Skocz do zawartości

Szkiełko i ucho, czyli obiektywnie o audio


Kraft

Recommended Posts

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Może zmobilizuje to mnie do zrobienia wreszcie porządku z kablami.

Nie dasz rady poskromić kabli.  One żyją swoim życiem. Podejrzewam, że same się ruszają kiedy nikt nie patrzy 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JohnDoe napisał:

One żyją swoim życiem.

Coś w tym jest . Przed chwilą zmieniłem głośnikowe z Alpha Core Goertz na Beldena. Wywaliłem wszystkie banany . Skubany , co go wyprostuje , by jako tako wyglądał , to zaraz jak się tylko odwrócę, zwija się w pętlę. A jeszcze jak by było mało , kazali mi kupić czarny oplot bawełniany i taki czarny poskręcany kabel na jasnej podłodze wygląda raczej słabo. :) Jak ta taśma nie pomoże to przejdę do bardziej radykalnych metod. Kupiłem " papiaki " z podkładkami , przybije drania. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę że mamy tu obraz raju wyczynowego ałdiofila.

W tle widać super ekranowany przewód zasilający biegnący bezpośrednio z elektrowni atomowej. Z podłogi wchodzi w ścianę za którą jest bateria ulepszaczy zegara które wpierw podbijają do 1000Hz aby na wyjściu  rozłożyć sygnał potwornie ustabilizowane 20 linii po 50 Hz . Każda taka linia ma osobny bezpiecznik w szafce tuż obok tego faceta. To taki nowy produkt!!! Każdy z bezpieczników może zawierać INNY bezpiecznik!!! Jeden może być zrealizowany przy pomocy technologii X drugi Y a trzeci nawet w technologii XYZ !!!! Teraz wyobraźcie sobie możliwośći testowania tego cuda techniki ałdiofilskiej!!!!

Drogi ałdiofilu... Jeżeli jednak chcesz wejść na wyższy poziom zabezpieczeń przed EMI, RMI, CBA, CIA. GURU, DEF, DIA (specyfikacja dostępna w załączniku) możesz dokupić specjalna klatkę z wysokogatunkowej miedzi N99999999999X2/C389/G2021 za jedyne 15000$ -oferta promocyjna, ograniczona czasowo !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codzienność dzisiaj to wszechobecne wifi, 3G, 4G, 5G, BT, naziemna TV, UKF, pola EM z generatorów na farmach wiatrowych. Dlatego zachęcam do stosowania ekranowanych przewodów, filtrów RFI/EMI i innych zabezpieczeń przed szkodliwym promieniowaniem i zakłóceniami.

Jeżeli się zdecydujecie na stosowanie przewodów w ekranie gratis dostaniecie czapeczki ochronne z folii ameljanium zabezpieczające mózg przed skutkami niebezpiecznego promieniowania co uchroni jego obszar odpowiedzialny za słuch przed szybszym zużyciem. Screenshot_20210323_081016.thumb.jpg.6b8c2eabd186ecba9a856d171fba2e15.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 10dB zmniejszają zaślepki ten hałas elektromagnetyczny 😉

Poza tym ten oscy zbierał z powietrza zakłócenia. Czemu pod gniazdo nie przyłożył przewodu zasilającego na przykład. Wtedy zasymulowałby realne warunki i nie byłoby, że zakłócenia poniżej - 100dB są tylko sporo bliżej sygnałów użytecznych. Inną kwestią jest, że dotyczy to gniazd nieużywanych w danym momencie ale o tym to już pisałem wieki temu przy okazji pierwszej dyskusji 😉

Oczywiście dalej pozostaje skala problemu ale mnie to przecież nie interesuje bo nikt jeszcze nie wyskalował mojego słuchu tak bym na osi poziomej zobaczył barwę dźwięku, a na pionowej rozkład zniekształceń harmonicznych ale przy założeniu, że zatyczki są używane w pierwszym klocku, a mierzymy sygnały na trzecim po dwukrotnym wzmocnieniu i poddaniu intermodulacji dostarczonych lub nie dostarczonych zakłóceń 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenobi Mam zasilajace wzmacniacza i cd spięte razem na odcinku ok 2metrow i podczas zmiany utwory wydaje mi sie ze prad wylaczyli... nic nie słychać! A jak u Ciebie????

