Skocz do zawartości

Onkyo HT-S7805


pr0fil

Recommended Posts

Witam,

 

Planuje zakup Onkyo HT-S7805 do salonu który jest niewielki 20m2, cena to 4200zł. Jestem wielkim fanem filmów, jeśli chodzi o muzyke to słucham jej sporadycznie nie mam tutaj jakiś wielkich wymagań. Czy za tą cene wybór Onkyo jest rozsądny, czy mogę znaleźć coś dużo lepszego w tej cenie? Myślałęm jeszcze o Onkyo 9700 thx, niestety ma 7 głosników w tym dwa od ATMOS montowane na suficie (żona mnie udusi jak tak obstawie mały salon) Bardzo proszę o sugestie.

 

Z góry pozdrawiam i dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, modelarz01 napisał:

Możesz zamontować tyle głośników ile chcesz. To zależy od Ciebie. Jak kochasz kino to nie zapomnij o subwooferze.

A jakie filmy będziesz oglądał ?

Pamiętaj filmów z Atmos przybywa :)

Chcesz nowy czy używany sprzęt?

Używany za ta cena kupisz o 1-2 klasy wyżej.

Hej dzięki za odpowiedź.

 

Oglądam dużo filmów najcześciej 1080p z dźwikiem  DTS.

ale zdarzają się również 720p z AC3.

Na chwilę obecną ATMOS nie ściągam bo nie mam na czym odpalić, w grę wchodzi nowy sprzęt. Zależy mi również na gabarytach aby te satelity nie były ogromne i oczywiście 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jasne :)

W takim razie to co poleca S4Home. Jeśli z bajerów amplitunera nie będziesz korzystał - wybierz najtańszy. A kable wystarczą zwykłe CU

Ja kupiłem :

POLSKI kabel przewód głośnikowy miedź Cu 2x2,5mm - 2,57zł za metr.!!!!!!

Tak z wykrzyknikami będę o tym pisał głośno na forum :) tanie i nie ma różnicy w dźwięku.

https://allegro.pl/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-cu-2x2-5mm-i6734380064.html

Podłączałem do Yamaha 683 też lepsze kable za 10-40zł i nie słyszałem różnicy. (Przy onkyo 606 słyszałem różnicę)

Aha jeszcze jedno Yamaha ma o 1rok dłuższą gwarancję od reszty :)

 

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tam w zestaw są po prostu dużo lepsze monitory i sub. Ten pierwszy zestaw to typowy plastik. Tak jest sens mimo że dwóch nie wykorzystasz.

Albo sam dobrany zestaw ampli też może być Onkyo i te Heco Ambient które wspomniałem.

 

Piotrek

Ok, a macie w ofercie ten zestaw ONKYO 7.1 9700? Jeśli tak to jaką cene zaoferujecie?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. 

Odświeżę trochę temat bo mam podobne zapytanie jak jego autor.

Planuje zmianę kina domowego z Sony bdv n590 na coś takiego jak Onkyo HT-S7705. O tym modelu wspominam dlatego że znalazłem ogłoszenie ( mieszkam w Holandii ) z 4- letnim zestawem 7705 za 350 euro ( do negocjacji więc może być 300-320 e). Patrząc na inne ogłoszenia cena wydaje mi się rozsądna.

Pomieszczenie podobnej wielkości jak autora wątku. Moje pytanie czy do filmów takie coś na początek by mi wystarczyło ? Myślę że dołożyłbym jeszcze dwa głośniki żeby z atmosa uzyskać trochę więcej niż w standardzie.

Drugie pytanie jak duże są różnice pomiędzy modelem 7805 a 9800 ( oprócz tegoe że w zestawie 7805 jest 5 głośników a w 9800 7 głośników ) ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Szukamy Dolby atmos do małych pomieszczeń, nie potrzebne tu 7.1.4, wystarczy w zupełności 5.1.2 

Onkyo wydaje się najlepszy wyborem w tej cenie polecał bym też drożej: DENON AVR-X2600H + focal sub evo 5.1.2  lub dla bogatszych Dali Oberon vocal z dokupieniem 2 głośników atmos. 

Clipsch nie będę pisal to bardzo drogi I mocny zestaw, ale tylko do salonów ,w takim małym pomieszczeniu jest zbędny

Jeśli Ktoś ma lepsze propozycje 5.1.2 proszę pisać za kilka miesięcy też będę coś wybierał do pokoju 15m/2, choć wolał bym gotowy zestaw bo one dają zawsze lepsze efekty przestrzenne w filmach od kompaktowych z amplitunerami

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
13 minut temu, S4Home napisał:

Skąd wiesz że mało używany?

Tak Ci powiedział? Na amplitunerach da się sprawdzić ilość przepracowanych godzin

 

Zamożny starszy członek rodziny kupił zestaw za 4500zl. Włączył go dosłownie 3 razy, potem leżał nieużywany. Ostatnio stwierdził, że tylko mu zawala i zaproponował, że odsprzeda za 1.5 k. Muszę dziś dać odpowiedź. Bardzo będę wdzięczny za podpowiedź czy warto.

Ps. W jaki sposob można sprawdzić ile godzin przepracował?

Edytowano przez Elac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto mógłby mi doradzić w kwestii sprzetu wiec zwracam się z prośbą na specjalistycznym forum .

Na tą chwilę wiem tylko, że zestaw nie jest wart ceny sklepowej, a na forum najczęściej polecane są składaki, a nie takie gotowce. 

Pozostaje pytanie czy za kwotę 1.5 k sprzęt jest wart uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...