Skocz do zawartości

Kolumny do YAMAHA RX-V479


Art

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jakiś czas temu kupiłem w euro rtv zestaw Yamaha RX-V479 + zestaw głośników Prism audio falcon.

O ile na początku mi to odpowiadało, to obecnie dźwięk wydobywający się z głośników zaczyna mnie dobijać.

 

Niestety, ale w ogóle nie znam się na sprzęcie audio, dlatego chciałbym prosić Was o pomoc w doborze frontów.

To od nich chciałbym zacząć wymieniać całą piątkę.

Przednie kolumny stoją u mnie na szafce rtv o wysokości 40 cm, bo niestety ale nie mam wiele miejsca w pokoju.

Głównie słucham rocka i EDM a budżet jaki mogę przeznaczyć na 2 kolumny to 3k.

 

Co polecicie, będę wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam,

Art

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od ustawienia kolumn - na pewno szafka nie jest najlepszą opcją do postawienia kolumn, jeśli jednak nie ma innej, lepszej opcji, to musimy poszukać możliwie najlepszych kolumn podstawkowych. Biorąc pod uwagę amplituner, możemy spokojnie znaleźć kolumny nawet tańsze niż podany budżet, będzie to rozwiązanie optymalne. Chyba że w najbliższym czasie zamierzasz wymienić amplituner na zdecydowanie wyższy model, wtedy możemy dobierać kolumny pod kątem zdecydowanie lepszej elektroniki.

Moją pierwszą propozycją i najmocniejszą rekomendacja będzie Focal Chorus 706. To mocne, dynamiczne, szybkie, energiczne granie. Podobnie Dynaudio Emit M20. Troszeczkę spokojniejszy, bardziej ciepły, gęsty charakter zapewni brytyjska konstrukcja Kef Q350. Warto także wziąć pod uwagę Monitor Audio Bronze oraz Dali Zensor 3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Zacznę od ustawienia kolumn - na pewno szafka nie jest najlepszą opcją do postawienia kolumn, jeśli jednak nie ma innej, lepszej opcji, to musimy poszukać możliwie najlepszych kolumn podstawkowych. Biorąc pod uwagę amplituner, możemy spokojnie znaleźć kolumny nawet tańsze niż podany budżet, będzie to rozwiązanie optymalne. Chyba że w najbliższym czasie zamierzasz wymienić amplituner na zdecydowanie wyższy model, wtedy możemy dobierać kolumny pod kątem zdecydowanie lepszej elektroniki.

Moją pierwszą propozycją i najmocniejszą rekomendacja będzie Focal Chorus 706. To mocne, dynamiczne, szybkie, energiczne granie. Podobnie Dynaudio Emit M20. Troszeczkę spokojniejszy, bardziej ciepły, gęsty charakter zapewni brytyjska konstrukcja Kef Q350. Warto także wziąć pod uwagę Monitor Audio Bronze oraz Dali Zensor 3. 

Dzięki za odpowiedź.

W najbliższym czasie muszę się więc wybrać na odsłuch wspomnianych głośników :)

A jak to jest z kolumnami podstawkowymi, czy (jak sama nazwa wskazuje) zawsze powinny stać na podstawkach?
Czy może wystarczy aby stały na szafce RTV?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...