Skocz do zawartości

Heco Celan 702 z Yamaha 803D na 22m2


matlej

Recommended Posts

Doradzcie proszę czy to ma rację bytu... szukam potwierdzenia dla tego, że wizualnie spodobały mi sie kolumny Heco Celan 702 i noszę sie z zamiarem zakupu.

Wzmacniacz który obednie posiadam to Yamaha 803D, muzyka której słucham to głównie jakieś jazzy z kontrabasem, żeńskie wokale,  bałkańskie klimaty, wyczynania niszowych artystów oraz muzyka symfoniczna  (nie elektronika i nie heavy metal).

Przez 2 tygodnie miałem na testach STX neutrino, ale to było zbyt sterylne granie i nie pasowało mi do moich przyzwyczajeń. Poza tym wydawało mi sie, że słyszę jakieś metaliczne rezonanse.

Pomieszczenie, czyli salon z kuchnią ma 22m2.

Co by dobrać do tego? nie ukrywam, że podobają mi sie Celany...bo pasują do reszty pomieszczenia. Czy Celan daje duży zysk jakościowy w stosunku do Aleva 602 lub Aurora 700?

Czy te kolumny nie będą dusiły sie w tym metrażu? mogę odsunąć ~ 30 cm od tylnej ściany i po 50-60 od bocznych

nie słucham zbyt głośno, bardziej zależy mi na pełnym paśmie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie będą się dusiły,zbyt głośno nie słuchasz więc bez obaw,z takich dużych kolumn będziesz miał większą przestrzeń :-) po drugie 803d to nie wzmacniacz tylko amplituner,po trzecie celany grają bardziej sztywno i konturowo niż ciepłe Aurora,najlepiej żebyś przesłuchał czy tym amplitunerem taki dźwięk Ci pasuje w tej konfiguracji,mowie szczerze,zeby tu zonk nie wyszedł -pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Celan GT to znacznie wyższa seria od Aurory czy Alevy. Oczywiscie podejdą do RN803D ale nie wykorzystasz ich pełnego potencjału. To kolumny które mogą zagrać dużo lepiej przy lepszej elektronice. Ale ją już masz. Na obecnym RN803 i tak usłyszysz różnice w klasie.

Możemy wypożyczyć do odsłuchu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

R-N803 to amplituner więc zawsze jest to jakiś kompromis między jakością a użytecznością. Należy jednak podkreślić, że jest to obecnie jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) amplitunerów stereo na rynku z funkcjami sieciowymi więc na pewno jakiś potencjał ma. Potwierdzam to co napisali przedmówcy. Heco w wyższych seriach brzmią szybciej, dokładniej niż lekko ocieplona seria Aurora ale nadal jest to dźwięk muzykalny, barwny i bez agresywności. Do Yamahy może być całkiem fajnie. Od siebie poleciłbym jeszcze coś innego np. Kef R700 lub R500 - znakomite zgranie z szybko i jasno brzmiąca Yamahą. Kapitalny bas. Można też rozważyć coś z Dynaudio np. stosunkowo niedrogie ale udane Emit M30. Na pewno warto skorzystać z możliwości odsłuchu. Jeśli będziesz czymś bliżej zainteresowany, pomożemy to zorganizować :)

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie cenne wskazówki i sugestie. Na razie spróbuje / zaryzykuje z tymi Celanami :-) opisze wrażenia. Jeśli nie uda sie, to wówczas będę szukał innych rozwiązań. Kefów się boje ze wględu na te metaliczne membrany...jakoś tak te STXy zostawiły mnie z traumą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 2 years later...
6 godzin temu, Tadżitsu napisał:

A ja mam pytanie jak nisko zejdą na basie Celan 702? Wg producenta pasma zaczyna się od 22Hz ale nie podaje spadku. Chciałbym się dowiedzieć czy podczas odsłuchu można usłyszeć powiedzmy te 30Hz (wiadomo sporadyczne dźwięki) ale czy te kolumny to potrafią ?

22 Hz w przypadku takich kolumn, to podejrzewam, że -6dB...

Po drugie, takie wartości otrzymać będzie trudno:

-przez akustykę

-przez samą realizację nagrań 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miras23 napisał:

22 Hz w przypadku takich kolumn, to podejrzewam, że -6dB...

Podejrzewam że nawet i mniej -10db 22Hz . Pasma przenoszenia są dziwnie mierzone albo wręcz celowo zawyżane . Model Celan 701 mierzony w Audio miał -6db 35Hz .... szkoda , że nowszej wersji nie mieli na testach.

dlaczego pytam ? Ponieważ szukam kolumn które przeniosą możliwie najszersze pasmo abstrahując od akustyki . Niektóre utwory mają niskie dźwięki , które można usłyszeć i nie chcę kupić kolumn które tego nie odtworzą . Wtedy będę sfrustrowany , że czegoś nie słyszę w znanych mi utworach .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tadżitsu napisał:

Podejrzewam że nawet i mniej -10db 22Hz . Pasma przenoszenia są dziwnie mierzone albo wręcz celowo zawyżane . Model Celan 701 mierzony w Audio miał -6db 35Hz .... szkoda , że nowszej wersji nie mieli na testach.

dlaczego pytam ? Ponieważ szukam kolumn które przeniosą możliwie najszersze pasmo abstrahując od akustyki . Niektóre utwory mają niskie dźwięki , które można usłyszeć i nie chcę kupić kolumn które tego nie odtworzą . Wtedy będę sfrustrowany , że czegoś nie słyszę w znanych mi utworach .

Źle podchodzisz do sprawy, bo:

-co Ci po kolumnach które fizycznie osiągną bardzo niskie herce, skoro w miejscu odsłuchowym akustyka "może wyciąć" ten dół i wtedy nie usłyszysz nic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin do Opola mam ok 400km , dzięki za zaproszenie ale nie dam rady w najbliższym czasie 😞

@Miras23 istnieją takie płyty testowe , na których są nagrane sample od bodaj 20Hz . Słychać różnice między 30 a 70Hz 😉 w utworach elektro można odczuć brak niższego basu .

Tak czy inaczej , mi chodzi o te sporadyczne zejścia w najniższe rejony . Nie i ładowanie non stop basem +- 30-40Hz 😉 

Miałem nadzieję , że właściciel Heco się odezwie ponieważ są takie kolumny do sprzedania (4,3k trochę drogo) a ja szukam czegoś z niskim zejściem . 

Pozdrawiam ,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tadżitsu napisał:

dlaczego pytam ? Ponieważ szukam kolumn które przeniosą możliwie najszersze pasmo abstrahując od akustyki . Niektóre utwory mają niskie dźwięki , które można usłyszeć i nie chcę kupić kolumn które tego nie odtworzą . Wtedy będę sfrustrowany , że czegoś nie słyszę w znanych mi utworach .

Tadek, nie tędy droga. Popatrz np. na budżetowe kolumny Magnat Quantum 557. Przenoszą zgodnie ze specyfikacją 20-55000 Hz przy skuteczności 93db. Niestety Hi-end to, to nie jest.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...