Skocz do zawartości

CO WIEMY O JAKOŚCI PŁYT CD?


Recommended Posts

22 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

...ile znasz osób kupujących tą samą płytę z różnych tłoczeń? Zmiana koloru podkładu  odbijającego laser, czy plastik wykorzystywany do paneli LCD, zamiast (zapomniałem nazwy,p.?..) czy ostatnio, wypalanie matrycy niebieskim (dokładniejszym) laserem. To wszystko czynniki, mniejsze czy większe, które mają wpływ na efekt końcowy. 

"plastik wykorzystywany do paneli LCD"- chodzi o SHM CD? (http://wpszoniak.pl/portfolio/prawie-wszystko-o-cd/)

"ile znasz osób kupujących tą samą płytę z różnych tłoczeń?" Oprócz nas? Nie znam. Może @Pboczek? Jeśli nie dziś to zapewne jutro ma szanse zostać takim wariatem jak my...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe.  Nie mam nic przeciwko.

Zabrałem się za testowanie kabli xlr i teraz widzę że nadal nie porównałem tych płyt.

https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/1170813  czyli HDCD

https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/8326049  Czyli Platinum SHM + zapis  MLP Lossless Stereo (24/96)

 + Original Master Edition 2004 MLP Lossless Stereo (24/96)

cały dzień roboty.

20180809_135236.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehehe.  Nie mam nic przeciwko.

Zabrałem się za testowanie kabli xlr i teraz widzę że nadal nie porównałem tych płyt.

https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/1170813  czyli HDCD

https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/8326049  Czyli Platinum SHM + zapis  MLP Lossless Stereo (24/96)

 + Original Master Edition 2004 MLP Lossless Stereo (24/96)

cały dzień roboty.

20180809_135236.jpg

Sorry Ciebie, ale porównanie musi poczekać. Wpierw wygrzewanie Mac`a, nadal delikatnie zmienia sie bas i tak już zabrałem sie za kable xlr> Teraz testuje Audioquest Earth, ale juz wiem ze muj system jest za slaby by docenic te kable, ten AQ, to taki punk odniesienia, kolejny bedzie o połowe tanszy i zobaczymy czy da rade. 

Purist Audio Design GENESIS.xps

Dowiedziałem się tez że wzmacniacz czuły na sieciowe kable, wiec to też muszę jeszcze opanować. A potem tylko muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 A potem tylko muzyka.

uhm..... ;)

może 1,5 roku :D

 

19 godzin temu, wpszoniak napisał:

Oprócz nas? Nie znam. Może @Pboczek?

;) łął

Wiara w przynależność do "wyjątkowej grupy" to chyba immanentna cecha audiofila :)

Ale nie jest to takie wyjątkowe zjawisko (kupowanie różnych wydań), różny jest poziom "choroby" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) złośliwość ? Jak najbardziej !

Menda ze mnie przeokrutna, szczególnie "dla tych" co dystansu do siebie nie mają ;) a na forach audio jest to dość powszechne

Właśnie przeglądam moje płyty Cd i wybieram te "do wymiany"

Ręce mi opadły jak obejrzałem jedną z płyt Claptona (From the cradle) kupioną...uuuuuaaaaaeeee dawno bardzo. Dawno jej nie słuchałem , myśle że kilka lat spokojnie

To chyba jest bezczelnie zrobiona kopia i sprzedawana w wieeeele lat temu w sklepach (bazarowych wydań nie kupowałem ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak nikt nie zamyka Ci dostępu do sprawdzania różnych wydań i nie widzę w tym nic wyjątkowego. Na razie na forum niewiele osób deklaruje taką chęć, ale to się może zmieni, albo nie, co mnie to.

Chyba rzeczywiście starasz się obśmiać coś z powodów które dobrze odgadnął Wojtek.

41 minut temu, wpszoniak napisał:

@Fafniak, o kompleksy Ciebie nie podejrzewam, ani o złośliwość, ale Twój wpis to tak trochę sugeruje te przypadłości.

Zamów sobie kilka pików w różnych formatach i sprawdź co słyszysz, napisz coś, będzie fajnie. Bogusław zamieścił linki do dwóch wydań masz okazję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pboczek napisał:

Zamów sobie kilka pików w różnych formatach i sprawdź co słyszysz, napisz coś, będzie fajnie. Bogusław zamieścił linki do dwóch wydań masz okazję.

O nie! Bunt wzniecam. Pliki mają swoje wątki..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój, nie mój... Mniejsza o to. Bardziej chodzi mi o jakiś ład i prządek, tak żeby "wędrować" po kartach forum jakoś łatwiej, a nie jak w wielu przypadkach temat ma się nijak do treści... Mnie to raczej zniechęca do czytania.

Pozdrawiam Ciebie niezmiennie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pboczek napisał:

@Fafniak nikt nie zamyka Ci dostępu do sprawdzania różnych wydań i nie widzę w tym nic wyjątkowego. Na razie na forum niewiele osób deklaruje taką chęć, ale to się może zmieni, albo nie, co mnie to.

Chyba rzeczywiście starasz się obśmiać coś z powodów które dobrze odgadnął Wojtek.

Przeczytaj może jeszcze raz co napisałem...bo mam wrażenie kompletnie nie zrozumiałeś tak samo jak wpszoniak

Śmieje się z przekonania o wyjątkowości zakupu różnych wydań - tylko tyle. Dopisałem też że ten proceder wcale nie jest taki niezwykły ;)

Żeby wyjasnić do końca - sam to robię i znam ludzi którzy także w ten sposób postępują.

Wiecej dystansu do siebie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

.Wiecej dystansu do siebie

A może zamiast dawać nam tego typu rady lepiej by było, dla łatwiejszego rozumienia Twoich wypowidzi, żebyś po prostu jaśniej pisał, a nie tak żebyśmy się musieli domyślać co też @Fafniak miał na myśli...

Pozdrawiam Ciebie, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałe dla mnie jest to, że próbujesz mnie i innych mi podobnych kwalifikować do jakiejś grupy i do tego wziętej w cudzysłów. To od wstępu rodzi podejrzenie, że traktujesz tę grupę hobbystów jako... No właśnie- JAK? To proszę wytłumacz.

Choroba? A jaka? (Na żart to nie wygląda)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... do jakiejś wyjątkowej grupy to ty sam siebie kwalifikujesz piszą

Dnia 9.08.2018 o 13:01, wpszoniak napisał:

"ile znasz osób kupujących tą samą płytę z różnych tłoczeń?" Oprócz nas? Nie znam. Może @Pboczek? Jeśli nie dziś to zapewne jutro ma szanse zostać takim wariatem jak my...

 "choroba" ?

Sami audiofile czesto piszą o audiofilusnervosa ;)

Termin mam wyjasniać ?

Może na wszelki wypadek wyjaśnię żeby nie było niedomówień

To żartobliwe określenie sytuacji audiofili ciagle poszukujących którzy nawet jak powiedza że "już mam dziwęk ten który chciałem' za pól roku zmienia sprzęt

W płytotece ciągłe zmiany i poszukiwania

 

Czy już ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to piękne hobby. Wiele razy mialem już zlozony zestaw i wiele razy go demontowałem :). Pozdrawiam chorych na doskonałość. Przecietność do szafy! ;)

Boguslawie, ładne zdjęcie. Na ostatnim audioshow Mc obok Wile zagrały najlepiej. Podobno jeszcze Ayon grał dobrze ale ja bylem u Ayona, jak jeszcze nie był ułożony.

20171118_182753.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...