Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam od niedawna telefon Xiaomi Mi A1, jednakże mam problem z słuchawkami. Mianowicie z tego co wiem do tego modelu wymagany jest sprzęt o wysokiej impedancji. Sprawdzałem 3 różne pary słuchawek, które wygrzebałem gdzieś z szafki i na każdej z nich były szumy. Dodam, że nie są to jakieś słuchawki z górnej półk, ale kiedy sprawdzałem na słuchawkach od kompa, które też nie są jakieś super nie było słychać żadnych szumów. Na moim starym telefonie Xiaomi Redmi Note 3 takowy problem z tymi słuchawkami też nie występował. Myślicie, że jest to związane ze słabą jakością słuchawek czy wejściem audio?Jakie słuchawki dobrze by się sprawowały przy tym telefonie? 

Z góry dzięki wielkie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego telefonu. Jednak szumy zwykle bardziej słychać gdy czułość słuchawek jest większa. Sprzyja temu niska impedancja słuchawek. Jednak dzięki temu słuchawki mogą grac głośniej. Za standardową impedancję słuchawek do sprzętu przenośnego uważa się 32 ohmy. Jednak wiele słuchawek dokanałowych ma impedancję na poziomie 16 ohm lub mniejszą. Jeśli ten telefon ma takie problemy z szumami to warto poszukać słuchawek o mniejszej czułości. Nie napisałeś z jakimi słuchawkami miałeś problem i jakie słuchawki chciałbyś do tego telefonu. Ważny jest tu bardzo budżet na ten sprzęt. Z jakimi słuchawkami nie było słychać szumów ? Same słuchawki raczej nie mają wpływu na poziom szumów. Chyba ze są to słuchawki aktywne z wbudowanym własnym wzmacniaczem. Również to że słuchawki słabo przenoszą górny zakres pasma może wpływać na niższy odczuwalny poziom szumów.

Ten telefon wg producenta ma zapewnić dźwięk wysokiej jakości i współprace ze słuchawkami do 600 ohm. Podejrzewam ze możesz mieć w nim tryby wzmocnienia i możesz mieć go ustawionego na słuchawki o wysokiej impedancji. Innym rozwiązaniem będzie użycie odbiornika bluetooth który nie szumi za bardzo.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...