Skocz do zawartości

Cambridge Audio DacMagic 100 vs Musical Fidelity M1 DAC


Margiel

Recommended Posts

Witam, 

Chciałem poprawić jakość dźwięku z filmów z Netflixa i HBO GO odtwarzanych na konsoli PS4 (w tej chwili dźwięk z konsoli trafia po HDMI do TV a stamtąd po RCA do wzmacniacza). Konsola PS 4 ma wyjście optyczne.

W salonie audio-video polecono mi Cambridge Audio DacMagic 100 jako urządzenie które może poprawić jakość. Ale mogę jeszcze kupić w zbliżonej cenie używanego Musical Fidelity M1 DAC albo Carat Topaz Styleaudio.

Czy ktoś jest w stanie doradzić czy taka zmiana ma sens i uzyskam lepszy efekt z PlayStation 4 zapośrednictwem któregoś z tych urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens, chociaż jeśli źródłem jest Netflix lub HBO, będzie to bardziej subtelna zmiana. Większe różnice usłyszysz przy odsłuchu muzyki.

Moja propozycja to CA DacMagic 100, zapraszam do wypożyczenia i przetestowania w systemie. Sam ocenisz czy warto, jeśli nie, to bez tłumaczenia odwieziesz lub odeślesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Ma sens, chociaż jeśli źródłem jest Netflix lub HBO, będzie to bardziej subtelna zmiana. Większe różnice usłyszysz przy odsłuchu muzyki.

Moja propozycja to CA DacMagic 100, zapraszam do wypożyczenia i przetestowania w systemie. Sam ocenisz czy warto, jeśli nie, to bez tłumaczenia odwieziesz lub odeślesz. 

Słuchać muzyki z konsoli nie planuje, mam do tego Onkyo 6170:) 

Chyba skuszę się i wypozyczę to CA i porównam z Styleaudio. To że M1 gra świetnie z muzyką to wiem ale czy dzwiek z konsoli mu podejdzie to nie wiem... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że widzę takie polecenia. Tylko dlatego żeby sprzedać nowy.

M1dac mimo że starszyzny o mniejszym bitrate to zdecydowanie wyższa półka grania od Cambridge. Cambridge jest jasny, dokładny, z kolei musical jest audiofilski, melodyjny. Jeśli jego wiek ci nie przeszkadza to jest to lepszy wybór. 

Chyba że masz skrajnie ciepły zestaw. To tu o dziwo może lepiej wypaść Cambridge. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Przykro mi że widzę takie polecenia. Tylko dlatego żeby sprzedać nowy.

M1dac mimo że starszyzny o mniejszym bitrate to zdecydowanie wyższa półka grania od Cambridge. Cambridge jest jasny, dokładny, z kolei musical jest audiofilski, melodyjny. Jeśli jego wiek ci nie przeszkadza to jest to lepszy wybór. 

Chyba że masz skrajnie ciepły zestaw. To tu o dziwo może lepiej wypaść Cambridge. 

Piotrek

Mam Dali Mentor 6 + Musical Fidelity 3.
Wiek M1 Dac mi nie przeszkadza - chodzi mi o jakość, a kupując go byłbym w stanie jeszcze podłączyć coaxialem Yamahe CD 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Przykro mi że widzę takie polecenia. Tylko dlatego żeby sprzedać nowy.

M1dac mimo że starszyzny o mniejszym bitrate to zdecydowanie wyższa półka grania od Cambridge. Cambridge jest jasny, dokładny, z kolei musical jest audiofilski, melodyjny. Jeśli jego wiek ci nie przeszkadza to jest to lepszy wybór. 

Chyba że masz skrajnie ciepły zestaw. To tu o dziwo może lepiej wypaść Cambridge. 

Piotrek

Proponuję dokładnie przeczytać, do czego będzie ten przetwornik wykorzystany. Muzyka - NIE, tylko filmy. I właśnie w takim kontekście CA będzie moim zdaniem lepszym wyborem. O ile przyrost jakości będzie warty wydania kilkuset złotych, dlatego zaproponowałem wypożyczenie. M1 DAC oczywiście obiektywnie jest urządzeniem znacznie lepszym dźwiękowo, ale docenimy to przy muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsluchach najlepiej zagrał Carat Styleaudio.

Prz CA była minimalna różnica między TV a CA ale nie warta wogole zmiany.

Natomiast M1 nie wniósł żadnej zmiany między TV a M1.zmiana źródła i dźwięk był taki sam. Przekazałem te wnioski właścicielowi M1 i potwierdzenil że on ma podobne odczucia puszczając toslinkiem TV do M1. 

Natomiast Carat dodał więcej przestrzeni, dzwiek wyraźnie zrobił się czystszy i bas głębszy.

Jestem rozczarowany M1 ale to nie jest sprzęt do filmów tylko do muzyki z CD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...