Skocz do zawartości

Vandersteen 1ci vs Duevel planets x


Arturas

Recommended Posts

Obie są dwudrożne chyba? Jedni chwalą,inni widzą wady tego,ponoć mają mega przestrzeń,poza tym są nietypowe,ciekawe czy zagrają lepiej niż Heco Aurora 1000? A te Mirage omni to nawet nie słyszałem wcześniej,teraz spojrzałem to chyba niedrogie nawet 

Edytowano przez Arturas
Zapomniałem dopisać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bardziej w kierunku tego co cię skłoniło na takie konstrukcję?

Lepiej od Aurory 1000? W stereo pewnie tak. Mowie o Vandersteen, tych drugich nie znam. Pewnie będą też łatwiejsze w ustawieniu. Ale będą zdecydowanie słabsze w przekazie i mają mniej basu. Czy coś Ci w Aurora 1000 nie pasuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wszystko mi pasuje w Aurora 1000 :-) i już powiedziałem sobie że dalej nie gonie króliczka,ale wiesz jak jest ;-) więc spojrzałem że ceny są już bardziej dostępne i pomyślałem sobie a może morze...... w podobnej cenie z małym dołożeniem, mogłbym może uzyskać słyszalny skok jakościowy? :-) opisy mają dobre, ale wolę podpytać tutaj, ogólnie Vandersteen 1ci mają świetną opinię, ale znowuż osoby które je miały, widzą słabości dwudrożnych i piszą że niestety wyższe modele Vandersteen do 1ci to mega skok, dlatego wolę podpytać czy jest sens zawracać sobie głowę i czy szukać dziury w całym :-) pozdrawiam :-) A co miałeś na myśli że będą słabsze w przekazie?

Edytowano przez Arturas
Zapomniałem dopisać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandersteeny będą miały niżej schodzące niskie tony, w Planetach podane w danych technicznych pasmo na dole jest wg mnie nieco naciągane -  niskie tony w Duavel są dość spokojne.

Nie napisałeś nic o wzmacniaczu - Planety mają niezbyt dużą skuteczność i mocniejszy piecyk da Ci więcej radości w obcowaniu z nimi. Poza tym nie licz na to, że postawisz je byle gdzie i w całym pokoju będzie doskonale.

Nie kojarzę modelu Planet z "x" na końcu - to coś nowego?
Duavel są dość rzadkimi kolumnami w naszym kraju, natomiast z posłuchaniem "Wandzi" powinno być dużo łatwiej.

No i obie kolumny mają dość oryginalny wygląd, co nie każdemu musi się podobać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem :-) dzięki S4 :-) aaaa RoRo właśnie one gdzie nie gdzie opisane są jako planets x, a potem jak wpisuje się z x to wychodzi bez x :-) najlepiej musiałbym przesłuchać ich gdzieś, bo mogłoby mi nie pasować, macie rację, właśnie wyglądowo są mega oryginalne, szczególnie Duevel i mają duży wybór kolorów :-) po prostu z opisów są atrakcyjne, no ale opisom nie można wierzyć, lepiej tu podpytać i przesłuchać gdzieś, a wzmacniacz to Onkyo a 9070 

Edytowano przez Arturas
Zapomniałem dopisać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Dobra kolumna ale nie dla każdego. Trudno odsprzedawalna. Musiał byś posłuchać zdecydowanie i porównać z obecnym.

Piotrek - która??? W temacie wątku są dwa modele ...

Jeżeli piszesz o "Wandziach" - to się mylisz. Jak jest w dobrym stanie i cenie, to raczej nie ma problemu z dalszą odsprzedażą.
Jeśli o Planetach - to masz rację.

Arturas,

podaj więcej szczegółów i napisz więcej m.in. o powierzchni pokoju, jego adaptacji muzycznej czy o Twoich upodobaniach muzycznych itd (a co powinno być w "Pierwszych postach" znajdziesz np. jak klikniesz w link w mojej stopce poniżej). Czy kolumny możesz ustawić w pokoju jak trzeba, w odpowiedniej odległości od ścian?
Fajny masz wzmacniacz - porównywałeś go przed  zakupem z konkurencją w podobnej cenie (Yamaha czy Denon)?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:

Piotrek - która??? W temacie wątku są dwa modele ...

