramach, a zapewni Ci wysokiej jakości dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przecież piszę, że kolumny podłogowe nie wchodzą w grę. Doczytałem że ten soundbar który zaproponowałem nie gada z moim telewizorem, żeby odebrać dźwięk atmos więc nie ma sensu go kupować. 

Wyczytałem, że apli Yamaha RX-V781 ogarnia ATMOS z telewizora po ACR, więc w przyszłości mógłbym zbudować system Atmos, jedynie na tą chwile problemem są głośniki i ich umiejscowienie. No oczywiście głośniki były by w półce 

Edytowano przez betonixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to właśnie muzyki słuchać nie będziesz. Eweidentnie szukasz sprzętu pod kino a a stereo pewnie słuchasz robiąc coś innego jako tło? Mam rację?

Jeśli tak to proponował bym jednak kino.

485 i ten amplituner Yamahy ma możliwość zastosowania tyłów bezprzewodowych. Chodz moim zdaniem wolał bym podciągnąć kable, większy wybór, ale to nie mój sprzęt.

I jakieś mini kolumny typu Heco Ambient czy Canton movie.

Co do stereo:

Każde, powtarzam,każde kalsyczne monitory zabudowane w szafkę zagrają źle. Nie słuchaj, że jak będą miały bass reflex z przodu to może być. Nie może.

Chyba że to odsłuchasz i takie coś Ci bedzie pasować.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie muzyka, idzie głównie jako tło, bo jak pisałem audiofilem nie jestem. Jeżeli chodzi o kable to mam możliwość ich pociągnięcia na tył bez kucia ścian jak i sufit bo mam obramówke 20 cm z sufitu podwieszanego. Wiec celował bym w ampli z atmos który połączy się z TV LG po ACR + kino które można rozbudować

Edytowano przez betonixx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się pod temat bo szukam podobnego zestawu grającego, a mianowicie:

Budżet około 3000 pln.

Będę używał sprzętu jako dźwięk do tv (65%)- satelita i muzyka z Youtube, kinomaniakiem nie nie jestem oglądam to co jest żeby odmóżdżyć się trochę po pracy, ważne żeby było wyraźnie słychać dialogi. 15% stream Youtube lub innych grajków z telefonu, 15% radio fm- leci w tle a jak coś fajnego puszczą to trochę podkręcę głośność, 5% płyty z muzyką dla mojej pociechy. Głośności przy tv i muzyce nie rozkręcam, z reguły wystarczy poziom rozmowy lub nieco głośniej.

TV 55 cali wisi na ścianie a pod nim szafka około 160 cm i po bokach by pasowały kolumny podłogowe. Na przeciw kanapa w kształcie U -3,3 m od tv a boki kanapy -2,4m od tv. Salon otwarty o powierzchni ok 36m2.

Przesłuchałem różne soundbary w tym polecany JBL 3.1- ale jak dla mnie wszystko to gra płasko, piskliwie i ma za dużo niskich tonów, które są fajne, ale nie w nadmiarze. Takie komputerowe kolumny Microlab solo 7c brzmiały jak dla mnie o wiele lepiej niż muzykobelki i bez suba miały dosyć niskich tonów. Soundbary odpadają. A najbardziej podobał mi się dźwięk miniwieży Denona RCD M41-  brzmienie super, tylko takie małe te kolumny, troszeczkę brakowało niskich tonów, ale brzmienie ogólne miód malina.

Myślałem nad zestawem: amplituner AV, 2 kolumny podłogowe, jakiś tani odtwarzacz bluray. Może kiedyś rozbudowa do 3.1 gdybym nie miał co z kasą robić:D Fajnie by było, żeby sprzęt uruchamiał się razem z tv i żeby kabli było mało. I jak będę chciał odpalić płytę audio z bluray, to żeby nie trzeba było tv odpalać. 

Proszę Was Forumowicze o propozycje i podpowiedź gdzie ewentualnie mogę posłuchać zestawu- centralna Wielkopolska.

Pozdrawiam!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ale tak grają soundbary. Przecież o tym piszemy.

W takim pomieszczeniu mini system na małych kolumnach typowo kinowych też się sprawdzi. Patrząc oczywiście na Twoje potrzeby.

Ale jeśli masz miejsce to w tej cenie zbudujesz podstawowy zestaw Yamaha 483 + Taga 606V3 lub Quadral Quintas 6500.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę raczej Yamaha 483 i Taga 606v3, kolor dąb idealnie będzie pasował do mebli. Nie mam możliwości rozstawić 5.0. Czy lepiej kupić 5.0 i podłączyć tylko 2 fronty i centralny czyli 3.0, czy kupić 2.0 i podłączyć w bi-ampie? A może da się 3.0 w bi-ampie? 

Edytowano przez Jacek Łuczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...