Skocz do zawartości

klasy wzmacniaczy


Bassmaniak

Recommended Posts

Z mocą kolumn jest tak jak z indeksem prędkości na oponach. Jak pisze na nich że są do 160 km/h to można sądzić ze jeśli pojedziesz szybciej to może się z nimi coś stać. Jeśli masz dopuszczalną 300 w samochodzie który pojedzie 90 km/h to szybszy przez to nie będzie. Za to słabsze wzmacniacze łatwiej wchodzą w przesterowanie, a wtedy łatwo spalić głośnik wysokotonowy nawet w kolumnach o dużej mocy. Najlepiej jest dobierać wzmacniacz do kolumn. Powinno się to robić tak aby nam odpowiadał dźwięk. W warunkach domowych większość wzmacniaczy ma wystarczająca moc elektryczna. Czasem potrzeba użyć wzmacniacz o bardziej dynamicznym brzmieniu i niekoniecznie musi to być związane z jego mocą.

Głośniki wysokotonowe są najdelikatniejsze w kolumnach. Często ulegają spaleniu już przy mocy kilku watów. Najmocniejsze sa głośniki niskotonowe i w tym zakresie skupia się zdecydowanie większość mocy przy słuchaniu muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, ze mnie przerobiliscie na lepszy wzmak. Jestem bardziej niz zadowolony!!!!!

Wzmak super selektywny J23 Dziex!!!!!

Kolumny faktycznie przydalyby sie lepsze - sluchalem go wczooraj na innych kolumnach- ALE NIE SA zle. dynamika ok jakosc tylko dobra.

 

Jeszcze raz DZIEKUJE  WSZYSKIM!!!!! 

PS Tobie TEZ MobbyDicku 

POZDRAWIAM

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marantz pm6006, a kolumny Davis Mirage 100w a i tak zamiotly pod dywan swoje poprzedniczki, test byl brzmialy jak z kartonu hahaha.

Jest nieporownywalnie lepiej niz z poprzednim sprzetem, ktory kupilem tak po prostu do sluchania. ;-)

jakie polecacie zrodlo dzwieku? cd? komputer nie spelnia rowniez oczekiwan. technologi cd nie lubie bo niszcza sie plyty. moze technics 1200 sl mozna sobie pomiksowac zawsze przy okazji.  z czego Wy korzystacie tak z ciekawosci!!!!  

Teraz skupilem sie na poszukiwaniu basu - tu mam wymagania wysokie i wiem dokladnie czego chce :-) sluchajac sobie muzyczki komfortowo 

Dzieki Wam pozdrawiam Mariusz

 

 

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pewnie tez sa jakies topowe produkty i marne tych ostatnich chce uniknac

https://www.leboncoin.fr/image_son/1442448417.htm/

https://www.leboncoin.fr/image_son/1449224028.htm/

https://www.leboncoin.fr/image_son/1463232838.htm/

no i kable optyka?

PS cos wiesz o moich kolumnach ( mozesz wieszac psy hahahahaha)

 

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ze wszystkim. Od droższych można oczekiwać zwykle lepszego dźwięku. Jednak bez przesady. Jeśli Kolumny nie są zbyt rewelacyjne i podłączone są do wzmacniacza dość przeciętnego to sięganie po te najdroższe DAC-i zupełnie niema sensu. Obojętnie jakie nie były by ładne :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Ostatnimi czasy z tego co wiem dość popularne stają jako źródła dźwięku mikrokomputery typu Malina. One zwykle również wymagają DAC-ów.

toç juz czarna magia - tego jeszcze nie slyszalem mikrokompy

a z tych, ktore podalem 

https://www.leboncoin.fr/image_son/1442448417.htm/

https://www.leboncoin.fr/image_son/1449224028.htm/

https://www.leboncoin.fr/image_son/1463232838.htm/

moj wzmak jest przecietny wg Ciebie? Tylko szczerze!!!

Pozdro 

SZukac kabli jakiejs konkretnej firmy? Mam swoich ulubionych producentow bede sprawdzal czy nie produkuja kabli do kolumn mowi Ci to cos KLOTZ CONDUCFIL?

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Marantza wcale nie uważam za przeciętny wzmacniacz :) .

Z tego co wiem to jest dobry w swojej cenie.Nie znam go dobrze. Słyszałem kiedyś ze wymaga dość łagodnie grajacych kolumn. Nie wiem czy to jest prawda, bo wzmacniacze tego producenta raczej nie nalezą do grających  zbyt agresywnie górą. Za to przeczytałem na temat kolumn które masz że mają dość agresywna górę i kable Klotza pewnie to zredukują.

