Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Heco MS 900


słuchacz

Recommended Posts

Witam! Udało mi się zakupić w okazyjnej cenie kolumny Heco Music Style 900. Mam tylko stary wzmacniacz Harman 610 i dosyć słabo to brzmi. Jest bardzo dużo basu i dźwięk taki przymulony.

Postanowiłem kupić inny wzmak w budżecie mam 1200 zł na używany wzmacniacz i moje pytanie co najlepiej do nich dobrać? Pokój 30 m2 muzyka rockowa ale i filmowa, nie słucham tylko metalu, rapu i disco polo . Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takie kolumny.

Słucham na roksan caspian pierwszej generacji i jest według mnie bardzo dobrze.

Brzmi taki zestaw w miarę szczegółowo i mocno  z lekkim ociepleniem, mocnym i dobrym basem,  góra mogła by być jak dla mnie trochę mocniejsza, choć może gdyby tAka była ciężko byłoby słuchać godzinami muzyki tak jak jest teraz.

Instrumenty jak dla mnie brzmią bardzo naturalnie. Jest dobra szeroka scena. 

Wzmacniacz ten  jest moim zdaniem dość mocny i bardzo dobrze sobie radzi. Muzyki słucham na godzinie 8 bardzo rzadko na 9 wtedy jest już imprezowo.

Wadą lub być może zaletą tego wzmacniacza jest brak jakiejkolwiek korekcji dźwięku.  Dla mnie to zaleta.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się kojarzy :-) ja Ci pisze co najlepiej pasuje i jest w Twoich możliwościach finansowych,masz olx,masz Allegro to sobie popatrz,nikt za Ciebie nie wyszuka,mozemy doradzić.
Aleś mi doradził. Onkyo a resztę sobie szukaj sam. Dziękuję Ci i już się nie wypowiadaj jak nie masz nic do powiedzenia konstruktywnego. Poza tym słyszałem, że to Onkyo to żaden cud i wielu poleca inne wzmacniacze.
Co do Roksana to ciężko będzie znaleźć w budżecie ale dzięki będę szukał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek to autor wydaje się jakimś młodzianem (na oko ~17lat max) ;) 

Jeśli inni polecali co innego , to słuchaj tamtych i kupuj co innego , wtf w ogóle O.o

Onkyo ma wyważone granie , wg mnie przyjemne na dłuższą metę , mój ampli generował 2x 40W przy 100dB z 1metra (trudno było wytrzymać ten pomiar w mieszkaniu) bez przesterowania kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/nad-c-355bee-stereo-okazja-i7452608594.html#thumb/1

https://allegro.pl/yamaha-a-s700-bardzo-dobry-wzmacniacz-stereo-i7407183149.html

Takie propozycje, oba się zgrywają z tymi kolumnami, kwestia Twojego gustu brzmieniowego. Z NAD będzie masywniej, z Yamaha bardziej lekko, wyeksponowane bardziej skraje pasma, środek troszkę odchudzony. Oczywiście to tylko przykłady wzmacniaczy, nie musisz kupować tych konkretnie egzemplarzy.

Jeszcze jedna propozycja:

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-xindak-a-06-CID99-IDuYNEF.html#a7ef0043d1

Tutaj troszkę ocieplone brzmienie z całkiem niezłą średnicą i fajnymi niskimi tonami , więc odsłuch wskazany {zresztą jak przy wszystkim} czy by nie było za ciepło dla Ciebie z tymi kolumnami.

Wszystkie powyższe wzmaki prawidłowo napędzą Twoje kolumny i dają radę w muzyce Rock jak i filmowej. Reszta to kwestia upodobania do samego brzmienia.

Ps. Nie zapominaj o źródle. Jak to będzie kulało - czyt. Tv, telefon to zepsuje cały efekt końcowy.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek to autor wydaje się jakimś młodzianem (na oko ~17lat max)  

Jeśli inni polecali co innego , to słuchaj tamtych i kupuj co innego , wtf w ogóle

Onkyo ma wyważone granie , wg mnie przyjemne na dłuższą metę , mój ampli generował 2x 40W przy 100dB z 1metra (trudno było wytrzymać ten pomiar w mieszkaniu) bez przesterowania kolumn.

Może ty też czytaj co jest napisane. Nie chcę amplitunera żebyś nawet na głowie stawał, nie musisz innych karać za swoje błędy. Jak dla ciebie mam 14 lat i nic ci do tego, pewnie sam nie masz za dużo i stąd kompleksy.

Bardzo dziękuję koledze@mordor12 za utwierdzenie mnie, że do Heco to Nad albo Yamaha, będę szukał wśród tych dwóch marek. Oczywiście dam znać jak kupię i napiszę jak ten zestaw gra. Pamiętam również o źródle, najpewniej będzie Malina

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD-y i Yamahy ( przynajmniej te nowsze ) diametralnie różnią się górą pasma.Większość nowych wzmacniaczy Onkyo ma brzmienie nieco przypominające Yamahy. Dlatego pomysł z takim wzmacniaczem wcale nie jest zły. ONKYO A-5VL gra jednak inaczej. Wymaga kolumn z dość nasyconą górą pasma.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...