Skocz do zawartości

Zestaw Stereo


Marcin l

Recommended Posts

Witam Serdecznie , temat wygląda następująco planuję zakup zestawu stereofonicznego chciałbym prosić o opinię na temat poniżej załączonych kolumn,  oraz o poradę jaki wzmacniacz ewentualnie do nich dobrać 

https://m.emag.pl/kolumny-glosnikowe-rp-150m-cherry-para-77549/pd/DPBFFFBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=pla_3p_device_mobile&cmpid=73887&gclid=EAIaIQobChMIxeaosvv82wIVDrHtCh3ktQW8EAQYAiABEgJ9TvD_BwE

Pozdrawiam Marcin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, musisz podać więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie systemu, czy w zestawie ma być klasyczny wzmacniacz, czy amplituner sieciowy, co będzie źródłem dźwięku oraz na koniec jaki masz założony budżet na zakup całego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  więc tak zestaw będzie używany w pokoju o powierzchni około 30m2  , co do gatunków muzycznych do głównie muzyka rockowa . Jeżeli chodzi o brzmienie nie mam konkretnych preferencji zestaw ma grać czysto i przejrzyście. Zastanawiałem się nad amplitunerem Ale rozważam też wzmacniacz  jeżeli  miałby być  lepszym rozwiązaniem .  Źródłem dźwięku będzie głównie karta dźwiękowa Z kompa z próbkowaniem na poziomie 192khz   i bez stratne pliki typu flac i acc i dsd . Posiadam też gramofon i drobną kolekcję płyt którą tez chętnie bym na zestawie odsłuchał . Budżet około 2500/3000 . 

Edytowano przez Marcin l
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,.te kolumny absolutnie nie nadają się do stereo. Jak już to model 160m ale jego także nie polecam. Granie czyste, ale twarde, bardzo detaliczne, momentami suche. 

W tej cenie lepiej wypada Yamaha rn602 lub Pioneer sxn30 i jednak małe bo małe ale kolumny podłogowe. 

30 m to za dużo na monitory. Moja propozycja to indiana linę nota 550. Ze sporych podstawkowych elac b6. 

Zapraszam na odsłuch.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz opcji postawienia kolumn podłogowych, to rzeczywiście model podstawkowy od Klipsch jest opcją dobrą. Zmieniłbym jednak na większe RP-160M. To oczywiście kolumny o bardzo swobodnym, dynamicznym, ale także raczej jasnym, analitycznym graniu. Myślę jednak, że do Twoich gatunków muzycznych sprawdzą się bardzo dobrze. Połączyłbym je ze wzmacniaczem NAD C326 BEE. Jeśli natomiast amplituner sieciowy, to Onkyo TX-8250 lub PioneervSX-N30AE.

Jesli natomast możesz wstawić podłogówki, to wybierałbym pomiędzy Pylon Audio Pearl 27, STX Electrino 250 i trochę droższe Magnat Shadow 209. W tych przypadkach brałbym pod uwagę albo wspomniane powyżej amplitunery, albo jeszcze Yamaha R-N602.

Wspmniana przez kolegów Indiana Line Nota 550X to bardzo dobra konstrukcja, jednak charakteryzująca się bardziej ciepłym, miękkim charakterem. Nie wiem, czy to jest najlepsza propozycja do rocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...