Skocz do zawartości

Monitory do Denona 109


Zibson

Recommended Posts

Cześć

Zwracam się do Was o pomoc w wyborze nowych monitorów do zestawu Denon 109, które miałyby zastąpić fabrycznie dodawanie w 2x większym pokoju. Więc tak:

- pokój 18 m2

- budżet +/- 1000 pln

- źródło cd, być może kiedyś winyl

- słuchana muzyka to głownie rap ze złotej ery, czyli jazzowe/funkowe brzmienia; cięższy rock w klimatach Soulfly czy Limp Bizkit, czasem blues, reggae. 

- kolumny staną obok tv na szafce rtv szerokości 180 cm, wysokości 40 i głębokości 45 cm, dlatego wolałbym bas reflex z przodu/ dołu. Być może kiedyś dokupię stojaki, ale skoro mam miejsce na stojaki, to może od razu iść w podłogowe?

W oko mi wpadły Wharfedale 220, ale bardzo mało jest opinii na ich temat, pomijajac recenzje na 5/5 w angielskim magazynie. Z używek widzę Monitor Audio BX 2, ale widziałem kilka opinni żew zestawieniu z tym Denonkiem straszna padaka, więc się waham.

Nie jestem audiofilem, moje odczucia co do fabrycznych głośników jest taka, że są zbyt mało szczegółowe i bardzo ciepłe, co w dłuższym odsłuchu jest trochę męczące.

Z góry dzięki za każdą pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale Diamond 220 to dobra dźwiękowo i bardzo atrakcyjna finansowo propozycja. Kolumny sprawdzą się w Twoim systemie. Jako alternatywa spójrz proszę na polską konstrukcje Pylon Audio Pearl Monitor oraz Magnat Shadow 203. 

Jesli możesz natomiast minimalnie budżet powiększyć, dwa modlę będą moim zdaniem bezkonkurencyjne - bardziej ciepłe, plastyczne Indiana Line Tesi 261 oraz mocniejsze, bardziej szybkie, energiczne Polk Audio Signature S20.

Proponuję odsłuch oraz specjalną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, odpada wszystko co ma bas reflex z tyłu, kolumny beda około 10 cm od ściany. Indiana Line i Polk zdecydowanie za drogie.

Eltax Monitor 3 nie do znalezienia, jedna porysowana sztuka na allegro. Za to Mission 700 mnie zaciekawił, dlaczego akurat te kolumny polecasz, słyszałeś je z Denonem? Jak byś opisał brzmienie?

Dobrze rozumiem, że Denon gra ciepło i nie ma co dorzucać mu ciepło grających kolumn?

Wypowie sie ktoś o BX2 w kontekście muzyki której słucham?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje! Po ostrym główkowaniu i przeczytaniu całego internetu, zdecydowałem się na Eltax Monitor III- nie spotkałem złych opinii na temat tych głośników, kilka osób używa ich z moim Denkiem i są zadowolone. Cenowo też mega dobrze :) Mają też bas reflex z dołu, a pobawiłem się trochę moimi obecnymi Denonami M40 i  zdecydowanie im dalej je odsuwałem od ściany tym lepiej grały, a przytkane gąbką robiły się jakieś przymulone. Z Eltaxami ten problem nie będzie istniał :) Mogę dać znać co sądzę gdy już je będę miał, o ile byli by jacyś zainteresowani.

Edytowano przez Zibson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tunel jest pod spodem to promieniuje z pod kolumny w takim samym stopniu do przodu jak i do tyłu. Ciekaw jestem na jakiej zasadzie przymykałeś tunel br. Powinno się to robić przez wsunięcie płata gąbki w taki sposób aby zmniejszyć przekrój tego tunelu, najlepiej na jego całej długości lub gdy chemy przymykać w mniejszym stopniu to skracamy ten odcinek z wsuniętą gąbką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak, ale tak na chłopski rozum to zawsze tylko część idzie do tyłu, a część do przodu i na boki, a nie całość do tyłu. Co do przymknięcia tunelu br, to wsadziłem fabryczną gąbkę najpierw ledwo co, później coraz głębiej i osłuchiwałem się z efektami. Ale fakt że fabryczna gąbka zatykała cały otwór, a nie tak jak napisałeś zmniejszała przekrój. Będę wiedział na przyszłość, bo te głośniczki ze mną jeszcze zostaną w drugim pokoju. Dzięki za info :) Za to wiem na pewno że poprawę dźwięku  powodowało odsunięcie głośników od ściany, a najlepiej razem z szafką. Im większa ta odległość była tym mi się bardziej dźwięk podobał i mniej było dudnienia. Ogólnie ostateczna bitwa rozegrała się między Tannoy M2 a Eltax, Eltax wygrał również większą ilością pozytywnych opinii od ludzi korzystających z tego samego sprzętu co ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...