Skocz do zawartości

Zestaw amplituner sieciowy+kolumny na 50m2 do 4-6tys


YushokU

Recommended Posts

Cześć!

To mój pierwszy post na forum, chciałbym się z każdym przywitać. Właśnie zamieniam swoje kino domowe na zestaw stereo i chciałbym Was prosić o pomoc. Mam duży dom z otwartymi przestrzeniami, gdzie salon jest połączony z kuchnią i jadalnią i pi*oko ma ponad 50m2 słabej akustycznie przestrzeni - nieregularny kształt. Chciałbym jak najlepiej wydać 4-6 tys. Zł na sprzęt, oczywiście im taniej tym lepiej. Zależy mi na funkcjach sieciowych jak: Spotify, Tidal, miłoby było miec AirPlay, radio internetowe. Najchętniej kupiłbym amplituner z stacją CD, trochę płyt się nazbierało, teraz korzystam głownie z źródeł internetowych, ale jestem w stanie z tego zrezygnować. W domu mam ciemno-brązowe drewniane meble, więc najchętniej kupiłbym kolumny czarne lub brązowe. Z góry dziękuję za pomoc. Sam zastanawiałem się nad Pioneerem XC-HM86D + Indiana Nota 550X, ale nie wiem co o tym myślec. Jestem z okolic Kielc, jeśli macie jakieś salony godne polecenia to proszę się podzielić. Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Oczywiście urządzenie typu all-in-one jest jakimś rozwiązaniem - na pewno wygodnym, na pewno niedrogim i w niektórych przypadkach oraz przy odpowiednim doborze kolumn nawet nieźle grającym. Wspomniany Pioneer jest jednym z nich, na pewno powinieneś wziąć pod uwagę jeszcze Marantz MCR-611. Do tego typu urządzeń należy podłączać kolumny łatwe do napędzenia i koniecznie z dobrą muzykalnością np. wspomniane Indiana Line Nota 550X. To dobre połączenie choć trzeba pamiętać, że masz do nagłośnienia dość duże pomieszczenie a Nota 550 to raczej filigranowe kolumny (choć przyznam, że z wielką duszą :) ). Rozważyłbym na Twoim miejscu jednak pełnogabarytowy amplituner, który poza wbudowanym CD będzie miał wszystkie potrzebne funkcje cyfrowe/sieciowe. Do tego będzie dysponował realnie wyższą mocą oraz samą jakością dźwięku. Da to również większe możliwości w doborze kolumn. Proponuję np. Onkyo TX-8250 lub Yamaha R-N602. Odtwarzacz CD można zawsze dołożyć. Każda z tych firm posiada niedrogie i udane CD do zestawu. Co do kolumn, można się wtedy również pokusić o wspmniane Indiana Line czy STX Electrino 250. Może Pylon Audio Pearl 25. Warto byłoby skorzystać z możliwości odsłuchu. Ciężko wybrać sprzęt grający "na sucho"..

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pojechałem dzisiaj do sklepu okolicznego. Po prezentacji na żywo lepiej wiem czego oczekuję i przez internet raczej tego nie załatwię ;) Słuchałem wszystkiego na amplitunerze Yamahy R-N803D. Przesłuchałem Pylony Sapphire 31, nie zachwyciły mnie. Dużo bardziej podpasowaly mi Klipsche, których nazwy sobie nie zanotowałem, ale były to chyba R-280F. Zdecydowanie bardziej mi się podobały, miały szerszą scenę i byly dużo bardziej dynamiczne, na te kolumny mógłbym się zdecydować. Następne wbrew moim protestom cenowym usłyszałem Pylony Diamond 28. W elektronicznej muzyce nie sprawdziły się tak dobrze, jednak znowu czułem sporą roznice w całej reszcie, chociaż dźwięk z nich był za „gęsty” jednak kojarzę to z tym, że pomieszczenie nie należało do największych. Jestem w kropce. Planowałem max. 6tys, jest 8,5tys. Mógłbym pewnie zmieścić się w 7,5 z słabszym amplitunerami, będę się zastanawiał. W sobotę jadę ponownie, tym razem do 2ch innych sklepów, zobaczymy co tam usłyszę. Mam mętlik w głowie, wiem że w domu nie będę słuchał różnic, ale obawiam się że przy tej przestrzeni dorzucenie tych 2tys może dużo zmienić. Rezygnuję z odtwarzacza CD zintegrowanego, raczej ze względu na komfort obsługi jestem zdecydowany na Yamahę 602 lub 803, ma chyba najlepiej rozwiązane kwestie sterowania. Czy jest coś co po ujrzeniu w salonie powinienem prosić o podłączenie? Z tego co zaobserwowałem lubię bardziej zimną barwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zdecydowanie takie małe systemy to nie do twojego pomieszczenia. 

Rn803 i klipsch rf280 to inne granie kilka klas lepsze. Ale takie zestawienie w długiej perspektywie zacznie cię męczyć. Bardzo dobrze że je odsluchales wiemy że lubisz jasne barwy. 

Zamiast tych klipsch , które na prawdę mocno będą śrubować dźwięk proponuje jasne, ale nie aż tak magnat quantum 727 czy dali opticon 6. 

Napisz do nas zapraszam po lepsze ceny dla forumowiczów.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Triangle, które mają skuteczność 91dB. To podstawa do tak dużego pomieszczenia

https://sklep.rms.pl/triangle-zerius-902-kolumny-podlogowe-z-tytanowym-glosnikiem-wysokotonowym-2szt

Do tego niezawodny i najbardziej funkcjonalny w swojej cenie Pioneer

https://sklep.rms.pl/pioneer-sx-n30ae-sxn30ae-amplituner-stereo-z-airplay-wifi-spotify

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę propozycję tego co sam mam , focal chorus 716 , dobry do muzyki elektronicznej , wokalnej , klasycznej , najsłabiej brzmią w słabych nagraniach rockowych. Muzyka filmowa też profi ;) na yt jest parę moich filmów poszukaj , posłuchaj na dobrych słuchawkach , jak się choć trochę spodoba to do salonu i słuchaj. Z onkyo będzie spokojniej , z yamahą "imprezowo"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeznaczyć 6, skończyło się na 9. Dziękuję za możliwość odsłuchu firmom TopHiFi oraz Q21. Dźwiękowo najbardziej podobały mi się zrównoważone AudioAcademy Hyperion IV, ale wybór padł na Pylony Diamond 28 ze względu na aspekt meblowy. Całość napędza Yamaha R-803D. Dziękuję wszystkim za pomoc, nie spodziewałem się takiego odzewu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać za parę msc-y jak zestaw się sprawuje , u mnie po około 3msc się "ułożyło".

Warto też dać jakieś lepsiejsze kable , ja jestem miło zaskoczony melodiką purple , po za kablo-voodoo (chociaż ja tam w 1 dniu po zmianie poczułem różnicę) , to są dosyć fajnie wykończone i czuć w ręce inną jakość miedzi względem sklepowych tańszych ;) a cenowo też chyba dobrze wychodzą , branża powinna potwierdzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...