Skocz do zawartości

Kino domowe na 25 m2


Bejbas

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Potrzebuję waszej pomocy przy doborze sprzętu do mojego kina domowego do mojego salonu.

Budżet jaki mam to 6 tys.

Kino miałoby służyć wyłącznie do filmów, sporadycznie do muzyki z YT.

Mam sporo filmów w jakości 4K w pliku MKV z dzwiękiem DTS, TrueHD\Dolby Atmos, DTS-HD Master i chciałbym w końcu ten dzwięk usłyszeć w dobrym wydaniu.

Z tego co udało mi się wyczytać to będę potrzebował odtwarzacz multimedialny - wybór padł na: egreat A10 - nie wiem czy to dobry wybór.

Dodatkowo amplituner: ONKYO TX-NR646 

Głośniki: https://allegro.pl/edycja-specjalna-taga-harmony-tav-606se-tsw-120-i7441949443.html#thumb/1

Co sądzicie o takim zestawie?

Jestem otwarty na wasze propozycje ;)

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po ile sa najtańsze amplitunery z atmosem 5.1.4. ale warto sie zastanowić. lepszy efekt.

ja mam 5.1.2 - jest lepiej tyci ale d.. nie urywa. zalezy od sceny. jest dobrze. ogladalem juz kilka superprodukcji z atmos 5.1.2 i jakos sie nie jarałem specjalnie. podobno 7.1 jest lepsze od 5.1.2. nie sprawdzałem. w ustawieniach jak zmienisz z 5.1 na 5.1.2 bedziesz mial spadek mocy. albo mocny amplituner z 5.1.2 albo 5.1.4 ze wzmacniaczem. tez mam 25m2

z odtwarzaczy mam dune solo lite. ze względu na procesor sigma go kupilem. wczesniej popcorny. z procesorem realtek zawsze omijam np. egreat.  kiedys byla opinia ,ze sigmy sa lepsze pod kazdym wzgledem. teraz ich właściwości sie zlały i zależy od urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zacznę od odtwarzacza. Agreat nie znam, ale znam i polecam Nvidia shield oraz Xiaomimi box. W zalezności od ceny.

 

Co do samego systemu to przy tym budżecie możesz sobie pozwolić na lepszy sprzęt niż Taga 606.

Onkyo 686 + Wilson 7 set

Onkyo 686 / Yamaha 685 + Magnat Shadow 207 set

Denon x2500 + Monitor Audio Monitor 300 set

 

Zapraszam na odsłuch i do wypożyczenia sprzetu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozwiązań jak zawsze jest wiele pozwolę sobie na kilka równie dobrych propozycji takich jak Onkyo TX-NR686 + Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X+Jamo J 10 Sub

Denon AVR-X1400H +STX Electrino 150 + 150 e + 150 c + 150 s, czy Yamaha RX-V485 + Magnat Shadow 207 + 203 + Center 213+Jamo J 10 Sub

Oczywiście zapraszamy na odsłuchy.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał lepszego 5.1 w takiej cenie. Patrząc na pomieszczenie, małe kolumny podłogowe jako front wystarczą. Zwróć uwagę na zestawy: https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/yamaha-rx-v483-mission-lx-3-lx-c-lx-1.html?options=cart Podmieniłbym tutaj ampli na model RX-V683 i będzie bardzo spoko. Suba dokupisz z czasem. Drugi zestaw: https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/yamaha-rx-v585-indiana-line-nota-550-x-740-x-240-x.html?options=cart i także podmiana ampli na RX-V683. Te zestawy będą już grały całkiem nieźle w stereo jak za takie pieniądze. 

Zapraszamy na odsłuchy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich Forumowiczów jestem tu nowy i na dodatek nie znam się na sprzętach Audio a chciałbym kupić KD do pokoju 5x5m cena  3000-3500 zł max.Z możliwością rozbudowy tzn nie musi być wszystko na raz mogę się zadowolić na razie dobrym amplitunerem i 2 kolumnami podłogowymi resztę z czasem dokupię .Proszę o podpowiedzi .

90% filmy reszta po trochę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...