Skocz do zawartości

Projektor/kino domowe w sypialni


zaq11111111

Recommended Posts

Dzień dobry,
chciałbym zaaranżować swoją sypialnie jako mini kino domowe, wymiary pokoju to: 318 x 360, projektor podwieszany znajdowałby się nad łóżkiem, podwieszany w odległości około 318 od ekranu. Za ekran będzie robiła gładka, szara ściana. Projektor będzie głównie wykorzystywany do oglądania seriali z serwisów jak Netflix oraz filmów.

Prosiłbym o pomoc w następujących aspektach:
- wybór projektora pod wymagania oraz optymalnego rozmiaru ekranu
- wybór zestawu audio (minimalistyczny ze względu na rozmiary pomieszczenia)
- pomoc w wyborze optymalnego źródła

ponadto chciałbym zminimalizować liczbę kabli, łatwo odpalać filmy z serwisów jak Netflix. Czy przesyłanie przez WIFI z laptopa filmów będzie odpowiednie ?
Co do budżetu to max 10k, którego chciałbym uniknąć, biorąc pod uwagę fakt małego pomieszczenia oraz tego że nie jestem jakimś super wrażliwcem na dźwięk oraz obraz (najlepiej średnia półka)

Poniżej zamieszczam również fotki z planera jak to wygląda

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

2.PNG

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety nie doradzę w sprawie ekranu czy projektora natomiast miałbym kilka pomysłów dotyczących sprzętu audio. W tak małym pomieszczeniu można zastosować soudbar np.Jbl Bar 3.1 czy  Polk audio MagniFi Max. Druga opcja lepsza ze względu na dźwięk i możliwości to Denon AVR-X2500H + Kef E305, Yamaha RX-V485 + Elac Cinema 5 czy Harman Kardon BDS 635. Do wszystkich tych urządzeń będzie mógł Pan podłączyć komputer czy inne urządzenia do transmisji dźwięku.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz kilka projektorow. Obecnie full hd. Ekranow mialem wiecej jak projektorow taze pomoge ci :)

Rozumiem, ze to sypialnia bedziesz ogladal 1.na siedzaca czy na lezaco. 2.Przy scianie bedzie glowa? 

3.czy szerokosc 3,6 to sciana gdzie bedzie ekran? 

4. Czy podczas seansow w sypialni bedzie ciemno w 100%?

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran 92-100 " . Malowany lub esmart z czarnym topem 50 cm,  elektryczne rozwijany za 1150 z wysyłką. 

Głośniki Tannoy Hts 101 XP  ( moje :) ) , amplituner Marantz NR 1504, 1506 , 1604 , 1606 lub z Atmos 1608 .(mój :) ) 

Projektor Benq W 1400 z procesorem Darbee 5000 s lub bez ( także mój :) ) 

Reszta kasy na wakacje . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...