Skocz do zawartości

klasy wzmacniaczy


Bassmaniak

Recommended Posts

Dzien Dobry forumowiczom i administratorowi. Dziekuje za przyjecie do grona.

Mam dylemat chce kupic wzmacniacz, ale nie znam sie zbytnio na klasach wzmakow, chcialbym kupic pod katem jakosci dzwieku. Zaznaczam, ze jestem muzykiem wiec mam dobre ucho i z doswiadczenia wiem, ze kazdy wzmak ma swoje brzmienie i wiadomo, ze kazdy audiofil ma swoje preferencje.

Znalazlem takie oto wzmaki do kupienia:

denon pma 510 ae       90euro

pioneer a7                   120e

denon pma 630             120 e

harman kardon 430         55e

pioneer vsx924            180e

pioneer a209,                40e

 

na czuja wybralbym denona pma 630 ( kawal dobrej maszyny ach te trafa itp )- prosze o rady.

Oraz kwestia kolumn interesuja mnie marki davis, jamo, jbl, eltax tu tez prosze o cenne rady

jesli pioneer vsx924 okazalby sie naj to jak dobrac kolumny on ma zdaje sie 150w

Dziekuje i pozdrawiam

z gory dziekuje za cenne porady

Mariusz

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj S4Home dzieki za odpowiedz. z francuskiego leboncoin. Ufam sobie ale nie mam pojecia o klasach wzm ani kolumn, a widzisz chce kupic sprzet na dluuugo czyli dobry.

Ale cenie sobie rady osob doswiadczonych i znajacych temat. to zaoszczedzi mi czas bo temat jest obszerny. Dziekuje i pozdrawiam

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzajcie :) . Dobry muzyk zagra dobrze i na instrumencie na jakim uczą się grać ludzie w szkołach muzycznych.

Myślę że do słuchania muzyki ( a nie do przestawiania ścian ) może wystarczyć denon pma 510 ae. Do niego kolumny davis i powinno być ok.

Kupując droższy sprzęt można po prostu oczekiwać więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara uczniowska to już jednak te parę stówek kosztuje, podobnie jak i używany wzmacniacz.

 

Tak właśnie spojrzałem, mój Marantz PM8003 poszedł niedawno na eBayu za £400 - a dziesięć lat temu kosztował £750.

 

Czyli da się kupić dobry wzmacniacz za pół ceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

No już nie przesadzajcie :) . Dobry muzyk zagra dobrze i na instrumencie na jakim uczą się grać ludzie w szkołach muzycznych.

Myślę że do słuchania muzyki ( a nie do przestawiania ścian ) może wystarczyć denon pma 510 ae. Do niego kolumny davis i powinno być ok.

Kupując droższy sprzęt można po prostu oczekiwać więcej.

Hej Mobby Dick tak zagrac zagra na instrumencie byle jakim, ale polowa tak naprawde dziekow bedzie slyszalna oraz jakosc dziwieku tez bedzie tragiczna - kwestia pick upow.

Reasumujac Twoja uwage z tych wszystkich wzm zwrocil denon pma 510. MOZNA WIEDZIEC CZEMU?

i jak w kolejnosci bys je zakwalifikowal ?

a co powiesz o pioneer a 656 oraz denon pma 360? marantz pm 6006?

Co do kolumn....te davisy to bym przytulil ale.......francja to specyficzny kraj ( osoba wystawia cos do sprzedania i nie odbiera telefonu ) tak tez jest i w tym przypadku hahahaha. Wiec teraz mam wybor

eltax x treme 400

jamo studio 160

Pozdrawiam

 

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Jest też sporo używanych wzmacniaczy za mniej niż 50€ .

Nowy w tej cenie też da się kupić zupełnie nieźle grający :)  .

Czesc TY osobiscie preferujuesz jakas marke ? 

pojawil sie pioneer a 656 co powiesz?

dziekuje i pozdrawiam

17 godzin temu, j23 napisał:

To za te pieniądze kupisz sprzęt klasy "gitara akustyczna marki Defil" :(

Witaj 

Co jest Fenderem wg Ciebie osobiscie?

