Skocz do zawartości

Szkiełko i ucho, czyli obiektywnie o audio


Kraft

Recommended Posts

J23 widzialeś kiedyś zwrotnice pylonów? Zastanowilbyś się porownując ją do zwrotki i zacisków w Harbetch.

Nie chodzi o wygląd !

 

Tylko co tak naprawdę chcialeś pokazać. Że brzydko to wyglada czy zaciski wbt? Czy polaczenie na wsówkę?

J23 wykozystuje się rezonanse czy chcesz czy nie..

Tak, trudny w zastosowaniu ale najlepsi sobie radzą.

To nie jest mdf.

J23 przypomnij mi od ilu lat sie chwaliłeś, ze jesteś audiofilem?

Wojtku, jeszcze wracając do dyskutowania z ludźmi z internetu.

W pracy ktos uslyszal moją rozmowę telefoniczną. Kolega zaczepil mnie i mowi, ze też się zajmuje sprzetem i jest audiofilem. Zaczoł opowiadać jakie ma kd ze wzmacniaczem onkyo i jak przyłozy to ....Nie wiedział co to monobloki, scena.Drugi też chcial pogadać i troche lepiej mu to wyszło bo zaczoł od pytań czyli wybadał. Mial trochę wieksze pojęcie, a zagadał bo chciał zamienic tranzystor na lampkę. Obydwaj nazywali się audiofilami i brylowali w towarzystwie jak dyskusja zeszła na muzykę ,swoim sprzetem i wiedzą. Mowili o sobie ,,audiofile''

Nie nabijam się z nich, absolutnie. Chodzi mi tylko o to, zeby być rozważnym w dyskusjach z ludźmi z internetu. Nie wiesz co mają w glowach, na jakim są poziomie. Chcą być moze dobrze, tyle, ze nie zdają sobie sprawy jak moze być. Nie mają porownania, punktu odniesienia. Chwala temu koledze, ktory zaczoł od pytań, bo mozg mu pracował gorzej z tym co zaczoł od opowiadania i swojej pewnosci o swojej wiedzy z kd z audiomarketu.

Audioshow tez nie zalatwia sprawy bo nikt z doswiadczonych nie podchodzi na poważnie tam do odsluchów. Mozna się tam spotkać ze znajomymi.

Tylko wizyty u kolegów.

Pboczek, Kraft wpisal w google wystawa audio, wcisnol grafika. Wybrał kilka fotek z najwiekszym balaganem w kablach i wkleił. Nie doszukuj sie tu głębszej filozofii.

 

 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pboczek napisał:

Na szóstym ledwo zdążyli z przygotowaniem stoiska. 

Zdążyli ustawić nastrojowe lampki i włączyć laptopa/źródło, a na kable nie starczyło już czasu? 

21 minut temu, Pboczek napisał:

1-3 ta sama wykładzina, kable, różne kolumny...

Wystawa odbywała się w hotelu. 1 i 2 to różne pomieszczenia. 2 i 3 to dwa ujęcia tego samego pokoju. Dałem je, by nie było wątpliwości, że kabel głośnikowy biegnie tutaj równolegle pod zasilającym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że Ałdioszoł to jakaś przedziwna sprawa.

Poziom prezentowanego dźwięku jest tak cholernie różny i czasem kompletnie niezależny o wartości grającego sprzętu ;)

Jeżeli ułożenie kabli jest tak newralgiczną sprawą to prezentujący sprzęt powinni o to zadbać. O ustroje często zadbali, zadbali o ustawienie , reklamy itd. itp....

Kraft znajdź foty kabli z pokoju Mekintosza , Aurelia , Wile,

albo zajrzyj do tego watku:

 

po podpowiedzi z jakich pokoi szukać fot kabelków

Ale i tak odpowiedź będzie podobna, lepiej by jeszcze zagrały jakby były ułożone.. ALBO

takie niestaranne ułożenie jest wynikiem odsłuchów w tym konkretnym pokoju ;)

Swoja drogą obserwowanie ludzi którzy z wypiekami na twarzy badają kablowisko "za sprzętem" i te późniejsze emocje przy wymianie zdań dotyczących kabli... bezcenne :)

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Przypadkowo trafiłem na kilka interesujących zdjęć z amerykańskiej wystawy Rocky Mountain Audio Fests. W kontekście krytycznej oceny ostatniego kablowego testu Archimago warto zobaczyć, jak kable układają firmy sprzedające bardzo drogi audiofilski sprzęt. I co widzimy? Kable głośnikowe na zasilających, liczne pętle - elektromagnetyczny chaos. Przypominam, że to zdjęcia z prezentacji dla klientów, gdzie chodzi o zaprezentowanie urządzeń z jak najlepszej strony brzmieniowej.   

