Skocz do zawartości

Jaki soundbar do TV LG OLED55C8


przemasss

Recommended Posts

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora  LG OLED55C8 i postanowiłem zmienić mój stary sounbar Samsunga HW H550 na coś ciekawszego. Przeglądając różne fora pomyślałem o dwóch alternatywach :

Samsung HW-K950

Yamaha YSP-2700

Może ktoś posiada jeden z powyższych modeli sounbarów i powie mi parę słów za lub przeciw . Może ktoś ewentualnie poleciłby jakieś ciekawe rozwiązanie sounbara . Mam nieduży pokój około 18 - 20 m2 niestety trochę zagracony przez meble i nie wiem jaki efekt osiągnę i czy osiągnę przy samsungu wykorzystującym Dolby Atmos czy może lepiej brać Yamahę i skalibrować ją do tego pomieszczenia. Każdy z tych dwóch sprzętów ma jakieś plusy i minusy . Ale ważne  żeby te plusy nie przysłoniły mi minusów  jak to powiedział poeta....

Pomóżcie ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemasss z Samsungiem będzie problem, żeby posłuchać tego w normalnych warunkach. Handlują tym chyba tylko duże markety, a tam warunków nie ma. W/w Yamahe możesz przesłuchać w jednym z naszych salonów (w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej). 

YAMAHA YSP-2700 to urządzenie, które w rzeczywisty sposób (a nie sztuczny jak reszta) emituje dzwięk wielokanałowy. Puszcza "wiązki" dzwięku, które po odbiciu się od ścian tworzą rzeczywisty dźwięk wielokanałowy. Efekt dla ludzi, którzy nie mieli z czymś takim do czynienia jest dość piorunujący, ludzie szukają głośników w ścianach, gdzie ich nie ma :) 

Nie mniej jednak do muzyki to się to nie nadaje, oczywiście otworzy ją na w miarę poprawnym poziomie, nie mniej jednak proste kolumny podstawkowe + wzmak/ amplituner zagarją o niebo lepiej. Teraz pytanie do Ciebie, co jest ważniejsze. Sugeruję wycieczkę do salonu i skonfrontowanie moich propozycji :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@przemasss z Samsungiem będzie problem, żeby posłuchać tego w normalnych warunkach. Handlują tym chyba tylko duże markety, a tam warunków nie ma. W/w Yamahe możesz przesłuchać w jednym z naszych salonów (w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej). 

YAMAHA YSP-2700 to urządzenie, które w rzeczywisty sposób (a nie sztuczny jak reszta) emituje dzwięk wielokanałowy. Puszcza "wiązki" dzwięku, które po odbiciu się od ścian tworzą rzeczywisty dźwięk wielokanałowy. Efekt dla ludzi, którzy nie mieli z czymś takim do czynienia jest dość piorunujący, ludzie szukają głośników w ścianach, gdzie ich nie ma :) 

Nie mniej jednak do muzyki to się to nie nadaje, oczywiście otworzy ją na w miarę poprawnym poziomie, nie mniej jednak proste kolumny podstawkowe + wzmak/ amplituner zagarją o niebo lepiej. Teraz pytanie do Ciebie, co jest ważniejsze. Sugeruję wycieczkę do salonu i skonfrontowanie moich propozycji :) 

 

Dzięki fakt faktem iż sounbara chciałbym raczej używać do polepszenia dzięków w filmach . Pewnie i jakaś muzyka też z nich popłynie ;) bo są musicale i itp. Bez posłuchania się pewnie nie obejdzie. jestem z Bydgoszczy więc na pewno skorzystam z zaproszenia do salonu, spotkania  ze sprzętem  Face-to-face nic nie zastąpi ! Zastanawiam się ty jak działa ta kalibracja w tym sprzęcie. Mam pokój troszkę zagracony pewnie to w jakiś sposób wpłynie na walory odsłuchowe. Może warto by pomyśleć o jakiś dodatkowych głośnikach ?? np: MusicCast WX-010 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar kalibrujemy za pomocą autorskiego systemu kalibracji Y.P.A.O. za pomocą dołączonego w zestawie mikrofonu kalibracyjnego. Ustawiamy go w miejscu, gdzie normalnie znajduje się nasza głowa i startujemy z kalibracją. Soundbar puszcza testowe wiązki sygnału i ustawia soundbar tak, aby dzwięk po odbiciu się od ścian kierował się w stronę słuchacza. 

W praktyce- zagracenie pokoju nie powinno mieć negatywnego wpływu na ustawienie tego modelu. Wymagane sa powierzchnie do odbijania dzwięu. Problemy są wtedy, gdy np. brakuje ściany etc.

W praktyce masz dzwięk wielokanałowy bez używania dodatkowych kolumn. W przypadku tego konkretnego modelu uważam, że dodatkowe głosniki tylne nie są potrzebne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Soundbar kalibrujemy za pomocą autorskiego systemu kalibracji Y.P.A.O. za pomocą dołączonego w zestawie mikrofonu kalibracyjnego. Ustawiamy go w miejscu, gdzie normalnie znajduje się nasza głowa i startujemy z kalibracją. Soundbar puszcza testowe wiązki sygnału i ustawia soundbar tak, aby dzwięk po odbiciu się od ścian kierował się w stronę słuchacza. 

W praktyce- zagracenie pokoju nie powinno mieć negatywnego wpływu na ustawienie tego modelu. Wymagane sa powierzchnie do odbijania dzwięu. Problemy są wtedy, gdy np. brakuje ściany etc.

W praktyce masz dzwięk wielokanałowy bez używania dodatkowych kolumn. W przypadku tego konkretnego modelu uważam, że dodatkowe głosniki tylne nie są potrzebne.

 

Szkoda tylko, iż Bydgoszczy nie możliwości odsłuchania działania dokładnie tego modelu :( jest tylko YAS-306 nie wiem czy do końca da mi pogląd na temat odsłuchu modelu YSP-2700.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...