Skocz do zawartości

Amplituner ktory zagra jak Arcam AVR 600 ale nie bedzie sie tak grzal


tomw

Recommended Posts

Witam,

poszukuje amplitunera ktory da mi taka jakosc i potege dzwieku jak Arcam AVR 600 ale nie bedzie sie tak jak ow grzal :-) Mam dedykowany pokoj na kino domowe ale z racji na to ze musi byc takze szczelny akustycznie, na czas seansu nie mam niestety zbytnio wentylacji i robi sie dosc goraco po godzince czy poltorej :-) W zime to plus bo nie trzeba tyle grzac, ale niestety w letnie cieple dni robi sie goraco (28-30 stopni) :-) Jestem zachwycony jakoscia dzwieku i tym jak bezproblemowo sobie radzi nawet z najdynamiczniejszymi scenami ale z tego jak grzeje pokoj juz mniej, a nie za bardzo chce zakladac klimatyzacje specjalnie do niego :-)

Nie znam praktycznie zadnych amplitunerow poza Arcama, mialem lata temu Sony STR-DA777ES i bylem bardzo zadowolony, ale potrzebuje cos z wieksza moca i DTS-MA jako ze mam duzo materialu w tym formacie. Pozniej byly Arcamy AVR350, AVR400, AVR500 no i teraz AVR600 :-) AVR400 grzal sie niewiele, ale niestety mocowo nie radzil sobie z moimi glosnikami a AVR500 grzeje sie tak samo jak 600 :-) 

Budzet do 4000zl za uzywany, tylko do kina domowego (do stereo mam osobny wzmacniacz) a reszta systemu to:

- przod: Magnepan 1.7
- centralny: Focal Chorus CC800V
- tyl: Focal Chorus 705
- suby: Jamo D600 + 2 x Onkyo SKW-940

Bede wdzieczny za rady i podpowiedzi :-)

P.S. - dodam (bo nie kazdy przeciez zna parametry AVR 600) ze jego moc to 130W na kanal przy 5ciu kanalach zasilanych a podawany maksymalny pobor mocy to 1500 W. Czegos w tych okolicach szukam wiec co na prawde daje potezny dynamiczny dzwiek.

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś rozwinąć zdanie "nieco mi szkoda H300 do filmów"? W jednym pokoju masz Hegla i Arcama? Czy masz 2 systemy: jeden na AVR600 a drugi na H300?

Jak gra Hegel w połączeniu z "folią"? Bo AVR chyba nieźle i jest wystarczająco mocny do pracy z magnetostatami w stereo ...

O końcówce mocy (zamiast Hegla) napisałem m.in. dlatego, że często jest to skuteczne i dość tanie rozwiązanie. A jak zamiast np.tysiąca na Rotela możesz wydać więcej- to już można mieć np.AM-100 (lub droższy AM-200, choć nie wiem czy nie zatrzymać się na "setce") ze stajni Atolla - bo Atoll fajnie gra z Magnepanami :-)

Zaś z wyższymi modelami Arcama jak widać jest pare problemów: cena, awaryjność no i to grzanie. Wentylatory pracują u Ciebie cały czas, czy z przerwami?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam jedno pomieszczenie dedykowane do wszystkiego, wiec Magnepany do filmow sa podpiete pod Arcama a jak slucham muzyki to przepinam je do Hegla. 

Arcam jest wystarczajaco mocny w stereo, nawet w sumie przez niego zmienilem wzmacniacz stereo na mocniejszy. Popularna opinia jest ze Magnepany 1.6/1.7 maja slaby bas i ja tez w to wierzylem, bo uzywam Magnepany od 20 lat (wczeniej 1.6) ze wzmacniaczami Musical Fidelity (A3 przez dlugi czas, obecnie A3.2), graly tez przez chwile z Krella KAV300i i Naim Supernait wiec uzywajac je z paroma calkiem niezlymi wzmacniaczami myslalem ze tak musi byc. A okazuje sie ze one maja bardzo fajny bas, tylko potrzebuja duuuuuuuzo pradu, o czym przekonalem sie jak je podlaczylem wlasnie do AVR500/600 w stereo. Ale niestety srednie i wysokie z Arcamem sa sporo slabsze niz z MF czy Heglem, wiec opinie ze Arcam zagra w stereo jak wzmacniacz stereo ze sredniej polki sa prawdziwe, ale przy tych lepszych jest spora roznica. Wiec mimo ze MF A3.2 jest nieco muzykalniejszy niz Hegel, zmienilem na Hegla z racji na ponad 2x wieksza moc i teraz mam i piekne srednie/wysokie i porzadny bas.

