Skocz do zawartości

Zmiana odtwarzacza Cd


Kubot

Recommended Posts

Witam, zamierzam zmienić swojego cd'ka Sony CDP-391 na np coś takiego

http://allegro.pl/item379680588_otwarzacz_...5_the_best.html

I tu się pojawia pytanie, czy naprawdę będzie słyszalna różnica??Będzie to grało ze wzmakiem Pioneera A-450R na kablach prolinka. Może niekoniecznie ten model odtwarza, ale raczej koniecznie ta marka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczytuję się audiofilskimi czasopismami z lat 1996 - 2001 i jak nie pamięć nie myli to coś takowego tam było. Poszukam i jak znajdę test tego odtwarzacza to napiszę na PW. Tylko mam pewne wątpliwości, czy dobrze robisz nastawiając się tylko na Pioneera bo z tego co mędrcy piszą na różnych forach to w razie awarii napędu lub lasera ( o co nie trudno przy tak wiekowym odtwarzaczu) będziesz miał kłopot bo to dziwny i rzadko stosowany napęd. Ale przyznam szczerze nie wypowiadam sie autorytatywnie na temat odtwarzaczy Pioneera jeżeli chodzi zarówno o budowę jak i parametry dźwiękowe. Z Pioneera miałem kiedyś tylko i wyłącznie wzmacniacz A 402R i poszedł szybko na sprzedaż bo jakiś był taki mułowaty i za Chiny Ludowe nie bardzo wychodziła mu współpraca z moim rewelacyjnym ówczesnym odtwarzaczem TEAC CDP 1800.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty kapralem w armii CK jesteś, że wszystko musi być na "równaj w prawo" lub "ch....o ale jednakowo" ? icon_lol.gif Teraz jest moda na mieszanie. Zobacz ile Mulatów po Polsce chodzi icon_wink.gif A tak już bez żartów - słuchaj muzyki i podziwiaj jakość dźwięku a nie patrz się na loga producentów lub tabliczki znamionowe. U mnie nawet szerokość klocków jest różna ( o całe 0,5 cm.) bo to NAD I Sony ale jak to gra !!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kubot!
Już teraz wiem, co to za Marantz 62.
Weź pod uwagę, że ten cdek jest o sporo, sporo lat starszy od modeli 63, 63 SE i 63 KI.
Poza tym chciałeś zmienić swój odtwarzacz na lepszy niż posiadany!
Moim zdaniem zakup Marantza 62 to będzie ewentualnie krok w bok, a nie do przodu!
Przed zakupem zastanów się, a ponadto poszperaj w sieci i sprawdź co za napęd siedzi tam w środku, a potem sprawdź dostępność i koszt lasera oraz ewentualnie całego napędu!
Jeżeli chcesz poznać moją opinię, to w takiego ślicznego skądinąd vintage bym się nie pchał i szukał czegoś z serii 63!
To tyle.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubot!
O ile mnie pamięć nie myli to zdaje się, że pięćdziesiątka trójka była odrobinę słabsza dźwiękowo niż 63, ale to podaję, jak zaznaczałem z pamięci! Z wyglądu absolutnie niczym się ona nie różni poza oznaczeniami od serii 63.
Raz jeszcze - spróbuj uzbroić się w cierpliwość i znależć 63 SE, lub jeszcze lepiej 63 KI - Ken Ishiwata Edition!
Trochę się upieram, ale to dla Twojego dobra icon_razz.gif
Nie jest to model szczegółnie rzadki, więc z pewnością uda Ci się znależć w doskonałym stanie!
Przede wszystkimprzeszukaj wszystkie audiofilskie giełdy!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolego Kubot!
Właśnie na giełdzie pojawił się polecany przeze mnie Marantz 63 KI, więc uprzejmie donoszę!
Co prawda cena wywoławcza przekracza Twoje założenia, ale pewnie potargować można (i trzeba), bo cena, na oko, ze dwie "stówki" za wysoka...
Namawiam Cię - spróbuj (ogłoszenie nie jest moje, sprzedawcy nie znam, nie jest ani krewnym, ani znajomym królika icon_biggrin.gif )
Ogłoszenie Marantz 63 KI
Daj znać, czy i co udało się urawać!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Marantz 63?
No ładnie - fajny, zgrabny odtwarzacz! Ma wszystko, co potrzeba - oba wyjścia cyfrowe, klawiaturę numeryczną na pilocie i na panelu przednim odtwarzacza. Czy laser w nim to "filipsiak"?
No i czym się różni w przypadku tego Marantza wersja standardowa od tej sygnowanej przez Kena Ishiwate?

A przy okazji - właśnie kończy się aukcja na modyfikowanego SONY ESD228
http://www.allegro.pl/item378325051_sony_cdp228esd.html
Ciekawa aukcja no i cena (na razie poniżej 150zł)///

Pozdrawiam
PS. Wzmiankowany Soniak został sprzedany za 233,50zł. Czyli cena rozsądna - no ale to nie byli krakowscy handlarze icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem taką okazję... icon_eek.gif Wszystko przez to, że wszystkie chodziły za około 600zł i przestałem się nimi interesować. A tu proszę 285 i sprzedany, aż szkoda gadać, a pieniądze zainwestowałem w moje pierwsze w życiu wozidełko (samochód) więc nie chcę ich wyciągać i rozdrabniać. Z czasem jak wydatki się skończą (wyprawienie 18-stki, skończenie kursu na prawo jazdy i wreszcie kupno samochodu, z czym planuję się wyrobić przez wakacje to mam kilka ofert pracy w moim przyszłym zawodzie, więc zarobie i kupie:) może nawet coś lepszego:)


Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wszystkie propozycje!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubot!
No to jesteś frajer! icon_wink.gif
Szkoda - odtwarzacz spełniał wszystkie Towje wymagania!
W każdym razie sądzę, że pieniążki zainwestowałeś rozsądnie - Mistsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza STI lub BMW 328Ti!
Nie martw się - będziemy doradzać i później - odnośnie odtwarzacza - ja polecam Accuphase DP - 500!
Naprawdę byłem pod wrażeniem!!!
Oby Ci się spełniły sny i marzenia!!!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeoczyłem taką okazję... icon_eek.gif Wszystko przez to, że wszystkie chodziły za około 600zł i przestałem się nimi interesować. A tu proszę 285 i sprzedany, aż szkoda gadać...

Kubot
Obserwowałem z kolegą tego Marantza i mieliśmy pewne obawy - właściciel to żółtodziób z bardzo małą ilością komentarzy, odbiór osobisty byłby bardzo utrudniony (niby jakieś sto kilometrów w jedną stronę, ale czasu brak), a po ostatnich strajkach na poczcie i wariactwach kurierów preferuję jednak odbiór osobisty. Opis sprzętu też taki sobie i brak telefonu.
Jeżeli zauważyłeś, to pytałem się parę postów wcześniej o oba CDki Marantza 63:
"No i czym się różni w przypadku tego Marantza wersja standardowa od tej sygnowanej przez Kena Ishiwate"

Tak więc z tymi "okazjami" to też jest różnię (nie mówię, że ten akurat był felerny...) i nie ma to jak możliwość odbioru osbistego i sprawdzenia / odsłuchania interesującego nas sprzętu!
Pozdrawiam
PS. Jakoś w te 7 litrów w wCivicu z lat 1991-95 to nie za bardzo wierzę. Niby samochód już stary (czyli lekki) i jeździsz cały czas na rozgrzanym silniku, ale do tego w mieście nie mogłoby być korków...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...