Skocz do zawartości

Sprzęt do gramofonu + telewizora


newpowersoul

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję sprzętu w granicy do 2500 zł (max 3 k), który udźwignąłby równoczesne podłączenie do telewizora, komputera/laptopa (komputer może być podpięty HDMI do telewizora) oraz gramofonu. W kwestii tego ostatniego - otrzymałem jakiś czas temu w prezencie gramofon typu noname (bez wbudowanego wzmacniacza) i kombinowałem w jaki sposób go efektywnie podłączyć. Dotychczas korzystałem z prostackiego zestawu głośników Creative o niewielkiej mocy i zakup osobnego przedwzmacniacza niewiele pomógł - głośniki tak niskiej klasy nie wytrzymują.

Zależy mi na tym, żeby gramofon grał porządnie i tu pojawia się moje pytanie - czy wystarczy mi zestaw typu amplituner z kolumnami (dodam, że nie mam za bardzo miejsca na wysokie kolumny, pokój jest dość zagracony) posiadający wejście PHONO (na gramofon) i wejście AUX (na sprzęty typu komputer, telewizor)? Czy powinienem szukać czegoś zupełnie innego? (Jakieś przykłady?)

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

 

 

EDIT

 

na przykład myślałem o czymś takim https://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-vsx-s520-czarny.bhtml#opinie 

tylko pytanie jakie kolumny wtedy do tego podpiąć :)

Edytowano przez newpowersoul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie małe kolumny podstawkowe.

Spójrz na zestaw NAD C338 + NOTA 260X. W tym budżecie będzie bardzo ciężko o coś lepszego. Wzmacniacz, oprócz wejścia Phono, posiada również wejścia cyfrowe (TV łączymy cyfrowo a nie analogowo) wisienką na torcie jest wbudowanany Chromecast- który pozwoli Ci streamować muzykę do wzmacniacza bez użytkowania PC.

W Warszawie mamy 3 salony (Nowogrodzka, Andersa, Naruszewicza), najlepiej będzie jak wybierzesz się do jednego z nich aby przesłuchać moją propozycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Spójrz na zestaw NAD C338 + NOTA 260X.

Z całym szacunkiem , ale to coś co jest zamontowane w C338 nie można nazwać PRE gramofonowym, a już na pewno nie w porównaniu z Nad 1130 czy w 3100. Miałem na krótko C338 i wiem co piszę. Autorowi wątku jak pisze ,zależy na uzyskaniu dobrego dźwięku z gramofonu a obawiam się , że C338 go nie zapewni. Ale zawsze trzeba sprawdzić osobiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawą opcją jest zestaw NAD C338 z kolumnami Indiana Line Nota 260X. Oczywiście musimy liczyć się z pewnymi kompromisami w klasie wbudowanego przedwzmacniacza, ale zawsze w przyszłości taki przedwzmacniacz można dokupić. Jako alternatywa natomiast do powyższego wzmacniacza zasugerowałbym także kolumny Polk Audio Signature S20. W stosunku do Indiana Line to bardziej twarde, mocne, szybkie granie. Kolejną alternatywą jest wymiana wzmacniacza na amplituner sieciowy (to jednak krok trochę do tyłu w kwestii jakości dźwięku, za to większe możliwości) np. na Yamaha R-N402D lub Onkyo TX-8250. Wtedy zestawy takie można stworzyć na kolumnach Heco Aurora 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Q21 napisał:

Bardzo ciekawą opcją jest zestaw NAD C338 z kolumnami Indiana Line Nota 260X. Oczywiście musimy liczyć się z pewnymi kompromisami w klasie wbudowanego przedwzmacniacza, ale zawsze w przyszłości taki przedwzmacniacz można dokupić.

Ciekawa propozycja , zawsze marzyłem o kupieniu wzmacniacza zintegrowanego z wejściem PHONO, po to by potem dokupić zewnętrzne Pre gramofonowe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, newpowersoul napisał:

a z czystej ciekawości, czemu wymieniony przeze mnie sprzęt niekoniecznie  - w sensie coś jest z nim nie tak  ?

Na tym forum większość osób doradza jak możesz osiągnąć maksymalną jakość dźwięku, przy danym budżecie i warunkach akustycznych. To właśnie DŹWIĘK jest priorytetem w sugestiach a nie funkcjonalność. Funkcjonalność ,każdy może dobrać sam do własnych potrzeb na podstawie opisu sprzętu i tutaj nikt do pomocy nie jest potrzebny.

Sprzęt który wybrałeś to najniższy budżetowy amlituner KD , którego jedyną zaletą są funkcje i możliwość podpięcia pod wszystko. Zawsze możesz go wypożyczyć i posłuchać , co do kolumn to w zasadzie do tego, to jakiekolwiek, bo zawsze będzie jakościowo tak samo. O dobrym dźwięku z czarnej płyty zapomnij, mam amp. KD w cenie 5x ten który wybrałeś i też było źle.Piszesz , że nie masz miejsca na kolumny a do tego urządzenia , by w ogóle to miało sens musisz podpiąć 5 szt + subwoofer. A to już inna kasa niż przy stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...