Skocz do zawartości

wzmacniacz do Tonsil Unitra Zg30C 114 (300 zł)


muertee

Recommended Posts

Cześć, 

dostałem regenerowane kolumny Tonsil Unitra Zg30C 114. Jestem zupełnie nowy w temacie audio. Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza do 300 zł.

Poproszę o podanie modeli, które są w miarę dostępne na używanym rynku. Chętnie też przeczytam, jakie parametry powinien mieć wzmacniacz do tych kolumn. 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są zbyt wyrafinowane kolumny i trudno  będzie znaleźć tani wzmacniacz który dobrze się z nimi zgra. Pewnie najlepiej zagrają ze wzmacniaczem takim jak NAD 3020i lub podobnym tego producenta. Jednak może być trudno znaleźć w takiej cenie. Dlatego dobrze jest kupić coś co po prostu z nimi zagra jako tak . Pewnie te Denony się nadadzą, choć nie będą idealne dla tych kolumn. Trzeba szukac wzmacniacz o dość łagodnym brzmieniu, który dobrze współpracuje z obciążeniem 4 ohmy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A jeśli chodzi o moc, to który Denon jest bliżej optymalnego poziomiu? 

PMA 360 - 60 watts per channel into 8Ω. Z kolei PMA 250 - 25 watts per channel into 8Ω.

Czy ten mocniejszy wzmacniacz mogę podłączyć i nic nie uszkodzę? Czy ten słabszy nie jest za słaby?

Sorry za pytania laika, trochę w ostatnich dniach poczytałem o tej materii, ale nie da się w krótkim czasie nadrobić lat zaniedbań:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA250 powinien być wystarczający , jednak 360 nie jest zbyt mocny. Myślę ze warto dołożyć do nowego wzmacniacza tego typy jak SMSL Q5 pro . To jest znacznie lepszy wzmacniacz, choć przewidziany głównie do podłączenia źródeł cyfrowych, tylko że bardzo małogabarytowy. Moc 50W przy 4 ohmach i 25 przy 8 ohmach, jednak gra jak znacznie mocniejsze wzmacniacze, bo to wzmacniacz impulsowy w klasie T z końcówką mocy Texas Instruments.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś wersję kolorystyczna dostępna z wtyczką w innym standardzie niż europejskim to ten sklep dokłada przejściówkę na standard europejski gratis. Zasilacz jest kompatybilny z wszystkimi stosowanymi napięciami na świecie. Wersje różnią się kolorem i odłączanym kablem do podłączenia zasilacza.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...