Skocz do zawartości

Jak podłączyć subwoofer do wzmacniacza stereo?


strzecharz

Recommended Posts

Dobry wieczór. Czy da się podłączyć taki subwoofer: https://www.qacoustics.co.uk/q-acoustics-3070s-active-subwoofer.html do takiego wzmacniacza:https://www.tnt-audio.com/ampli/nad-c350_e.html.? Kiedyś podłączałem starszego suba przez kable głośnikowe, ale nowsze modele subów nie mają takich wejść. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pod Pre Out 1.

Jeżeli wyjdzie lipa to będzie Ci potrzebny dzielnik napięcia i podepniesz suba pod wyjścia głośnikowe wzmaka i będzie działało elegancko (wraz z potencjometrem głośności wzmaka). Taki dzielnik można wykonać za grosze. Jakby co to daj znac na priv to dam Ci namiary na gościa na drugim forum z tematyki audio co robi takie dzielniki.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2018 o 10:14, S4Home napisał:

Chyba że wyjdziesz prezent outem z nada. Ale on puszcza pełne pasmo w mono. Hmm ale powinno to działać. 

Piotrek,

proszę sprawdzaj co napisałeś i edytuj swój wpis: jak jest problem z AUTOKOREKTĄ to ją po prostu wyłącz B| Przecież to Forum czyta również sporo osób które nie mają pojęcia o co Tobie chodzi: napisz mniej o 1 czy 2 posty i po prostu POPRAW błędy wynikające z szybkiego pisania lub autokorekty!

Powinno być "... wyjdziesz Pre-Out z NADa",a "prezent" zrobisz gdy będziesz poświęcał trochę więcej uwagi na sprawdzenie (i  poprawiał ewentualne błędy) swoich wpisów. Mam nadzieję, że się nie obrazisz - ale taka jest sytuacja i wielokrotnie było o tym mówione (czyli pisane), również o pisaniu nazw firm z wielkiej litery. A na pocieszenie dodam, że i tak jest lepiej niż bywało kiedyś!


Strzecharz,
niektóre nowsze modele subwooferów nadal mają wejścia głośnikowe (wysokopoziomowe), a poza tym - jest spory wybór takich właśnie używanych subów i spokojnie można coś znaleźć za nieduże pieniądze!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mnie też niedługo czeka takie rozwiązanie jak opisane w temacie wątku ,mam parę pytań do tych co ogarniają temat ,proszę rozwiać kilka moich wątpliwości .

Mam wzmacniacz lampowy bez pre-out i wyjścia na sub a sub nie ma wejścia wysokopoziomowego ,kiedyś to były odczepy kolumnowe ,rozumie ,że jest mi potrzebny tzw. dzielnik napięcia ? Podłączam się wtedy do odczepów głośnikowych wzmaka a dzielnik redukuje napięcie

z tych kilku V do chyba dwóch żebym mógł wpiąć się do suba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc odczepy miałem na myśli terminale.

Kable głośnikowe są zakończone szpilkami więc prosto do terminali a ta przejściówka (widziałem kiedyś taką w necie)  to są gołe druty

więc po lekkim odkręceniu śrub na teminalach pójdą w te "dziurki" przeznaczone dla gołych kabli.

Teraz mam Dynaudio SubSat 250 ale docelowo jak kolega w końcu zdecyduje się go pozbyć i mi go sprzedać

to Sumiko S9. Wtedy nie będę potrzebował żadnych przejściówek bo sub ma wejście Speakon a producent dostarcza

wraz z nim odpowiedni kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...