Skocz do zawartości

JBL Studio 2 pack vs. Wilson raptor 7


marcinello

Recommended Posts

Panie i Panowie

tego typu pytań jest mnóstwo na forum, ale po przeglądnięciu wieeeeelu tematów dochodzą do wniosku: czym więcej czytam tym jestem głupszy.

Prosił bym o pomoc co wybrać, znaczy jaki zestaw głośników do: posiadam Denon avrx-2400 pomieszczenie to ok 30m2

rozważam dwa zestawy:

JBL studio 2 pack 280 - 5.1 lub Wilson raptor 7/3/vocal + sub

Cenowo wychodzi mniej więcej to samo........

teraz pytanie do Was - > czy ktoś takie konfiguracje próbował i jak to oceniacie. ?

btw: więcej kasy na zestaw głośników nie wydam ! bo nie jestem audiofilem.

btw2: Dali z7 odsłuchiwałem Monitor audio bronze też.

wielkie dzięki za opinie i ew. pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podane przez Ciebie zestawy bez problemu nagłośnią Twój salon, oferują jednak zupełnie inny charakter brzmienia. JBL jest mocny, koncertowy, efekciarski, wyraźnie eksponuje skraje pasma. Wilson Audio natomiast bardziej stawiają na spójność, plastykę, dobre wypełnienie. JBL świetnie sprawdzą się w kinie domowym i mocnych, szybkich gatunkach muzycznych. Wilson bardzo dobrze zagra także muzkę, także spokojniejsze kawałki. Wybór należy do Ciebie.

Z mojej strony zaproponowałbym jeszcze Heco Aurora, Magnat Shadow oraz szybkie, mocne, bardzo energiczne Polk Audio serii Signature.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

dziękuję za odpowiedź.

Szkoda, że na Śląsk mam dalej żeby wybrać się na odsłuch. Choć nie ukrywam, że przemawiają do mnie Wilsony.

Czy jeszcze ktoś z forum może coś dorzucić w temacie tych zestawów ?

btw.

u kogo z Was jakie zestawy z wymienionych mogę odsłuchać na miejscu?

pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Samsung przejął grupę Harmana z powodu osiągnięć i udziału w rynku tzw infotainment, czyli systemów rozrywki audio-video sprzedawanej producentom aut. Dział profesjonalny JBL żyje swoim życiem. Ale jeśli już mamy posarkać na Samsunga to ja chętnie - zamknęli AKG, zwolnili wszystkich pracowników w Austrii, zostawili sam logotyp i dotychczas zbudowane produkty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...