Skocz do zawartości

Onkyo tx sr805 nie grają tylne głośniki i subwoofer


Mikir2

Recommended Posts

Witam, na początku chciałem się również przywitać bo jestem nowy na forum :). W tematyce audio jestem kompletnie ciemny absolutnie się na tym nie znam i dopiero zaczynam przygodę z audio. 

Na starcie posiadam problem jaki podałem w tytule, głośniki przednie tannoy merkury m1 grają ładnie tak samo jak centralny jednak tył i sub nie działają w ogóle, sprawdzałem kable głośnikowe są ok, tak samo jak i kolumny, kiedy włączam kalibracje z mikrofonem przednie 3 głośniki działają a tył milczy, może jest ktoś w stanie podpowiedzieć co może być przyczyną albo co zmienić w ustawieniach? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam 

Mikolaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mam podpięte pod surr back left i surr back right oczywiście, 5.1, amp szczerze mówiąc wątpię żeby był uszkodzony  bo przejalem go po członku rodziny, jedyne co to stał przez jakiś dwa lata zawiniety w plastikowa folie, może to być kwestia kurzu np? Pozdrawiam 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyły nie powinny być podłączone pod zaciski SURR Left i SURR Right?

Sprawdź (przepinając i przeczytaj w instrukcji), bo SURR Back L i R to chyba są do grania w 7.1 (na podłączonych 7 kolumnach), a nie w 5.1 czy 5.0 B|

A jeśli to nie pomoże, to zrób fotki   tyłu amplitunera jak masz wpięte kable.

Pozdrawiam

PS. Witaj na Forum! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc głośnik napewno podłączony prawidłowo, te boczne głośniki u mnie w onkyo są oznaczone jakoś zone 1 i zone 2 przy kalibracji to widzę, tylny prawy zaczął działać nie łączy jeszcze lewy tylny i sub :( sprawdzałem połączenie idzie wszytko tak jak być powinno, poźniej postaram się wysłać zdjęcie tyłu amp :). Wielkie dzięki! 
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt po rodzinie, czyli pochodzenie wiadome - awarie można spróbować wykluczyć, zwłaszcza, że jeżeli masz podłączone pod surr back, to tak jak mówi kolega RoRo - nie jest ono właściwe. Surround back są do systemu 7.1, do grania "tyłem". Fotka poglądowa na pewno dużo wniesie do tematu i będzie łatwiej, ale przede wszystkim swoje "tylne" (surroundy) podłącz pod wyjścia surround L  i surround R, które w swoim przypadku masz chyba pomiędzy wyjściem na kolumnę centralną, a fronty. Za sub'a weźmiemy się w drugiej kolejności ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 15.12.2022 o 11:15, M.W napisał:

Panowie czy ktoś jest w stanie w jakiś sposób mi pomóc , gdzie w  ustawieniach amplitunera Onkyo TX-SR577 znajdę funkcje aby sprawdzić czy mam uruchomiony Subwofer bo mi również nie działa ? Nie umiem sobie przypomnieć gdzie tego szukać?

1. Setup

2. Speakers.

I tam jest opcja Subwoofer albo ON albo OFF.

A robiłeś kalibrację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...