Skocz do zawartości

Kolumny do Cambridge Audio CXR200


Przemek66

Recommended Posts

Witam,

wymieniłem stary amplituner HK AVR255 na Cambridge Audio CXR200 żeby poprawić jakość dźwięku głównie stereo. W tej chwili mam Monitor Audio Bronze BR6 z 2010 roku.

Zastanawiam się nad ich wymianą na coś lepszego. Porównywałem najnowsze Bronze 6 z Silver 300 i słychać różnice. Czy Monitor Audio Silver 300 to dobry wybór czy zwrócić uwagę na coś innego? 

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Przemek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście klasowo seria Silver jest znacznie lepsza od Bronze, wymiana taka przyniesie duże korzyści w jakości dźwięku. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie, zależy od Ciebie i indywidualnych preferencji.

Aby jednak ustosunkować się do Twojego wyboru i ewentualnie podać alternatywy, musisz przekazać nam wiecej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, co podobało Ci się w dżwieku zestawu MA Silver, a co chciałbyś zmienić lub poprawić. W jakim budżecie możemy poruszać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma około 25m2 ale jest wysokie ze skosami i w najwyższym punkcie ma około 4,5 metra (to jest poddasze).

Żona słucha głównie jazzu a ja rocka. Przy porównaniu z bronze slivery grały bardziej detalicznie lepsza była scena. Słuchaliśmy głównie jazzu i dla żony różnica była bardzo wyraźna. Nie wiem jak będzie w muzyce rockowej ale ja mam gorszy słuch :) Co do brzmienia ja lubię rozbudowaną scenę a żona detale. Generalnie brzmienie MA Silver podobało się nam.

Budżet to około 6-7 tysięcy. Oferta na MA Silver 300 jaką mam to 6,5 tysiąca.

Pozdrawiam, Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie takie duże.

Kolumny kosztujące w okolicach 10-15 tyś złotych (nowe) są kupowane przez ludzi raczej majetnych i rozsądnych. Myślę że odsetek tych co katują kolumny( tego typu/cena) jest na poziomie błędu statystycznego ;)

Choć oczywiście nie można wykluczyć takiego przypadku.

Uzywane za 6-7 tysięcy :) myślę że warto pomyśleć o tym.

A gdyby jednak nowe...polecam odsłuchanie RLS Nereida w audiopunkcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie trzeba pomyśleć o wymianie kolumn.

CXR 200 potrafi zagrać na prawdę klasowo.

Brzmienie Silver 300 jest o klase może i dwie lepszy od tego co masz teraz. Pytanie jest jak będziesz użytkował kolumny. Typowo kino, czy też stereo? Jaki dźwięk lubisz?

Bo oprócz Silver 300 które tu polecam masz jeszcze Tannoy XT8F, Hco Celan GT 602, Dali Opticon 6..... No jest w czym wybierać.

Zapraszam na odsłuch albo po wypożyczenie sprzetu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podział kino czy stereo to raczej 25:75 dlatego wymieniłem na CXR200. Tak jak pisałem  żona słuch jazzu a ja muzykę rockową, ważna jest scena, detaliczność i panowanie na basem. Z tych podanych wyżej to każda ma bardzo dobre opinie. Tannoy choć największe to można postawić bliżej ściany choć tu problem tak jak z Heco będzie kolor (dla małżonki) który musi być nieświecący czarny (mam pozostałe kolumny MA w kolorze czarnym). Z tego wynika że wybór powinien być pomiędzy MA Silver 300 a Dali Opticon 6. 

Czy te kolumny grają podobnie?

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Myślę Kef Q950 jak najbardziej się sprawdzą e połączeniu z  CXR200, odpowiednia dynamika, szczegółowość detali  i co najważniejsze niesamowita rozdzielczość, przetwornik Uni-Q robi swoje. Po za tym jest to konstrukcja zamknięta więc nie będzie problemu z ustawieniem kolumn.

Alternatywą będą rodzime Pylona Audio Diamond 28. Dobre brzmienie. Bardziej namacalne i bezpośrednie - wyraźniejsze i co ważne dostępne w praktycznie dowolnym wybarwieniu. Tu jednak trzeba by było odstawić kolumny z 0,5m od ściany.

Zapraszamy na odsłuch.

Pozdrawiam Paweł.

 

Edytowano przez AudioExpert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Przemek66 napisał:

Jeśli chodzi o podział kino czy stereo to raczej 25:75 dlatego wymieniłem na CXR200. Tak jak pisałem  żona słuch jazzu a ja muzykę rockową, ważna jest scena, detaliczność i panowanie na basem. Z tych podanych wyżej to każda ma bardzo dobre opinie. Tannoy choć największe to można postawić bliżej ściany choć tu problem tak jak z Heco będzie kolor (dla małżonki) który musi być nieświecący czarny (mam pozostałe kolumny MA w kolorze czarnym). Z tego wynika że wybór powinien być pomiędzy MA Silver 300 a Dali Opticon 6. 

Czy te kolumny grają podobnie?

Przemek

No to w domowych warunkach sprawdź, wypożycz od nas Monitor audio, Opticony. Kefy Q750 i 950 nie będą tak detaliczne jak tamte konstrukcję. Ale je oczywiście także możemy wypożyczyć.

Czy grają podobnie? Są po tej samej stronie mocy. Ale różnice między nimi są.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie przedmówcy napisali już wszystko. Od siebie dorzuciłbym tylko jedną "cegiełkę" np. Elac FS 247.3. Dosłownie wczoraj mieliśmy taki odsłuch w połączeniu z amplitunerem CXR200. Zdaniem Klienta, wygrały z Focalem 716 oraz Tannoy XT6/XT8. Również moim zdaniem takie połączenie zagrało najlepiej. Bas był mięsisty ale dobrze kontrolowany, góra szczegółowa i z dużą ilością powietrza ale bez szorstkości - jak to w dobrej wstędze powinno być. Pylon Diamond również ok ale faktycznie potrzebują odstawienia od ściany. Kef-y Q moim zdaniem gasną przy cichym odsłuchu. Opticon z kolei to jedna z ostrzej brzmiących kolumn jeśli chodzi o górę pasma - trzeba uważać a na pewno odsłuchać przed ewentualną decyzją zakupową. Monitor Audio to taki bezpieczny wybór. Na pewno na tym etapie należałoby już przejść do odsłuchów. Mamy te wszystkie produkty na miejscu, z wysyłką również nie ma problemu.  Jak coś, zapraszamy :)

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...