Hegel bardzo ladnie sie zgrywa z Magnepanami, ma odpowiedia moc aby dac z nich bas, jest bardziej szczegolowy niz MF A3/3.2 acz MF gra cieplej i nieco przyjemniej dla ucha. Szukam na spokojnie MF A308 bo przy podobnej mocy i wydajnosci pradowej dla basu wole dzwiek z MF niz Hegla, ale ogolnie jestem zadowolony. Jako zrodlo uzywam wbudowanego DAC w Heglu i Audiolaba MDAC z MF.

Pomysle o koncowce mocy, Arcama P7 nieco za drogie dla mnie, mysle jeszcze o Sony 9000 z racji na sentyment do jej mniejszego brata STRDA777ES, acz te sa juz nieco leciwe. No i pytanie o przedwzmacniacz wtedy tez. Moj AVR600 jest po zmienia plyty HDMI i wzmacniacza w Arcamie na nowe modele ktore juz nie sa tak problemowe, ale niestety to grzanie. Wiatraki wlaczaja sie co jakis czas i pracuja cichutko, to nie przeszkadza i gdybym mial normalne pomieszczenie z wentylacja to nie bylo by problemu. Ale niestety z racji na sasiadow mam pomieszczenie w pomieszczeniu zrobione i jest kompletnie szczelne na czas seansu, wiec robi sie goraco w lato.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MF, to myślałem że A3.2 ma wystarczającą moc by dobrze dać sobie radę z Magnepanami. A tu się okazuje, że niekoniecznie...
Czy słychać dużą różnicę w wydajności tego wzmacniacza w porównaniu do A3?

Magnepanów 1.6 słuchałem z lampową końcówką mocy OMAK, a 1.7 - m.in. z Atollem 200 (ale na tych samych utworach nie porównywałem z IN-100/AM-100, stąd zastanawiałem się czy trzeba dopłacać do dwusetki) w pomieszczeniach ok. 25m^2 i 30m^2. Więc o niskich tonach z tych kolumn mam dobre zdanie :D
Jak daleko masz kolumny od ściany - czy metr za kolumnami wystarcza u Ciebie (u mnie to nie jest możliwe, więc zostaję przy klasycznych kolumnach). Jaką masz powierzchnię pokoju?

W kwestii TA-N9000ES myślisz o ewentualnym napędzeniu tym Soniakiem wszystkich kolumn, czy tylko frontów? Porównywałeś może N9000 ze stereofoniczną końcówką N90?

M-DACa masz z Tomankiem czy sauté?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak myslalem zanim nie podlaczylem ich pod Arcama :-) Arcam ma podobna moc co A3.2 w stereo, ale jako ze ma o wiele wieksze trafo i wydajnosc pradowa Magnepany maja skad pociagnac jak potrzebuja, a okazuje sie ze potrzebuja sporo. Mialem przez chwile Ushery 6361i A3.2 trzesl scianami z nimi, wiec daje batrdzo ladny bas, ale za slaby jest do Magnepanow. A3.2 ma wyczuwalnie wieksza moc niz A3, ale na moje ucho A3 gra ciutke bardziej muzykalnie. Nie sa to duze roznice, ale takie mam odczucie.

