Skocz do zawartości

Kino domowe do około 3000 zł


Toolhead

Recommended Posts

hey wszystkim!

Jestem nowym laikiem na forum. Potrzebuję pomocy doświadczonych wyjadaczy! Do rzeczy zatem!

Chcę zakupić zestaw kina domowego do około 3000 zł - głównie do filmów (90%) i delikatnie do muzyki (10%). Filmy puszczane będą głównie z komputera (podłączony do TV), tudzież z USB lub PS4. Moje pomieszczenie ma 31m2, jednak jest to pokój + aneks kuchenny. Strefa relaksu ma około 15m2. Trochę zdążyłem już poczytać i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

Amplituner:

1. Yamaha rx-v481

2. Pioneer VSX-831

3. Marantz NR 1508 - tutaj jednak cena przewyższa mój budżet, więc nie wiem czy sprzęt ten jest warty tych 300 zł więcej od poprzednich. Faktem jest, że w mojej ocenie wygląda on obłednie (czego nie mogę powiedzieć o Yamaszce - tak, wiem... kwestia gustu jeśli chodzi o aspekt wizualny)

Kolumny:

1. Quadral Quintas 6650 (tutaj wyczytałem, że nie ma większej potrzeby, aby kupować suba)

2. Quadral Quintas 6500 (nie wiem czym się one różnią, oprócz tego, że ceną)

3. Kruger & Matz passion km0504 (czytałem pozytywne recenzje w necie)

 

Czy uważacie, że taki zestaw będzie odpowiedni? Może polecilibyście inne alternatywy. Wolałbym też nie przekroczyć tych założonych przez siebie 3000 zł.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam dla Ciebie dwie opcje. Pierwsza to amplituner Yamaha HTR-4071 (odpowiednik Yamaha RX-V483), druga wspomniany przez Ciebie Marantz NR1508. Marantz oczywiście jest urządzeniem dźwiękowo lepszym. Kwestia kolumn - z opcji tańszych spójrz na Jamo HCS 807 oraz bez problemu mieszczące się w budżecie Taga Harmony TAV-606 v3. Z troszeczkę droższych rozwiązań natomiast gorąco namawiam Cię na Polk Audio T531.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod nazwą T531 kryje się zestaw T50+T35+T15 to ja go słuchałem i porównywałem z M-Audio HCS-9920 i powiem szczerze, że mi te tańsze grały lepiej. Nie znalazłem ani jednego plusa żeby dopłacać 1000 zł do Polk.

Absolutnie nic nie narzucam, lecz wyrażam swoją opininię i mi najbardziej leży Taga 606.

Quadral 6650 nie spodobał mi się z Marantz 1508, ale przyznaję, że tylko stereo sprawdziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi!
Z tego co widzę to Yamaha HTR-4071 jest droższa niż v481 (zakładana przeze mnie), a ta z kolei chyba niewiele różni się od v483. Prawdę mówiąc zastanawiałem się również nad v383. Nie ma ona wi-fi i radia internetowego, ale wątpie też bym z tego korzystał. Interesuje mnie jedynie ewentualne strumieniowanie muzyki, a to mogę zrobić przez BT. Pytanie, czy dźwiękowo się one bardzo różnią, bo może tu jest "pies pogrzebany"?

Jeśli chodzi o powyższe proponowane kolumny to wychodzą one znacznie poza mój budżet. Biję się w pierś, ponieważ nie wspomniałem, iż zależy mi na 5.0 (w ścianach mam już wyprowadzone rynienki na kable) lub 5.1 w późniejszym czasie. Dlatego też podałem jako przykład Quadrale 6650, które są właśnie w tej konfiguracji. Widzę natomiast, że Taga Harmony TAV-606 v3 się w tym idealnie łapie, więc będę musiał poszukać więcej informacji na ich temat. Jednak czy dadzą one radę bez suba? Niestety nie wiem jak to wszystko może zabrzmieć i jest to tylko teorytezowanie po przeczytaniu kilku wątkach na forach. 

