Skocz do zawartości

Szkiełko i ucho, czyli obiektywnie o audio


Kraft

Recommended Posts

29 minut temu, Karol64208 napisał:

zakładając że każdy wzm. gra tak samo, a źródłem będą tylko pliki, czy też coś z netu, to nie masz problemu  wyborze, ale jak stawiasz na stereo i źródło  CD, vinyl to już jest inna rozmowa.

Dlatego jest ważne to źródło.

Czyli jak mam Matrixa x-sabre pro dobierz mi wzmacniacz taki jak opisałem wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

Słyszysz je subiektywnie, chociaż obiektywnie brzmienie niczym się nie różni. Jest to iluzja.

Zamiast składać niepoważne propozycje przyjazdu na chatę obcej osobie z forum internetowego - na co dobrze wiesz, że się nie zgodzę - po prostu zarejestruj i zamieść ten test.

To wiele o tobie mówi.... Kokokokokooooo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek x napisał:

G....o nie iluzja

A widziałeś kiedyś iluzję optyczną? Czytałeś, jak za pomocą sugestii oszukano smakoszy wina zwykłym, tanim winem? Wiesz, że takie iluzoryczne różnice mogą potwierdzać inne, towarzyszące osoby?

Otóż nie, bo gówno wiesz, ale i tak będziesz się kłócił i stawiał zabobon nad zdrowym rozumem.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sanwing napisał:

Czyli jak mam Matrixa x-sabre pro dobierz mi wzmacniacz taki jak opisałem wyżej. 

Nie dobiorę wzmacniacza  jak pisałem wcześniej, tylko testy w domu.

Warunek podstawowy to wielkość pokoju i do tego dobierasz wzmacniacz i powyżej 40% mocy wzmacniacza kolumny ,ale nie więcej jak 60%.

Znasz na pewno moje zdanie doboru  kolumn do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol ale ciągle ktoś pisze że może dobrać sprzęt po parametrach i wie jak będzie brzmiał. Dlatego proszę o to by ci mądrzejsi ode mnie dobrali mi wzmacniacz o takim brzmieniu, to czy zabrzmi tak u mnie z moimi kolumnami to inna kwestia nie chcę byś mi dobierał cały tor tylko ten jeden element. 

Jeśli wzmacniacz jest zbyt trudny to kolumny mi dobierz które tak zagrają, Dzik, Kraft? Proszę o pomoc. 

Mogę podać wam wymiar pokoju, kolumny jakie mam i wtedy odbierzecie mi wzmacniacz z parametrów który dźwięk skieruje w stronę opisana wyżej przeze mnie? Jak wam mogę pomóc? :D

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

można powiedzieć ze dzik się zesr..... ;)

Bingo!!! 😆

Fafniak to Ci się udało hehehehe

No co nie będzie dziadów nawiedzonych  z forum w swojej loży przyjmował, za wysokie progi dla nas. 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

widocznie źle zrozumiał moje posty. ale jak widzę w innym temacie dobrze sobie radzisz z lampami:D

Nie znam się pisze tylko o tym co słyszałem i tylko zaznaczam co mi się podało w moim systemie, pomieszczeniu i z moim ujowym gustem ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol cały sęk w tym że nie mam ;), bo kiepski gust przy odbiorze przeze mnie muzyki nic mi nie przeszkadza, wiem jednak że innym takie brzmienie mogło by już nie pasować ;). A zawsze lepiej mieć jakiś nawet kiepski gust niż nie mieć go wcale heheheh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sanwing napisał:

ciągle ktoś pisze że może dobrać sprzęt po parametrach i wie jak będzie brzmiał.

No i po co stosujesz tak tanie manipulacje?

Było mówione, że pomiary mają większą wartość niż czyjaś subiektywna recenzja, a nie że na podstawie pomiarów można sobie ze stuprocentową dokładnością wyobrazić jak coś zagra.

