Skocz do zawartości

Jaki model dokanałówek KZ ZS?


Recommended Posts

Witam, potrzebuję rady w sprawie zakupu słuchawek dokanałowych. Polecono mi markę KZ a dokładniej słuchawki kz zs5 lecz przeglądając ich oficjalny sklep natrafiłem na kilka innchy interesjących modeli:

-ZST PRO Armature

-ZS 10

-ZS 6

-ZS 5

Które z nich są "najlepsze" i jakie do nich dokupić akcesoria (kabel do połączenia Bluetooth)?

EDIT: Głównie będę słuchał rapu, trochę jazz'u a czasami muzyki klasycznej.

Edytowano przez Atpiom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie określić, które są "lepsze", a które "gorsze" - wszystko zależy od tego, jakiego dźwięku szukasz. Ja ze swojej strony słuchałam ZS6 i ZST i zdecydowanie mogę je polecić. Bas jest mocny, głęboki (służy mu dobre źródło), brzmienie dość detaliczne, bardzo ładnie i dość szeroko rysują scenę. Jednak przy słabym źródle mogą być trochę za mocne w górze i zakłóć w uszy. 

Co do adaptera Bluetooth: mam i nie polecam, rzuciłam go od razu w kąt. Bateria trzyma bardzo krótko, w zestawie nie ma żadnego klipsa, a kabelek jest dosyć długi - skutkuje to dyskomfortem podczas użytkowania (np. podczas biegania, energicznego chodu mocno się obija i "wyrywa" słuchawki z uszu). Jego podstawową i największą wadą jest regulacja głośności. Jeśli otoczenie jest dość ciche, to najniższe ustawienie jest bardzo głośne i niemożliwe do wyregulowania. Dla mnie nie do użytku w domu czy w cichym parku, za bardzo sobie cenię swój słuch ;) .

W związku z tym przewodowo - KZ na plus, ale jeśli chodzi o Bluetooth to osobiście wybieram MEE Audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw bluetooth KZ do tych słuchawek to działa on 2 godziny na jednym naładowaniu. To faktycznie niewiele. Pilot z elektronika jest niewielki i lekki i przez to akumulator który w nim jest nie ma dużej pojemności. APT-X pochłania też sporo energii. Jednak mimo że sygnalizacja pokazuje pełne naładowanie po około 1,5 godziny, to praktycznie pełne naładowanie trwa 15 minut. Nie można go używać podczas ładowania. Ja nie zauważyłem problemów z tym kabelkiem w ruchu, szczególnie gdy leży na karku. Regulacja głośności w połączeniu z telefonem zmienia głośność w systemie tak samo skokowo jak klawisze na samym telefonie. Większą płynność można uzyskać używając suwaka na ekranie. W przypadku słuchawek o dużej czułości maksymalny poziom głośności jest wysoki. Przy słuchawkach o małej czułości najniższy poziom głośności regulowany skokowo będzie będzie niższy. Jednak moim zdaniem z KZ ZS6 jest to cichy poziom i nigdy nie odczułem potrzeby używania mniejszej głośności w słuchawkach przy słuchaniu muzyki lub prowadzeniu rozmów. Problem taki wystąpi z każdymi słuchawkami o dużej czułości które mogą grać głośno i nie tylko w połączeniu bluetooth, również po kablu. Warto dodać że jakość dźwięku z tego kabelka jest na prawdę dobra jak na zestaw bluetooth. ZST i ZS6 różni bardzo cena która odzwierciedla nie tylko różnice w jakości wykonania ale i reprodukowanego dźwięku. Ostatnimi czasy pojawiło się dużo modeli tego producenta o podobnej budowie różniące się nieco brzmieniem znajdujące się gdzieś pomiędzy tymi modelami, o większych i mniejszych obudowach. Na uwagę zasługuje model ZSR. Ten model należy jednak do większych słuchawek tego typu z dyszami o sporej średnicy, dlatego nie nadaje się dla posiadaczy bardzo małych uszu i wąskich kanałów słuchowych. ZST i ZS6 również są dość spore.

Warto wspomnieć że słuchawki KZ mają 2 podobne systemy wtyczek 2 pin: proste i wygięte. Proste pasują do słuchawek z wygiętymi wtyczkami, jednak w druga stronę to nie działa.

Opcjonalnie można do nich dokupić przewody z srebrzonej miedzi ( bez pilotów ). Podnosi to jeszcze bardziej ich detaliczność. Przez jakiś czas dostępne były 2 ich warianty różniące się wtyczkami do słuchawek w kolorze srebrnym. Jakiś czas temu pojawiły się wersje w izolacji o kolorze przydymionym i ostatnio wersja z przewodami o większej ilości przewodników owiniętych cienką folią ze srebra i metalowymi wtyczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zależy mi bardzo by były one dostosowane do szerszych kanałów słuchowych ponieważ używając Brainwaz Delt z piankami odczuwałem dyskomfort taki że w lewe ucho było dobrze odizolowane dzięki tej piance natomiast w prawym słyszę pogłos z otoczenia co bardzo niszczy odczucia podczas słuchania. 

Do wyboru mam ZS6 lub ZST które w wykonaniu i reprodukcji dźwięku są lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste że ZST są najtańsze z tego typu słuchawek a ZS6 są obecnie jednymi z droższych i najlepszych. Droższe są ZS10 o nieco bardziej przygaszonym przełomie średnicy i góry. ZS5 niewiele ustępują ZS6 i są do nich bardzo podobne dźwiękowo i kształtem. Mają jednak plastikowe obudowy.

Są jeszcze ZSR, ZSA, ES3, ES4 . I widzę że obecnie ZS10 są nieco tańsze niż ZS6.

Warto do nich założyć tipsy piankowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress to wiele różnych sklepów sprzedających za granice Chin, z reguły nie powinno być problemów. Gearbest to duży sklep internetowy. Część artykułów mają w magazynach w rożnych częściach świata. Jeden z nich jest w naszym kraju. Z magazynów z UE nie będzie opłat. Jednak zwykle ceny są tam wyższe. Czas dostawy jest krótszy. Gdy zamawiasz z magazynu w Chinach to słuchawki takie jak ZS10 mogą wymagać dopłaty vatu po kontroli celnej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...