PS. Marantz kusi wyglądem! Fenomenalnie wygląda! (wiem, wiem - brzmię jak "baba" w tym momencie)

Edytowano przez Toolhead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toolhead napisał:

tutaj wyczytałem, że nie ma większej potrzeby, aby kupować suba

 

38 minut temu, Toolhead napisał:

Jednak czy dadzą one radę bez suba?

to są wszystko herezje ;) 

miej na uwadze kolego, że stawianie "kina" bez sub'a nie ma absolutnie racji bytu. Chcesz, czy nie chcesz, subwoofer musisz uwzględnić w tej zabawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Markcox napisał:

 

to są wszystko herezje ;) 

miej na uwadze kolego, że stawianie "kina" bez sub'a nie ma absolutnie racji bytu. Chcesz, czy nie chcesz, subwoofer musisz uwzględnić w tej zabawie

Krótko i na temat! W takim razie należy o tym pomyśleć :)

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą, a mianowicie z racji tego, że telewizora używam głównie jako monitora to wcześniej miałem zestaw Creative 7.1 Gigaworks s750 THX, który to spisywał się świetnie, aż do czasu kiedy nie spalił mi się subwoofer, co zmusiło mnie do rozejrzenia się za kolejnym sprzętem ;) Zostały mi oczywiście satelitki. Tutaj rodzi się pytanie, czy jest szansa, że będą one współgrać odpowiednio z amplitunerem? Może nie ma potrzeby kupować kolumn, a wystarczy amplituner i jakiś nowy subwoofer? Niestety totalnie nie znam się na tym :D

Link do parametrów mojego poprzedniego sprzętu: https://proline.pl/?p=CT+7.1+GW+S750+THX

Edytowano przez Toolhead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to masz dwa wybory. 

Albo Yamaha 483 z taga 606 V3albo Pioneer seria 8 z quadral wuintas 6500

I tyle. To systemy które są na prawdę dobre w swojej cenie. Nie ma obciachu, nie są nadwyrężył wycenione. Po prostu podstawowy dobry tani system. 

Zachęcam do odsłuchu u nas albo sprawdzenia u siebie.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie pięknie dziękuję za zainteresowanie laikiem w mojej osobie :)

Pioneera również biorę pod uwagę. W pierwszym poście go wymieniłem. Nie wiem tylko czy nie będzie on za trudny w obsłudze dla mnie (gdzieś czytałem, że strasznie ciężki w ustawieniu jest).

Jeśli chodzi o używki to nie mam nic przeciwko. Wczoraj trochę jeszcze poszperałem i znalazłem camplituner Onkyo TX-NR609. Kilka lat temu zbierał świetne opinie. Zwrócił moją uwagę jeszcze z jednego względu, mianowicie ma system THX. Ten system posiada również mój były zestaw Creativa, o którym wspomniałem wyżej. Czy połączenie amplitunera i satelitek komputerowych ma rację bytu? Proszę o poradę w tym temacie również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że głośniki i subwoofer z Creative jest specjalnie że sobą skrojony . Nie dam sobie ręki odciąć, ale myślę,  że z innym subwooferem może być kiepsko . Ale może się mylę. 

Najlepiej pożycz od kolegi z okolicy jakikolwiek sub i przetestuj u siebie .

Onkyo z tamtych lat miały problem z hdmi :( 

Yamaha,  Marantz i Tannoy.  To są moje typy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maciek72 napisał:

Jeżeli wystarczy DD i DTS , to polecam Sony 930 QS . Bardzo dobra maszyna  .

Podzielam tą opinię, dodam jeszcze Str -db 830 QS ta sama seria, świetny dźwięk tak w kinie jak i muzyce, doskonała manualna kalibracja , ustawienie tonów oddzielne na każdy kanał, "czołg" nie do zdarcia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...