Weźmy np. pomiary tych monitorów - czego konkretnie się z tych pomiarów nie dowiesz, czego dowiesz się z subiektywnej recenzji w magazynie?

4 minuty temu, Fafniak napisał:

można powiedzieć ze dzik się zesr.....

Jak chcesz, to możesz do mnie przyjechać bez kabli. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dzik napisał:

No i po co stosujesz tak tanie manipulacje?

Było mówione, że pomiary mają większą wartość niż czyjaś subiektywna recenzja, a nie że na podstawie pomiarów można sobie ze stuprocentową dokładnością wyobrazić jak coś zagra.

Weźmy np. pomiary tych monitorów - czego konkretnie się z tych pomiarów nie dowiesz, czego dowiesz się z subiektywnej recenzji w magazynie?

Jak chcesz, to możesz do mnie przyjechać bez kabli. ;)

Nieraz czytałem brednie że można określić brzmienie kolumn, wzmacniacza po ich parametrach, chyba się pupa pali, czekam na Twoje propozycję konkrety konkrety, a nie ucieczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dzik napisał:

Ależ ja ci zadałem konkretne pytanie i czekam na odpowiedź.

Pierw odpowiedź na moje podaj mi wzmacniacz który zagra jak pisałem, nie wykręcaj się bo Ci się racice plączą już. Ślepe testy na chama namawiasz, a sam w życiu nie robiłeś i zrobić nie chcesz choć kolega proponuje, parametry pozwalają wybrać wzmacniacz, ale nie chcesz mi takiego wybrać coś tu komuś nosek rośnie 😜.

Kolejna sprawa ja nie czytam kolorowych pisemek, wolę książki jak wiesz.:)

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sanwing napisał:

Nieraz czytałem brednie że można określić brzmienie kolumn, wzmacniacza po ich parametrach,

Panowie,  parametry podane w specyfikacji to wynik pomiarów,  specyfikacji nie ma podanych wszystkich parametrów. Inna sprawa czy specyfikacja jest poprawna.

Specyfikacja służy do selekcji pewnej grupy produktów jakimi jesteśmy zainteresowani, a w domku pozostają testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

Panowie,  parametry podane w specyfikacji to wynik pomiarów,  specyfikacji nie ma podanych wszystkich parametrów. Inna sprawa czy specyfikacja jest poprawna.

Specyfikacja służy do selekcji pewnej grupy produktów jakimi jesteśmy zainteresowani, a w domku pozostają testy.

Karol, ale wielu usilnie twierdzi że parametry wystarczą, że odsłuchy są do bani bo uszy i mózg przekłamują (zapominając o tym że nawet jak mózg nas kłamie to finalnie brzmienie nawet przekłamane ma nam się podobać). Nie pisze że ty tak mówisz bo widzę że wiesz bardzo dobrze o co chodzi w tym wszystkim. :) Mieliśmy natomiast TomkaN za którym niektórzy stali murem który sprzed dobrał z pomiarów chyba Amira czy tam Amura i był tak mocno zauroczony jego zajebi... że nic więcej w życiu słuchać nie musiał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sanwing napisał:

Pierw odpowiedź na moje podaj mi wzmacniacz który zagra jak pisałem

Nie ty, tylko MariuszZ, bo ty nie rozumiesz ani o czym pisał on, ani tym bardziej nie potrafisz czytać pomiarów głośników. W każdym razie, odpowiadam: THD+N musi być na poziomie -85dB poniżej sygnału (0.005%) by nie dało się tego usłyszeć, ale jako że muzyka maskuje zniekształcenia, to w praktyce nawet -80dB może być niesłyszalne. Dlatego jeżeli oba wzmacniacze różniłyby się TYLKO i wyłącznie THD+N (- 90dB vs -100dB), to ten jeden parametr nie przekładałby się na słyszalną różnicę między wzmacniaczami.

No to teraz czekam na Twoją odpowiedź na moje pytanie. Z niecierpliwością.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...