Normalnie jest tak ze poszczegolne firmy robia wzmaki w roznych klasach plus kazda marka brzmi inaczej ( ampeg daje brzmienie ktore mi najbardziej odpowiada, peavey zawsze gra srodkiem co przeszkadza w niektorych technikach gry, ale potrafia zrobic wzmacniacz o jakosci dzieku krysztalowej wrecz ) jesli chodzi o wzm do basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon pma 510 ae to dobry wzmacniacz o dość klasycznej budowie zbudowany z dobrych podzespołów. Nie silono się w nim na wielką moc, tylko bardziej na jakość dźwięku. Pioneer a 656 to dużo starsza konstrukcja wyższej klasy. Te wzmacniacze są znane z dość misiowatego brzmienia. Potrzeba do niego bardzo dynamicznych i żywo brzmiących kolumn dla zrównoważenia charakteru takiego brzmienia. Trzeba też lubić takie klimaty. Denon pma 360 nie znam zbyt dobrze. To chyba dość niski starszy model i podjeżdżam że będzie grał gorzej niż 510 ae i będzie starszy. Marantz pm 6006 to dość nowy model i wyższej klasy niż 510 ae. Bardzo możliwe że będzie lepszy  iż 6006 ale również nie znam go dobrze. Nic nie napisałeś co to za Davisy. Etax x treme 400 i jamo studio 160 również nie znam. Eltax x treme 400 wygladają na jakieś duże niezbyt wyrafinowane kolumny do głośnego grania, a jamo studio 160 wyglądają na jakieś na siłę 3 drożne kolumny marnej jakości.  Poszukał bym czegoś innego lub jeszcze spróbował zapytać o Davisy ( choć nadal nie wiem jakie ) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Skoro jesteś muzykiem to wiesz ile kosztują dobre solidne instrumenty.W podobnej relacji cena jakość są wzmacniacze i kolumny.

Witaj. To nie tak, poluje aktualnie na fendera usa jazz bass i sa okazje gosc sprzedal wlasnie orginala za 300 euro!!!!! ( ceny od 750 do 3000 okolo )

Wiec ceny czasem nic nie mowia. Ale na pewno masz racje. 

z tych wzm zaden nie zwrocil Twojej uwagi?

a te? o pioneer a 656 oraz denon pma 360? marantz pm 6006?

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Denon pma 510 ae to dobry wzmacniacz o dość klasycznej budowie zbudowany z dobrych podzespołów. Nie silono się w nim na wielką moc, tylko bardziej na jakość dźwięku. Pioneer a 656 to dużo starsza konstrukcja wyższej klasy. Te wzmacniacze są znane z dość misiowatego brzmienia. Potrzeba do niego bardzo dynamicznych i żywo brzmiących kolumn dla zrównoważenia charakteru takiego brzmienia. Trzeba też lubić takie klimaty. Denon pma 360 nie znam zbyt dobrze. To chyba dość niski starszy model i podjeżdżam że będzie grał gorzej niż 510 ae i będzie starszy. Marantz pm 6006 to dość nowy model i wyższej klasy niż 510 ae. Bardzo możliwe że będzie lepszy  iż 6006 ale również nie znam go dobrze. Nic nie napisałeś co to za Davisy. Etax x treme 400 i jamo studio 160 również nie znam. Eltax x treme 400 wygladają na jakieś duże niezbyt wyrafinowane kolumny do głośnego grania, a jamo studio 160 wyglądają na jakieś na siłę 3 drożne kolumny marnej jakości.  Poszukał bym czegoś innego lub jeszcze spróbował zapytać o Davisy ( choć nadal nie wiem jakie ) .

Sam chcialbym wiedziec hahaha zadalem pytanie o moc i model - tak tak jasne - powie mi i zniknal imbecyl ;-) norma 

Tak bede go atakowal - to pewne ale z doswiadczenia wiem ze mozna je sobie odpuscic, niestety te davisy

https://www.leboncoin.fr/image_son/1462188563.htm/ tak wygladaja one

Mam pioneera SX339 i jest bezplciowy:-) mialem a 109

Marantz jest niestety za drogi bo mam ,na wzm do 200 e a on 350 stoi ale jest pieknisty.   https://www.leboncoin.fr/image_son/1451957622.htm/

NIestety pma 510 poszedl sobie juz inna droga niz moja.....

 

 

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych Davisów nie znam również. Z wyglądu mogą być obiecujące lub bardzo marne. SX339 i a 109 to dość marne wzmacniacze. Do Denona PMA 510ae warto kupić lepsze kolumny, lepiej niż silić się na Marantza 6006 i podłączyć do niego coś bardzo kiepskiego.

