Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 3-4 tyś


falc

Recommended Posts

Witam wszystkich !

Jestem zainteresowany zakupem kina domowego do nagłośnienia pomieszczenia o wielkości ok. 21 m2 pomieszczenie ma kształt litery L i wymiary 5,6m na 4,5m z tym, że część tej powierzchni zajmują drewniane schody ( stąd te 21m2).
Sporo już przeczytałem na temat amplitunerów AV i mam 3 typy (Yamaha) RX-V661, RX-V563 lub RX-V663 jeżeli uda mi się zmieścić w budżecie.
Na całość (głośniki + amplituner ) mogę przeznaczyć od 3-4 tyś. O ile z wyborem aplitunera AV jestem sobie w stanie poradzić sam i pewnie wybiorę RX-V663 (chociaż w bardzo dobrych cenach można znaleźć RX-V661 a jeszcze do końca nie jestem przekonany czy będę w stanie wykorzystać "dobrodziejstwa" nowej Yamahy - Dolby Digital Plus, Dolby Digital TrueHD, DTS-HD High...) o tyle wybór głośników do tego zestawu mnie przerósł.

Proszę o wasze sugestie na temat doboru właściwych głośników do tego zestawu. Wiem, że kwota jaką dysponuję na kolana nie rzuca (czytałem o ludziach którzy więcej wydaja na jeden kabel do głośnika), ale audiofil ze mnie żaden i tak naprawdę szkoda mi wydawać więcej na tego typu sprzęt.

Chciałbym skompletować przyzwoity zestaw do oglądania filmów (70%), koncertów (20%) rzadziej muzyki (10%) . Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę NIE kupować modelu 563 (nie ma DIGITAL TOP ART itp. - czyli klasa niższa niż 661/663).

Nie widzę większego sensu w kupnie modelu 663 ... różni się tym od 661 że ma dekodery dźwięku HD które są niepotrzebne (moim zdaniem) bo player blu-ray [chyba każdy] potrafi zdekompresować strumień Dolby/DTS HD i wysłać go bezstratnie przez HDMI w formacie PCM. (jeśli się mylę to niech ktoś zaprzeczy)

EDIT - nie jest tak różowo jak widzę http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html = tylko Playstation 3 z odtwarzaczy do 1400 PLN (choć to konsola) potrafi zdekodować dolby HD/DTS HD MASTER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja radzę NIE kupować modelu 563 (nie ma DIGITAL TOP ART itp. - czyli klasa niższa niż 661/663).

Nie widzę większego sensu w kupnie modelu 663 ... różni się tym od 661 że ma dekodery dźwięku HD które są niepotrzebne (moim zdaniem) bo player blu-ray [chyba każdy] potrafi zdekompresować strumień Dolby/DTS HD i wysłać go bezstratnie przez HDMI w formacie PCM. (jeśli się mylę to niech ktoś zaprzeczy)



a co do głośników do Yamahy RX-V661/663 jakie warto kupić ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Wybiorę zestaw głośników Yamahy NS-7900 i NS-P7900 na razie bez suba a w późniejszym terminie go dokupię.
Zastanawiam się jeszcze gdzie to wszystko można za rozsądne pieniądze kupić.
Polskie ceny znam i najtaniej znalazłem zestaw RX-V661, DVDS-661, głośniki NS-7900 i NS-P7900 w Max24, ale zastanawiam się czy nie warto było by przejechać się do Mediamarkt w Niemczech?
Do granicy mam 15 km a do najbliższego MM 30 km tylko nie wiem czy warto się tam fatygować. Robił już ktoś z Was tego typu zakupy w Niemczech ?

Zastanawiam się też nad kwestią tego czy kupować odtwarzać Yamahy DVDS-661. Obecnie mam Bellwooda 301A i nowszą Mante EMPEROR IV NERON oba urządzenia nie mają złącza HDMI natomiast całą resztę tak

1. Analogowy sygnał audio z dekodera 5.1
2. Component Video
3. Wyście Video
4. Wyjście SCART (EURO)
5. Wyjście VGA
6. Analogowe wyjście sygnału audio
7. Cyfrowe wyjście koaksjalne audio
8. Wyjście S-Video
9. Cyfrowe wyjście optyczne
10. Wejście USB
11. Czytnik kart MMC, SD i MS

Warto inwestować w jeszcze jedno DVD?? Wiem, że Manta albo Bellwood jakością nie zabija ale odtwarzacz DVD od Yamahy za 514 zł raczej dużo lepszy nie będzie ??? Czy jestem w błędzie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...