Skocz do zawartości

Opinia amplitunera, wybór frontów


Valium

Recommended Posts

Witam,

prosiłbym o opinie dot. dokonanego już zakupu amplitunera i pomocy w wyszukaniu frontów.

Szukając nowego sprzętu audio trochę się załamałem patrząc na ceny zestawu z średniej półki - koszt nawet parę tysięcy O.o

Leciwy już amplituner przestał działać, także trzeba szukać czegoś nowego: wybór padł na amplituner marki: Yamaha model: RXV483 w kwocie ~1650zł. Do tej pory grał zały cestaw Thomsona.

Czy wybór amplitunera w tej kwocie był dobry? Większość to pozytywne opinie.

 

Szukam do tego frontów + centralnego głośnika bo przy dialogach filmowych jest masakrycznie cicho. 

Tutaj też budżet ograniczony powiedziałbym, że maks 1500-2500zł na to - 2 frontowe głośniki + centralny

Tak na szybko znalazłem zestaw do tej Yamahy: https://www.mediaexpert.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-yamaha-rxv483-nsf51b-nsp51b-czarny,id-948264   (zestaw nie ma subwoofera aczkolwiek posiadam z starego zestawu, ewentualnie przy wyborze tego zestawu dokupić czegoś nie ma problemu) w kwocie 1800zł mamy dwie kolumny, 2 głośniki tylne + centralny. 

 

Ewentualnie 2 opcja: Wilson Raptor 7 + Centralny Wilsona - 2500zł

albo inne...?

Sporo jest na rynku sprzętu audio i ciężko wybrać najlepszy przy zachowaniu stosunku cena/jakość.

Sprzęt audio będzie wymieniany stopniowo później tylne głośniki + subwoofer i ma znowu na kilka/naście lat starczyć B|

 

 

 

Zastosowanie: głównie filmy

Pokój: standard ~21-24m2

Głośniki frontowe będą stały na komodzie o h=45cm nie ma opcji ze względu na meble aby stały na podłodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz miejsca na podłogówki, to w jakim celu chcesz się w nie pchać? ich miejsce na pewno nie jest na żadnych szafkach.

Więc moim zdaniem musisz trochę zweryfikować swój celownik dot. kolumn. W przypadku ampli KD warto może spojrzeć w model wyżej (683). 

Domyślam się, że podpierasz się cennikiem klasycznych sklepów. Jak już się ukierunkujesz na konkretny wybór, pisz do obecnej tutaj branży, a zrobią Ci dobrą cenę i nie wykluczone, że do wyższego modelu ampli dopłacisz jakieś grosze względem typowanego przez Ciebie 483

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgadzam się z poprzednią opinią w tym przypadku jeśli zamierza Pan stawiać kolumny na meblach powinien Pan zakupić monitory. Podłączając dodatkowy subwoofer w kinie uzyskamy podobny rezultat. Biorąc pod uwagę budżet można pokusić się o kupno fajnych kolumn np. Indiana Line Nota 250+Indiana Line Nota 740, Heco Aurora 300+Heco Aurora Center 30 czy Pylon Audio Pearl Monitor+Pylon Audio Pearl Center.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2018 o 19:09, Valium napisał:

Głośniki frontowe będą stały na komodzie o h=45cm nie ma opcji ze względu na meble aby stały na podłodze.

Przepraszam teraz doczytałem po poście kolegów. To nie ma szans na podłogówki! Tylko monitory. A w tym bodziecie będzie słabo ze znalezieniem fajnego zestawu opartego o monitory.

12 godzin temu, modelarz01 napisał:

Proste liczenie. Allegro kupujesz 1650zł. Sklep płaci prowizję 5% -czyli klient płaci więcej o 82,50zł. Kupujesz po za allegro to przynajmniej o tą prowizje taniej.

Dokładnie tak. A miały to być zmiany "pod kupującego". Niestety obecnie jest to przeciętne źródło do znalezienia sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej Yamahy tylko łątwe do wysterowania, łagodnie grające kolumny. Indiana Line, seria Nota https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html lub Tesi https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-542.html. Bardzo dobrze zgrywa się z Yamahą. Koniecznie wpadnij posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jednym ze sklepów audio i gościu mi powiedział że do takiej wysokości kolumny mogą być, ale sam już nie wiem...

Pytanie co do amplitunera: jest sens dopłacać pare stówek do wyższego modelu czy też sprzętu innej firmy? 

Tak sobie przemyślałem budżet i wydaję mi się, że cena 2,5tys za zestaw 5.0 będzie optymalna jak dla mnie ( jak wymieniać sprzęt audio to już wole wszystko ).

Z subwoofera na razie rezygnuję.

 

edit: Zapomniałem dodać sprzęt będzie główny używany jako kino domowe, słuchanie stereo bardzo rzadko (chociaż nie powiem jakby dźwięk dawał czadu to można przestawić się z moich sennheiserów na głośniki)

Edytowano przez Valium
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Valium napisał:

Byłem w jednym ze sklepów audio i gościu mi powiedział że do takiej wysokości kolumny mogą być, ale sam już nie wiem...

Co podłogowe? Na szafce? nie mogą!

13 godzin temu, Valium napisał:

jest sens dopłacać pare stówek do wyższego modelu czy też sprzętu innej firmy? 

Czasem warto, ale zależy od modelu i od kolumn przede wszystkim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...