Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie stereo


totalnylaik

Recommended Posts

Witam. Na początek chciałbym się przywitać bo jestem nowy na forum. Od razu chciałem powiedzieć że jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o audio,więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam „kino domowe” Samsunga 5.1 Kino domowe to dużo powiedziane.5 plastikowych głośników a wszystko podłączone do blue raya który pełni też role wzmacniacza, koszt 899 zł. Do tej pory mi wystarczało ale chciałem coś lepszego. Wszystko oczywiście w rozsądnej cenie. Mieszkam w bloku. Pokój do odsłuchu ma 30 m².Nie będę wysyłał rysunku bo i tak nie będę robił przemeblowania bo nie lubię zmian:) Chciałbym zamienić to moje słabiutkie 5.1 na dobre stereo .Nie chce Kina Domowego. Mój budżet to około 2500 zł. Plus minus 200 zł. Interesują mnie nowe sprzęty. Nie chce używek. Sprzęt będzie służył głównie do filmów i troszkę do muzyki. Filmy będę odtwarzał z ps4.Głównie Netflix i HBO GO. Chciałbym żeby wzmacniacz posiadał wejście optyczne ale to nie jest priorytet. Fajnie jakby miał. Wypatrzyłem sobie Magnat Monitor Supreme 1002 a do tego wzmacniacz pioneer a20 lub Yamaha A-S301. Który lepszy do tych kolumn??Tylko nie wiem czy ta Yamaha się nada bo w opisie ma ona moc 2x95W a do tych kolumn czytałem,że rekomendowany wzmacniacz to 30W. Boję się że popsuję głośniki przez tą dużą moc.Mam rację?? Dokonałem dobrego wyboru?? Odczuję różnice na plus względem moje plastikowego kina domowego?? Nie jestem wymagający. Zależy mi na tym by kolumny nie były zalewane basem bo nie jestem fanem mocnego basu. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli z kolumnami Magnat, to lepszy będzie Pioneer, ale z mojej strony zarekomendował bym Ci trochę inny zestaw, zbudowany na zdecydowanie lepszym wzmacniaczu i kolumnach. Spójrz na NAD C326 BEE z kolumnami Indiana Line Nota 550X. Praktycznie w założonym budżecie (niecałe 3000 zł,) masz bardzo dobry dźwiękowo system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Q21, Indiana Line Nota 550 to jedne z lepszych niedrogich kolumn na rynku, przy okazji są bardzo dobrze wykończone. Co do elektroniki, rzeczony NAD będzie najlepszą opcją dźwiękową, ale nie ma nawet wejścia optycznego (czyli musimy dokupić zewnętrznego DAC'a). A może amplituner stereo? Oprócz wejść, dostajesz w pakiecie radio i możliwość strumieniowania. Dźwiękowo będzie gorzej, ale funkcjonalnie dużo więcej. 

@totalnylaik po profilu widzę, że jesteś z Łodzi. Mamy tam salon- wybierz się do niego ( i oczywiście równiez do Q21, daleko nie masz :) ), na spokojnie przesłuchaj propozycji i wtedy podejmuj decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 11:21, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Zgadzam się z Q21, Indiana Line Nota 550 to jedne z lepszych niedrogich kolumn na rynku, przy okazji są bardzo dobrze wykończone. Co do elektroniki, rzeczony NAD będzie najlepszą opcją dźwiękową, ale nie ma nawet wejścia optycznego (czyli musimy dokupić zewnętrznego DAC'a). A może amplituner stereo? Oprócz wejść, dostajesz w pakiecie radio i możliwość strumieniowania. Dźwiękowo będzie gorzej, ale funkcjonalnie dużo więcej. 

@totalnylaik po profilu widzę, że jesteś z Łodzi. Mamy tam salon- wybierz się do niego ( i oczywiście równiez do Q21, daleko nie masz :) ), na spokojnie przesłuchaj propozycji i wtedy podejmuj decyzję. 

spoko:) A można przynieść swoje płyty cd do odsłuchu??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...