Skocz do zawartości

Kabel zasilający do 500 zł


Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na podróbki. Ja dałem się zrobić na szaro kupując konfekcjonowanego Furutecha, choć sprzedający miał same pozytywy. Kabel grał jak drukarkowy i w szczególe na żywo nie wyglądał. Kupiłem oryginalny i od tej pory mam do porównania dla zainteresowanych.

@Fafniak czy ty nie wypowiadałeś się autorytarnie na temat braku wpływu kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pboczek napisał:

Uważaj na podróbki. Ja dałem się zrobić na szaro kupując konfekcjonowanego Furutecha, choć sprzedający miał same pozytywy.

Furutech i Oyaide - nie kupiłbym poza oficjalną dystrybucją. Podróbek zatrzęsienie, a ceny kuszą jak 12-letni Passat z przebiegiem 55 tys. km.

Edytowano przez traumeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno, przy okazji słuchania Cayin A55-TP w salonie, przywiozłem kilka swoich zasilających, skromnych bo Furutech FP-314Ag-II na wtykach Viborg 501 gold i rodo.

Po wpięciu sam sprzedawca był zaskoczony jak diametralnie (na korzyść) zmieniło się brzmienie wzmacniacza.

Więc coś w tym jest :) No chyba że "ściemniał". Ale nie sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, w kablach juz tam od pewnego momentu trudno mówić lepszy, gorszy.

Vdh to typowy kabel dedykowany do źródeł. Furutech zdecydowanie do mocnych wzmacniaczy. 

Furu byl podlaczony do cd. Uspokajał brzmienie, dawał mocny, nieco zmiekczony bas. Detale byly w tle. 

Vdh był podłączony do pre i taka konfiguracja mi odpowiadała. Wczoraj dlugo sluchalem muzyki i tak sobie pomyslalem cobybylo gdyby :).

Po zamianie miejscami džwięk się ożywił, jest szybszy. Mikrodetale wyszły z tła.

Czy jest lepiej. Nie wiem, raz, ze kable zasilające dlugo się ukladają, dwa muszę trochę posluchać i na różnych plytach to stwierdzić.

To jastrząb? Mało ich jest. W dziecinstwie cześciej je widywałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie, żeby spróbować zasilającego z trochę wyższej półki. Ten Furutech 314ag to - wg niektórych - taki nie "robiący krzywdy" w systemie a jednak wnoszący wiele w porównaniu do komputerowego. No ale wszystko rozbija się o pieniądze bo mam już z 5 kompletów, do tego koszty wtyków. Zrobiła się niezła kwota.

Przypomniało mi się zdarzenie sprzed kilku lat, kiedy swojemu szefowi pożyczyłem kondycjoner Helion 1700 "celem spróbowania".
Tak przekonywał żonę, że ta w końcu przyznała, że kawa z ekspresu smakuje lepiej :)To oczywiście żart.
To chyba jastrząb gołębiarz z parku leśnego w Ustroniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Furutechami jest duże ryzyko...wiesz jakie. Wtyki też nie są tanie. Ja zwykle kombinuję wyszukując jakieś malo znane kable, a do fajnych wtyków mam dostęp przez znajomego. Co prawda nie jest to najwyższa liga ale są dobrze zrobione, mają konektory i wszystko w środku miedziane.

A tak a'propos heliona. To dlugo też twierdziłem, że to niemozliwe. Aż pewnego dnia wziołem i w świetej pamięci streamer podłączyłem beldena na lepszych wtykach zamiast zwykłego komputerowego. Irracjonalne, a jednak.

Masz 5 kompletów czego?

Mieszkam w okolicy gdzie jest multum ptakow drapieżnych. Ale jastrzębi nie ma.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilające Furutech 314ag na wtykach Viborg 501 złoto i gold. Jeden zestaw na miedzianych Viborga. Po kilku tygodniach już pokrył się nalotem. Tak na moje ucho to rodowane brzmią najbardziej przejrzyście, raczej do złagodzenia się nadają, do ciepłej lampy.

Porównywałem też z Suprą z metra i Belden 19364 ale to nie ta liga.

Ciekawe, czy gdybym sobie wykonał taki przewód na Viborgach Furutech Alpha Nano OFC FP-S35N to zmiana byłaby warta tych pieniędzy.

Dodam, że w sieci domowej mam tylko dwa przewody: fazowy i neutralny. Tak więc ochronny jest tylko wkręcony do zacisków wtyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...