Tych konkretnych DAC-ów nie znam. Istotne jest również to do czego taki DAC chcesz podłączyć. Czy będzie to laptop który ma tylko złącza USB poza złączami jack. Czy jest to komputer z wyjściem elektrycznym lub optycznym cyfrowym. Jeśli tylko do złącza USB i ma być niedrogi to pod kątem tych kolumn może się sprawdzić SMSL M2 do 40 € w Chińskim sklepie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sLUCHAJ UZYWAM source direct przede wszystkim chyba ze do techniawki loudness. Nie jest agresywnie wrecz klasycznie ( wiem o czym mowa na przykladzie wzmakow do grania ) ten jest ok plus jakosc!!!! dla mnie rewelka.

Kolumny maja agresywna gore to zwrocilo moja uwage od razu!!!! podczas testow, polazlem z marantzem do goscia i to prawda. a co do jakosci pisza cos interesujacego?

W kompie nie ma wyjsc ciekawych ( tylko jedno w sumie ale nie wiem do czego sluzy ) a jakas ciekawa karta muzyczna z wyjsciem optycznym ?

Swietnie ze klotz robi kable takie jestem z klotzem od 1993 moje ulubione. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych kolumnach wyczytałem ze zostały zrobione na życzenie Rosyjskiego dystrybutora Davisa na ten rynek. Z tego co przeczytałem sa sprzedawane jako zestawy do kina domowego razem z centralnym i kolumnami tylnymi. Chodziło o zbudowanie możliwie taniego zestawu o dobrej jakości dźwięku z dużymi kolumnami frontowymi. Czy one mają głośnik basowy z boku ? Bo na zdjęciach z oferty sprzedaży nie było go widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sLUCHAJ UZYWAM source direct przede wszystkim chyba ze do techniawki loudness. Nie jest agresywnie wrecz klasycznie ( wiem o czym mowa na przykladzie wzmakow do grania ) ten jest ok plus jakosc!!!! dla mnie rewelka.

Kolumny maja agresywna gore to zwrocilo moja uwage od razu!!!! podczas testow, polazlem z marantzem do goscia i to prawda. a co do jakosci pisza cos interesujacego?

W kompie nie ma wyjsc ciekawych ( tylko jedno w sumie ale nie wiem do czego sluzy ) a jakas ciekawa karta muzyczna z wyjsciem optycznym ?

Swietnie ze klotz robi kable takie jestem z klotzem od 1993 moje ulubione. 

4 godziny temu, MobyDick napisał:

O tych kolumnach wyczytałem ze zostały zrobione na życzenie Rosyjskiego dystrybutora Davisa na ten rynek. Z tego co przeczytałem sa sprzedawane jako zestawy do kina domowego razem z centralnym i kolumnami tylnymi. Chodziło o zbudowanie możliwie taniego zestawu o dobrej jakości dźwięku z dużymi kolumnami frontowymi. Czy one mają głośnik basowy z boku ? Bo na zdjęciach z oferty sprzedaży nie było go widać.

Tak maja glosnik z boku basowy moge wyslac fote 

37870267_1839539272820719_8143041458144804864_n.jpg

37883429_1839539319487381_7424979718606159872_n.jpg

37905954_1839539282820718_4850008217469583360_n.jpg

Edytowano przez Bassmaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M2 jest taka karta muzyczną na USB z wyjściem słuchawkowym o regulowanym poziomie potencjometrem i z wyjściem liniowym. Do tego wewnątrz złącza z wyjściem liniowym jest wyjście optyczne.  Można go podłączyć nie tylko do komputera ale i do smartphonea. To jest DAC/Amp słuchawkowy pod USB. Jest niedrogi jak na zawartą w nim elektronikę i dobre wykonanie. Ma rozmiar karty kredytoweji grubość niespełna 10 mm . Do tego dobrze sprawdza się jako wzmacniacz słuchawkowy ze smartphoneami i komputerami.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

SMSL M2 jest taka karta muzyczną na USB z wyjściem słuchawkowym o regulowanym poziomie potencjometrem i z wyjściem liniowym. Do tego wewnątrz złącza z wyjściem liniowym jest wyjście optyczne.  Można go podłączyć nie tylko do komputera ale i do smartphonea. To jest DAC/Amp słuchawkowy pod USB.

a jakas porzadna karta dzwiekowa do kompa moge zainstalowac no problem, ale ogladne ten SMSL M2 ale to juz jutro ( musze polutowac bas koledze bo gra zaraz koncert a bass nie dziala!!!!! zaraz polutujemy ) hehehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...