Moje pomieszczenie to 3,70 x 4.40 jesli pamiec nie myli, Magnepany stoja 60cm od bocznych i jakis metr od tylnych mysle. Moim zdaniem gra to bardzo ladnie, zawsze mi ino brakowalo basu (lubie bas) ale jak sie okazuje to przez wzmacniacz. Czytalem ze Magnepan jak jezdzi po audio-szołach to uzywa wzmacniaczy Brystona o mocy 600W na kanal, ze wtedy ponoc Magnepany sie rozkrecaja na prawde. Po tym jak zobaczylem roznice na wlasnej skorze pomiedzy wzmacniaczami jestem sklonny w to uwierzyc ze moga jeszcze wiecej z odpowiednio wydajnym wzmacniaczem :-)

Chcial bym 5 kanalowy mocny wzmak aby zasilal wszystkie kolumny, szkoda mi Hegla zeby chodzil i do filmow jak nie musi. AVR600 gra cudownie z moimi zestawem i jak bym mial cos o podobnej mocy to zasilalo by wszystkie glosniki. Rozwazam tez przebicie sie przez sciane do sasiedniego pomieszczenia (garaz) i zrobienie wyciagu powietrza do amplitunera, zeby wyciagalo cale cieple powietrze na zewnatrz. Martwie sie ino o to ze bedzie to dosc glosne, aby bylo wystarczajaco wydajne.

MDAC w standardzie.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie znajdziesz. 

Albo gra albo się grzeje. Możesz spróbować uderzać w Pioneera z serii od w klasie D ale to chyba nie do końca takie granie jak szukasz.

Myślałeś o małym wentylatory na niego. Ciągła zmiana i narzucony przepływ powietrza wiele zmieni. Dasz za to 15 zł.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzwieku definitywnie nie chce zrezygnowac bo gra po prostu cudownie :-) AVR500 gral swietnie ale AVR600 to po prostu jest bajka. W miedzyczasie zrobilem juz wlasnie dokladnie to (jak na zdjeciu ponizej). przykrylem gore wzmacniacza i wyrzucam powiertrze do garazu obok. W pomieszczeniu problem z temperatura zniknal, ale niestety wyciag nie jest na tyle wydajny i wzmacniacz zaczal sie grzac bardziej, wiec na razie podnioslem to do gory. Problem polega na tym ze cichy wentylator (13cm od komputera) ma za mala wydajnosc, a wydajny jest bardzo glosny jako ze rura sprawia ze robi sie poglos i jest to dosc drazniace jak sie ciszej oglada. Klimatyznacji nie chce zakladac tylko po to, bo pomieszczenie samo w sobie jest dobrze odizolowane (az za dobrze) wiec jest chlodne samo w sobie, ale z racji na izolacnie trzyma swietnie temperature, stad i problem. Musze wiec pomyslec nad tym wyciagiem tak aby byl wydajny i cichy w miare, jesli mial bym zostawic AVR600.

IMAG0402.jpg

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze dzwiek jest w koncu priorytetem, wiec pokombinuje z jakas wentylacja. Mialem cicha nadzieje ze istnieje cos co gra tak kapitalnie jak AVR600 ale ma inne rozwizanie wzmacniaczy i sie tak nie grzeje, to by bylo prostrze. No ale trudno, cos wymysle z odprowadzaniem goracego powietrza w lato, dzieki.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomw napisał:

Mialem cicha nadzieje ze istnieje cos co gra tak kapitalnie jak AVR600 ale ma inne rozwizanie wzmacniaczy i sie tak nie grzeje, to by bylo prostrze.
 

Tomw,
Może i istnieje, ale raczej nie w kwocie 4 tysięcy...

Więc pomysł z dobrym, wydajnym i cichym wiatrakiem jest tani i zapewne najlepszy. Przynajmniej zaoszczędzisz trochę i masz realną szansę na rozwiązanie Twojego problemu.

Pozdrawiam
PS. Mam prośbę - nie cytuj za każdym razem wypowiedzi poprzednika, bo tylko dodajesz nam (Administratorowi i Moderatorowi) dodatkową robotę z usuwaniem niepotrzebnych cytatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...