I zauważyłeś bałagan, jaki i ja widzę. Dokładnie taki sam. Czy ten świadczy na korzyść pana Archimago? Nie! Nie świadczy dobrze ani o nim ani o wystawcach. @Kraft, bywasz na wystawach? Czy wszystkie prezentacje grają choćby przyzwoicie? Wg teorii, tu wyczytywanych, powinny grać jednako, ale nie- grają albo słabo albo bardzo dobrze?  @Pboczek, przypomniał, że są i takie wsypy jak połączenia w przeciw fazie! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pboczek napisał:

@Kraft więc co z Twoją tezą i wnioskami?

Myślałem, że wniosek jest oczywisty. Jeśli nie, to dopowiem. Skoro ułożenie kabli w przedstawionym niedawno teście zostało określone jako: "totalnie amatorskie", "badziewne", "blamaż", "nieszczęsne" i "sfifrane", to podobnych określeń musimy użyć opisując działania studentów i wykładowców politechnik oraz połowy sprzedawców hi-endowego sprzętu. Dziękuję za uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Wojtku, jeszcze wracając do dyskutowania z ludźmi z internetu.

W pracy ktoś uslyszal moją rozmowę telefoniczną. Kolega zaczepil mnie i mowi, ze też się zajmuje sprzetem i jest audiofilem. Zaczął opowiadać jakie ma kd ze wzmacniaczem onkyo i jak przyłozy to ....Nie wiedział co to monobloki, scena.....Drugi też chcial pogadać i troche lepiej mu to wyszło bo zaczoł od pytań czyli wybadał. Mial trochę wieksze pojęcie, a zagadał bo chciał zamienic tranzystor na lampkę. Obydwaj nazywali się audiofilami i brylowali w towarzystwie jak dyskusja zeszła na muzykę ,swoim sprzętem i wiedzą. Mowili o sobie ,,audiofile''Nie nabijam się z nich, absolutnie. Chodzi mi tylko o to, zeby być rozważnym w dyskusjach z ludźmi z internetu...

I ja nie odbieram nikomu prawa bycia audiofilem. To jak z kolekcjonerami płyt- jedni mają ich tysiące, a inni parę sztuk. Obaj są kolekcjonerami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Myślałem, że wniosek jest oczywisty. Jeśli nie, to dopowiem. Skoro ułożenie kabli w przedstawionym niedawno teście zostało określone jako: "totalnie amatorskie", "badziewne", "blamaż", "nieszczęsne" i "sfifrane", to podobnych określeń musimy użyć opisując działania studentów i wykładowców politechnik oraz połowy sprzedawców hi-endowego sprzętu. Dziękuję za uwagę. 

Zamieściłeś zdjęcia z ćwiczeń studentów i z jakiegoś show! Chłopie obudź się wreszcie!

To co piszesz wynika albo z totalnej ignorancji albo ze świadomej manipulacji. Jesteśmy Audiofilami, nie idiotami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Myślałem, że wniosek jest oczywisty. Jeśli nie, to dopowiem. Skoro ułożenie kabli w przedstawionym niedawno teście zostało określone jako: "totalnie amatorskie", "badziewne", "blamaż", "nieszczęsne" i "sfifrane", to podobnych określeń musimy użyć opisując działania studentów i wykładowców politechnik oraz połowy sprzedawców hi-endowego sprzętu. 

Tak, jeśli ktoś zapętla kable, doprowadza do stykania kabli ekranowanych z nieekranowymi, prowadzi kable równolegle na odcinkach dłuższych niż 15-30 cm to wykazuje się ignoranctwem albo bałaganiarstwem silniejszym niż podstawowa wiedza o przesyle sygnału elektrycznego. Jeśli Ty uważasz inaczej to też wystawiasz swoją (dobrą) opinię na szwank. 

Można tak:

silenzio.jpg.c4dd78f6c2a19e3adb9d5d93b6990748.jpg

 

Ale i tak też można:

podstawki_kablowe_1.jpg.de1a3aa5408dc46ff6f7918e659a9e49.jpg

 

Więcej na ten temat tu:   http://wpszoniak.pl/portfolio/335/

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pboczek napisał:

Widać dla niektórych tak.

ajn moment....

Książkę przeglądam, czytam fragmenty i podejmuję decyzję o odłożeniu lub zakupie.

