Skocz do zawartości

Pioneer VSX917V mikrofon kalibracyjny


Kubold

Recommended Posts

Witam wszystkich. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że korzystałem z opcji "szukaj", ale jednak odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

Jestem posiadaczem amplitunera Pioneer VSX917V. Zaginął mi jednak mikrofon kalibracyjny i straciłem nadzieję, że kiedyś go odnajdę.

Podpytywałem w wielu sklepach czy jest opcja, aby taki mikrofon kupić, natomiast odpowiedź jest zawsze negatywna.

Czy orientujecie się, czy jest na rynku jakiś mikrofon np. od innego modelu, producenta itp, którego mógłbym użyć do kalibracji? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w swojej okolicy czy ktoś nie ma podobnego do Twojego Pioneera (sprawdź na zdjęciach lub w instrukcji model mikrofonu) i może uda się pożyczyć mikrofon (np. zostawiając właścicielowi kaucję), skalibrować system i oddać mikrofon.

Pioneer zazwyczaj przez kilka lat w swoich modelach używał takiego samego mikrofonu (w kilku seriach w danym roku-np. VSX-817/917/1017).

Zaś co do ewentualnego zakupu mikrofonu-trzeba zadzwonić do serwisu Pioneera.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 6.07.2018 o 12:55, Kubold napisał:

Czy orientujecie się, czy jest na rynku jakiś mikrofon np. od innego modelu, producenta itp, którego mógłbym użyć do kalibracji?

Kubold
Mikrofon do Twojego modelu wygląda podobnie jak do starszych modeli (Pioneer chyba od serii VSX-814 rozpoczął się wyposażanie swoich amplitunerów kina domowego w mikrofon do kalibracji MCACC - za wyjątkiem najniższych serii modeli).
Niestety w instrukcjach amplitunerów kd Pioneera nie ma podanego modelu mikrofonu (a przynajmniej nie ma tej informacji w instrukcji do VSX-917).

Odezwij się do mnie (wysłałem Tobie wiadomość na PW), może uda mi się pomóc. Bo na Allegro widzę w tej chwili 3 takie amplitunery jak Twój - ale najbliżej jest w Łodzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...