Ja od początku @RoRo pisze o Vandersteen!! Kolega wie. Zaznaczam od początku że tych drugich w ogóle nie znam.

7 godzin temu, RoRo napisał:

Jeżeli piszesz o "Wandziach" - to się mylisz. Jak jest w dobrym stanie i cenie, to raczej nie ma problemu z dalszą odsprzedażą.
Jeśli o Planetach - to masz rację.

Co jakiś czas widuje je na aukcjachi ceny są tak rozbieżne, że niektóre są za 30% wartości a nie które w cenie używanych. Problem z "wandziami" jak to nazwałeś to ich cena w USA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak s4 pisał o Vandersteen,widzialem ktoś miał na necie i sprzedał za 5500zl para,te Duevel są za 4500zl para nowe.RoRo nie porownywalem z Nadem czy Yamahą,do ciepłych kolumn jak Aurora chciałem onkyo suche szczegółowe i detalicznie,kupiłem uzywanego na rocznej gwarancji w super stanie,ogolnie chciałem a 9000r ale nie ma ani jednej sztuki używanej nawet na Ebay,tu się pojawiły a 9070 więc skorzystałem z okazji,chcialem jeszcze onkyo a1vl ale tylko są dwie sztuki w z Japonii,wiec za duże ryzyko kupna,co tu mi jeszcze mogło pasować? Suchotnik jasny Krell kav 300i,Nad to raczej za gęsty do Aurory,ciepły do ciepłych kolumn gra bardziej melodyjnie,dobry przy cichym słuchaniu muzyki bo jest dociążenie,sam miałem przemyślenia, ponieważ zależy co kto lubi, ale jednak zdecydowałem się na suchego jasnego do tych kolumn,jednak jest o wiele więcej szczegółów slyszalnych :-) coś za coś :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, 

mój pierwszy post na tego typu forum więc proszę o wyrozumiałość :) 

Przypadkowo zauważyłem ten temat. Wiem jaką trudność sprawia znalezienie informacji o tych kolumnach. Ogólnie ze względu na małą popularność tego typu konstrukcji nie jest zbyt wiele do poczytania, zatem jako szczęśliwy posiadacz kolumn Duevel Planets postaram się  wspomóc jak tylko potrafię. 

Cała idea zakupu pojawiła się klika lat temu kiedy na audio show kiedy były wystawione kolumny tej firmy. Miałem okazję posłuchać jak grają wyższe modele Dueveli.  Prawie przez godzinę nie mogłem się oderwać z krzesła i do pokoju wracałem jeszcze 2 razy.  Od tamtej pory nie mogłem trafić na nic co bardziej by mi odpowiadało.  Okazuje się, że w moim przypadku bardzo istotna jest rola dźwięku dookólnego.  

W związku z tym po przeczytaniu "wszystkich interetów świata" ( w różnych językach) okazało się, że właściwie wszystkie opinie są ok.  Problem polegał na tym, że sprzętu raczej nigdzie się nigdzie nie przetestuje. 

Z uwagi na ograniczenia budżetowe z całej stajni Duevela padło na model Planets, który to zamówiłem w ciemno bez odsłuchu.  Decyzja była trafna i do dziś nie żałuję.  Cena za ten sprzęt wydaje mi się  bardzo niska. Otóż kolumny zakupiłem w niemieckim sklepie za całe  670 EUR (cena na tą chwilę dalej aktualna mój zakup koniec 2017r) co przy ówczesnym kursie wyszło około 2900 pln za nówki ze sklepu.  Kolumny przyjechały kurierem tak zapakowane, że chyba z 20 minut je rozpakowywałem.  Nie wiem co musiałoby się stać w transporcie, żeby coś się uszkodziło. 

Wracając do samych kolumn. Dźwięk jest ciepły i w miarę szczegółowy, basu nie brakuje a ustawienie ich nie sprawia najmniejszego problemu. Właściwie teraz nie ma dużego znaczenia, w którym miejscu się przebywa. Nie muszę już siedzieć na środku kanapy lub obracać kolumn w moją stronę.  To jest ich największa zaleta a zarazem cała idea tego typu konstrukcji.  Za te pieniądze naprawdę nie ma co się długo zastanawiać :) 

Najlepiej się sprawdzą w niezbyt dużych pomieszczeniach. Jam mam salon ponad 40m ale kanapa naprzeciw kolumn jest w połowie pomieszczenia więc specjalnie tego nie odczuwam. Osobiście lubię trochę więcej basu więc korzystam jeszcze trochę z subwoofera. W moim przypadku jest to Quadral Qube 10. 

