Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D+Tannoy Mercury 7.4 [bi-wire i inne pyt]


Wojciech Grabowski

Recommended Posts

Moi Drodzy,

na wstępie witam wszystkich, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum :).

Ostatnio nabyłem w.w. sprzęt.

Z racji tego, że jestem dość świeży w tym temacie mam kilka pytań i próśb o poradę w następujących sprawach:

1. Bi-wire - czy ma to rzeczywisty sens w obecnej konfiguracji? Naczytałem się na wskraj różnych opinii. Logika [tak mi się wydaje] nakazywałaby podpiąć w ten sposób kolumny, jednakże nim to zrobię chciałem poznać Waszą opinię.

2. Wtyk bananowy po stronie N803D jest jakby cieńszy, niż po stronie głośników. Lekko mnie to zdziwiło, więc podpiąłem kable na sztywno. Pytanie brzmi: Czy jest zauważalna różnica pomiędzy bananami, a wpięciem kablowym na sztywno i czy warto to zmienić? Jeżeli tak to jakie banany powinienem zakupić? [te 2mm?]

3. Czy YPAO jest efektywne pod kątem optymalizacji ustawień? Nie mam subwoofera, ponieważ w mojej opinii i tak zestaw dudni odpowiednio.

4. Mój typ muzyczny to raczej cięższe rytmy. Lubię uwypuklone gitary. 90% źródła to Spotify przez bluetooth i tu pytanie o sam equalizer: Zazwyczaj z jakością dźwięku ze streamu bywa średnio. W jaki sposób można nad tym zapanować? Coś do tunningu? Pośredni sprzęt? Tutaj zwłaszcza liczę na Wasze wsparcie :)

Z góry dzięki za odpowiedź,

Grabarz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ad.1 - podłączenie be-wire pod względem dźwięku jest zbyteczne, ot taki chwyt marketingowy.

Ad.2 - daj sobie spokój z bananami , niczego nie poprawiają ,po za wygodą gdy często przepinasz kolumny. Dla spokoju możesz ocynować końcówki kabli głośnikowych i wystarczy.

Ad.3 - Postaraj się posłuchać w trybie Pure Direct z pominięciem polepszaczy i sam zobaczysz który dźwięk Ci bardziej odpowiada. YPAO zostało przeniesione z KD ,gdzie na ucho ciężko jest ustawić 5.1 ; 7.2 czy 9.2 ,ale prawidłowe ustawienie dwóch kolumn do trudnych zadań raczej nie należy, a jak mamy całkiem skopaną akustykę pomieszczenia  lub brak miejsca ( kolumny wciśnięte w kąt) to system kalibracji też nie pomoże. Subwoofer w stereo nie jest konieczny , tym się nie przejmuj.

Ad.4 - Spróbuj słuchać Spotify nie po bluetooth a Connect ( o ile masz konto premium) .

4 godziny temu, Wojciech Grabowski napisał:

 i tu pytanie o sam equalizer: Zazwyczaj z jakością dźwięku ze streamu bywa średnio. W jaki sposób można nad tym zapanować? Coś do tunningu? Pośredni sprzęt?

Integrę czy wzmacniacz dzielony, zwykle winno się kupować taki ,który nam odpowiada pod względem jakości dźwięku , po cholerę kupować coś, by to zaraz polepszać kupowaniem drugiego urządzenia. Jak Ci nie odpowiada dźwięk tej Yamahy, to ją sprzedaj i kup taki który dźwiękowo sprosta Twoim oczekiwaniom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ad.1 tutaj jest bardzo różnie. Przy niektórych kolumnach jest lepiej, przy innych gorzej (czyli lepiej w single) Musisz sprawdzić u siebie. Generalnie nie spodziewaj się dużej zmiany.

Ad.2 jw. końcówki są po prostu wygodne, a zastosowanie tanich degraduje dźwięk.

Ad3. U nas w sali na niektórych kolumnach jest dużo lepiej z YPAO, a na innych z YPAO gorzej niz z włączonym.. Znów metoda prób i błędów i zostawiasz tak jak Ci się bardziej podoba.

Ad4. Spotify to tylko 320kbps, jakoś bardzo mizerna. Spróbuj TIDAL'a w wersji HI-Fi, pierwszy miesiąc próbny gratis. Jakościowo jest dużo lepiej (Tidal to jakoś CD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...