W przypadku audio - słucham. Jeżeli spartolone jest stanowisko odsłuchowe to raczej mnie nie zainteresuje, albo zainteresuje znacznie mniej niż stoisko w którym postarano sie o jakość dźwięku.

Wiadomo że właściwy odsłuch powinien odbyć sie w domu, ale pierwszy kontakt bywa decydujący. Tak po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Przemak z innego forum przeprowadził test dwóch interkonetów: "marketowego sznurowadła" oraz kabla APS z wtykami Amphenol i izolacją teflonową. Test polegał na nagraniu sygnałów przesyłanych przez oba kable i porównania ich za pomocą pliku różnicowego. Różnice w sygnałach wystąpiły na poziomie 80dB poniżej sygnału podstawowego. Były to "szumy, brum i śladowe ilości sygnału, w zasadzie nierozróżnialne". Według autora testu, by je usłyszeć należałoby słuchać z poziomem 105 dB (75db powyżej tła pomieszczenia, czyli 30 dB). Autor zamieszcza link do pobrania uzyskanych plików różnicowych (aktywny jeszcze przez parę dni). Można samemu posłuchać, jak brzmi różnica między gorszym i lepszym kablem.

http://www.audiostereo.pl/audio-mity_126160.html/page__st__45210     post #45238 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Kolega Przemak z innego forum przeprowadził test dwóch interkonetów: "marketowego sznurowadła" oraz kabla APS z wtykami Amphenol ...
[...] Można samemu posłuchać, jak brzmi różnica między gorszym i lepszym kablem.

@Kraft,  komu proponujesz słuchanie "jak brzmi różnica między gorszym i lepszym kablem"?  Audiofilom? Nie zapominaj o tym gdzie piszesz te posty!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pboczek napisał:

@Kraft zawsze wtedy kiedy nie masz argumentu i wychodzisz na jelenia, wyskakujesz do przodu z publikacją jakiś testów. To bardzo wymowne.

Może zakończyłbyś jeden wątek zanim rozpoczniesz kolejny. Czyli co, zdjęcia od nr 1 do 5 wg Ciebie dowodzą tego, że plątanie kabli jest obojętne?

 

Przedstawiłem materiały pokazujące, jak sprawa wygląda od strony praktycznej. O tym, czy wpływa, czy nie wpływa nie pisałem. Wnioski każdy może sobie wyciągnąć sam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, j23 napisał:

Kolumna to nie instrument aby dopuszczać rezonanse.
A drewno, chociażby ze względu na sezonowanie, jest dość upierdliwym materiałem.
 

 

 

Tak, drewno jest upierdliwe ale formując ciśnieniowo poprzecznie klejone kilkumilimetrowe płyty z twardego drewna, otrzymujemy kompozyt bardzo dobrze nadający się do konstrukcji wysokiej jakości skrzynek głośnikowych. Poniżej materiał firmy T+A prezentujący idee konstrukcji skrzynek kolumn serii Criterion TCI (elementy wewnętrzne - rozpórki wzmacniające oraz kanały linii transmisyjnej wykonane są z MDF)

 

Region capture 5.png

Region capture 7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Przedstawiłem materiały pokazujące, jak sprawa wygląda od strony praktycznej. O tym, czy wpływa, czy nie wpływa nie pisałem. Wnioski każdy może sobie wyciągnąć sam.

Jeżeli to nie Ty pisałeś o tym że ułożenie kabla nie ma wpływu na dźwięk, to jest dwóch Kraftów. Oznaczcie się proszę jako Kraft1 i Kraft2, by było wiadomo który pisze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pboczek napisał:

Jeżeli to nie Ty pisałeś o tym że ułożenie kabla nie ma wpływu na dźwięk, to jest dwóch Kraftów. Oznaczcie się proszę jako Kraft1 i Kraft2, by było wiadomo który pisze.

Zauważyłem podobną dwoistość @Kraft'a: najpierw chwali, że zauważyłem co on, czyli bałagan kablowy i jakieś dziwne przejściówki (vide parę stron wstecz), po czym po paru postach zapomina o tym i próbuje wmawiać, że "zielone" tak naprawdę  to tylko kolor jak "niebieski" i dawaj wstawiać te same teorie, choć skompromitowane.... Masz rację @Pboczek jest ich dwóch- Kraft 1 i 2. Na kłopotliwe posty w ogóle nie odpowiada... A po co? Ważne, że ilość przeradza się... No, w jakość na pewno nie !

 

Oto dowód @Kraft, boś zapominalski:

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...