Przed zakupem pytałem jeszcze o opinię osoby, która sprzedawała lata temu ten model. Okazało się, że działa w branży audio zawodowo. Poniżej pozwolę sobie zacytować:

"Małe kolumn grające dużym dźwiękiem, ze zrobionym (ale nie podbitym) obszernym basem, szerokim sweet spotem. Oczywiście jeżeli ktoś woli kolumny przejrzyste, precyzyjne to raczej ich nie wybierze, ale do słuchania dla relaxu będą ok"

No i ten wygląd kolumn... Żona przez moment się nie zastanawiała, a i goście w domu zawsze pozytywnie reagują. Ładny mebelek i tyle :)

 

Korzystając z okazji może ma ktoś pomysł pod co najlepiej takie paczki podłączyć ? Na tą chwilę jestem w posiadaniu bieda amplitunera Yamaha RX-V 373. Chętnie bym coś zmienił ale dalej niestety potrzebuję coś do kina domowego.  Kolumny mają impedancję 4 OHM. Muzyka Jazz, Rock, Pop. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli za darmo wygrane w konkursie razem z zestawem kolumn Onyx prism 200. Darowanemu się nie zagląda;-).

Marzy mi się nowy Ampli +jakiś DAC.  Lub Amplituner z wbudowanym DAC.  Nie  chciałbym wydać na wszytko więcej niż 4-5 tys.  A jeszcze jakby w przyszłości dało się do tego podłączyć Duevele Venus lub Bella luna to super :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ma ktoś może jakiś pomysł na co wymienić ta moja nieszczęsna Yamahę rx v373? . 

Budżet powiedzmy 5000. Podpięte będą pod te duevel planets - kolumny o impedancji 4 ohm. 

75 % muzyka rock pop jazz słuchana przez Tidal HiFi . 25 % kino domowe przy czym mam w mieszkaniu instalację 5.1 i nie zamierzam nic w tej kwestii zmieniać. Z kina nie zrezygnuję na rzecz stereo. 

Pod uwagę biorę sprzęt nowy i używany.  

Amplituner ma mieć obsługę 4k i pre out dla połączenia dodatkowego wzmaka w przyszłości. 

Zamiast samego amplitunera może być połączenie Ampli że wzmakiem.  

Ogólnie od amplitunera nie oczekuje żadnych wodotrysków miliona wejść itd. 

Fajnie byłoby mieć Tidal w Amplitunerze. Obecnie mam Tv Philips z Androidem w którym jest zainstalowana apka Tidal. Pytanie czy jakaś tutaj różnica w dźwięku jest jak idzie z Tv czy bezpośrednio z Ampli ten Tidal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majdi napisał:

Ma ktoś może jakiś pomysł na co wymienić ta moja nieszczęsna Yamahę rx v373? . 

Budżet powiedzmy 5000. Podpięte będą pod te duevel planets - kolumny o impedancji 4 ohm. 

HEHEHEH

Tak mamy pomysł,na co kolwiek. I już będzie lepiej.

Ale też polecam wybór nowej 685 i podłączenie zewnętrznego wzmaka.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie od początku myślałem o 2 ampli:  używka 773 lub nowy 685.   Przy 773 zostaje więcej na wzmak . 685 ma wszelkie bajery + Tidal . 

Zastanawiają mnie tylko 2 rzeczy. Czy jest różnica w jakości brzmienia jeżeli muzyka z Tidal idzie bezpośrednio z Ampli lub jak idzie z aplikacji wgranej w TV.  Kolejna to taka czy jakieś duże różnice są w upscalingu do 4k i czy to jest w ogóle niezbędne do życia.  TV tez ma wbudowane jakieś "upiększacze" obrazu.

No i kwestia najważniejsza to wzmacniacz. To pytanie teraz wydaje się najtrudniejsze.  Jedyny wymóg jak na razie to posiadanie wejścia Main in/ direct in.  Na szczęście kolumny nie są duze więc pewnie spokojnie mógłbym się z nimi zabrać na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...