Jeśli chodzi o wzmacniacz i priorytetem nie są jego duże wymiary oraz bardzo wysoka moc a podłączone mają być do niego głównie źródła cyfrowe to bardzo dobrze się sprawdzić może wzmacniacz cyfrowy taki jak SMSL Q5pro. Moim zdaniem jest znacznie lepszy od Denona PMA-510ae . Dobrze łączy dobrą dynamikę z niezłą szczegółowością. Jednak dla wielu przeszkodą mogą być jego mikroskopijne rozmiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, j23 napisał:

Marantz pm6006 to podstawowa klasa.
Używany pm8003/8004/KI Pearl Lite to dużo lepszy wybór.

Witam patrzylem na marantza pm 6006 i jest on wyprodukowany w wietnamie. Co sadzicie lepiej szukac z japonii i czy ma to wg was wieksze znaczenie dla jakosci wzmaka?

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MobyDicku moze faktycznie wydam wiecej, w koncu robie to dla swojej przyjemnosci 

znalazlem marantza pm 6006 https://www.leboncoin.fr/image_son/1451957622.htm/

Co myslisz o tym? Nie ukrywam, ze to za sprawa J23, on jest fanem marantza. Ja wiem ze to dobre wzmaki wiec szukam.

Dziekuje za cenne rady wszystkim daly mi duzo do myslenia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

One są podstawowej klasy dlatego nie bardzo jest jak doradzać. I nie ma co tutaj też grać filozofa. Porównywalny sprzęt i tyle.

I tak ważniejsze są kolumny. Zacznij od nich.

Chce kupic davisy niestety nie znam modelu w srode jade ogladac oraz marantza pm6006

7 minut temu, MobyDick napisał:

Pomyśl o dobrych kolumnach dla tego wzmacniacza.

moze beda te davisy. ale jesli wzmak ma 40 w przy 8 omach, to kolumny 120? minimum? pomoz

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak moc minimalna kolumn do jakiegoś wzmacniacza. Kolumny same nie mają żadnej mocy. Mogą tylko wytrzymać określoną moc. Do tego w rożnym zakresie częstotliwości jest ona bardzo różna dla tej samej kolumny. Większość kolumn jakie się produkuje w ostatnich dziesięcioleciach ma impedancję 4 ohmy, nawet jeśli producent ściemnia że jest inaczej. Dlatego zwykle ważniejszym parametrem jest moc jaka może oddać wzmacniacz na impedancji kolumn które masz. Zwykle im lepszy wzmacniacz tym różnica pomiędzy mocami przy 8 i 4 ohmach jest większa. Idealny wzmacniacz powinien ją podwajać.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze to za sprawa J23, on jest fanem marantza. Ja wiem ze to dobre wzmaki wiec szukam.


Aczkolwiek PM500x/600x a PM700x/800x/KI Pearl Lite to dwie RÓŻNE konstrukcje.

BTW. Ja sam przechodzę ze wzmocnieniem na Yamahę ale w moim profilu masz przykład całkiem nieźle grającego zestawu - od źródła do kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Nie ma czegoś takiego jak moc minimalna kolumn do jakiegoś wzmacniacza. Kolumny same nie mają żadnej mocy. Mogą tylko wytrzymać określoną moc. Do tego w rożnym zakresie częstotliwości jest ona bardzo różna dla tej samej kolumny. Większość kolumn jakie się produkuje w ostatnich dziesięcioleciach ma impedancję 4 ohmy, nawet jeśli producent ściemnia że jest inaczej. Dlatego zwykle ważniejszym parametrem jest moc jaka może oddać wzmacniacz na impedancji kolumn które masz. Zwykle im lepszy wzmacniacz tym różnica pomiędzy mocami przy 8 i 4 ohmach jest większa. Idealny wzmacniacz powinien ją podwajać.

Zgadza sie powinien ja podwajac, kolumny moga wytrzymac okreslona moc wlasnie o to mi chodzilo, chce zeby wytrzymaly. Ty osobiscie jakimi kryteriami sie kierujesz przy doborze kolumn, tak zeby wytrzymaly.

Piotrek

Co do kolumn to juz naprawde nie w tym momencie - nie moge kupic lepszych ( kupuje fendera jazz bassa aktualnie szukam wiec finanse mi nie pozwola pojsc teraz dalej ), a na przyszlosc mysle, ze zdobede wiecej wiedzy na temat kolumn miedzy innymi dzieki wam, mam nadzieje, to juz bede wiedzial co potrzebuje do mojego marantza.tu bardzo na was licze.

Sluchajcie bardzo mi pomogliscie w szybkim czasie zdobylem mase cennych informacji

Serdecznie wszystkim dziekuje i pozdrawiam. Mariusz

PS Odezwe sie i podziele moimi wrazeniami wkrotce do zobaczenia

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...