Skocz do zawartości

jak dobrać amplituner


froke

Recommended Posts

Witam, chcę kupić kolumny Taga Harmony Platinum F-60 SE plus S-40 SE, myślę, że zrezygnuję z suba i centralnej. jaki do tego dobrać amplituner? Chcę na niego wydać max 2500zł. Wiem, że kolumny mają spory potencjał, ale wolę wydać więcej na głosniki, niż na amplituner, lub bardziej rozbudowany zestaw. dziękuję za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, froke napisał:

ale wolę wydać więcej na głosniki, niż na amplituner

W każdym przypadku to słuszna koncepcja.

2 godziny temu, froke napisał:

myślę, że zrezygnuję z suba i centralnej. jaki do tego dobrać amplituner?

Można się domyślać , że chodzi o amplituner KD , więc rezygnacja z kolumny centralnej dyskwalifikuje całkowicie sens zakupu tegoż amplitunera , w KD by była całość niestety sub. też jest potrzebny. Jak bym miał rozciągnąć w czasie budowę takiego zestawu to bym na razie odpuścił satelity.

2 godziny temu, froke napisał:

Chcę na niego wydać max 2500zł.

Ma być nowy , czy używany ? Na jakich funkcjach Ci zależy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o nowym sprzęcie, mam niezbyt duży pokój, nie wiem czy pomieszczę wszystkie elementy. Czytałem, że te kolumny mają mocny i soczysty bas, dlatego odpuściłem sub. Co do centralnego to nie mam na niego miejsca, chyba, że nad TV- kiem pod sufitem. Jeśli idzie o jakieś wymyślne funkcje to nie mam specjalnych życzeń. Dla mnie najważniejsze jest czyste brzmienie i spora separacja dzwięków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli słuszne było moje pytanie, bo jak widać, wyłania się mały misz-masz. 

Lubisz oglądać filmy z efektownym dźwiękiem i dlatego rezygnujesz z kolumny centralnej i subwoofera, które w kinie są najważniejsze (oczywiście do pełni kompletu surroundy również powinny być mile widziane). Lubisz słuchać muzyki i chcesz usilnie iść w stereo z kolumnami, a piszesz kolego w dziale "kino domowe", co sugeruje (jak zauważył kolega tomek 4446) chęć pójścia w ampli KD, a jedno trochę z drugim się gryzie. W moim odczuciu musisz najpierw dogadać się sam ze sobą, czego tak naprawdę oczekujesz. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Dobry, używany ampli za 400-500? to chyba w walucie euro...Przyzwoite, które mają kilka lat i są w dobrej formie, to co najmniej 1500 zł.

Gosciu pisal, ze chce wydac na nowy 2500zl to np yamaha 683. Akurat go mam. A za 500zl sprzedalem onkyo 606. Roznil sie glownie tym od nowej yamahy bajerami.np. Atmosem', lepsza kalibracj akustyki. W kinie nie slyszalem specjalnej roznicy. W stereo w zaleznosci od utworu raz ten raz ten lepiej. Ten sam utwor puszczalem - z lewego glosnika yamaha. Z prawego onkyo. Onkyo gralo to yamahe wyciszalem w 100% i tak co pare sekund na zmiane. Jesli chodzi o kable to przy wymianie slyszalem roznice w onkyo. Przy yamaha co bym nie podlaczyl to nie slysze roznicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2018 o 08:47, modelarz01 napisał:

Roznil sie glownie tym od nowej yamahy bajerami.np. Atmosem', lepsza kalibracj akustyki.

Ok tu muszę się wtrącić. !!

606 miała jeszcze audyssey i dynamicznie i multi eq. Więc to była lepsza kalibracja od ypao. Z kolei Yamaha ma lepsze ustawienia manualne. 

To w jakim mu budżecie w końcu się obracamy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Ok tu muszę się wtrącić. !!

606 miała jeszcze audyssey i dynamicznie i multi eq. Więc to była lepsza kalibracja od ypao. Z kolei Yamaha ma lepsze ustawienia manualne. 

 

Manualne tak ma lepsze yamaha. Jeszcze do tego skalibruje glosniki z odlegloscia co do kilka centymetrów. W onkyo bylo co kladziesiat cm i bylo slychac w 5.1 na korzyść yamaha. Dlatego nie wiem co miales na mysli lepsze w onkyo:)? Odbicia? Ja odczulem lekka poprawe w 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...