Co chwilke dowiaduje sie tu i tam ze ciagle komuś brumi

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Najlepiej spinać interkonekty z zasilającymi.

Najlepiej spinac zasilajace razem a interkonekty razem. Bez wplywu na dzwiek (opisane wczesniej nasycenia basowe), zarowno w Twoim spostrzezeniu jak i w Moim z ta różnicą ze u mnie niweluje pętle :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mowa o zasilajacych czy glosnikowych?

A może mowa o glosnikowych i zasilajacych spietych razem?

Idąc w absurd to wszystkich.

A propo zasilających to przecież ten zasilający klocek z zasilaczem impulsowym może zakłócać ten klocek z zasilaczem linowym, w końcu aby odseparować są listwy z indywidualnymi filtrami na sekcje :D

Nie po to też sie stosuje dual mono aby spinać interkonektory razem.

Trzymajmy się zasad, albo zlewka albo rozsądek albo od początku do końca highend 😉

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

Nie po to też sie stosuje dual mono aby spinać interkonektory razem.

Przepraszam. Nie wiedziałem ze jestes w posiadaniu dual-mono z pułapu high-end. W takim razie pisałem to Nie Do Ciebie!!!! Tylko dla innych z sprzetami bardziej "przyziemnymi".

Ps: zanim rozlaczysz ic w swoim high-endowym dual-mono to odepnij jedna kolumnę i posluchaj wplywu ic z sasiednieho kanału!!!

Mozesz sie zdziwić!!! Albo użyje mojego ulubionego sformułowania... szach-matt!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Przepraszam. Nie wiedziałem ze jestes w posiadaniu dual-mono z pułapu high-end. W takim razie pisałem to Nie Do Ciebie!!!! Tylko dla innych z sprzetami bardziej "przyziemnymi".

Ps: zanim rozlaczysz ic w swoim high-endowym dual-mono to odepnij jedna kolumnę i posluchaj wplywu ic z sasiednieho kanału!!!

Mozesz sie zdziwić!!! Albo użyje mojego ulubionego sformułowania... szach-matt!

Można mieć i gówno wiedzieć a można nie mieć ale mieć pojęcie. Po co ta agresja? Wykrzykniki, nie do Ciebie pisałęm, pisałeś publicznie na forum więc do wszystkich.

Nie zaprzeczam słuszności dualmono jeśli się idzie w ekstremum, stwierdzam tylko że wtedy spinanie interknoektórów jest działaniem wprost odwrotnym.

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kenobi napisał:

Można mieć i gówno wiedzieć a można nie mieć ale mieć pojęcie. Po co ta agresja? Wykrzykniki, nie do Ciebie pisałęm, pisałeś publicznie na forum więc do wszystkich.

Ok. Zgoda. Jednak....

 

41 minut temu, Kenobi napisał:

Nie zaprzeczam słuszności dualmono jeśli się idzie w ekstremum, stwierdzam tylko że wtedy spinanie interknoektórów jest działaniem wprost odwrotnym.

 

Spinanie IC w dual-mono jest nieszkodliwe. Nie wierzysz? To proponuje doswiadczenie, a zauważyłem w innych tematach ze lubisz przekonac sie na wlsne ucho :)

wiec jedziemy.... zbudujmy najlepszy hi-endowy uklad dual-mono do przeprowadzenia testu czy faktycznie dwa ic obok siebie to strzal w kolano.

każdy ma dwie kolumny. Wystarczy jeszcze dwa wzmacniacze i dwa źródła - w kazdym z nich puszczamy zdublowana ścieżkę w wersji Mono. Daje nam to totalnie odseparowane kanały. Minus to taki ze trzeba dokladnie w tym samym momencie wcisnac "play" w obu źródłach. 

teraz mozesz odlaczyc np. Prawa kolumne od wzmacniacza i oddalajac lub przyblizajac ic do drugiego ic na wlasne oczy/uszy przekonac sie czy jest wpływ. Pozdr. 

Ps: czekam na wnioski i potwierdzenie/obalenie Twojej teorii ;)

Jesli to nie pomoze mozesz jeszcze w przeciwnym kanale do tego w ktorym odlaczyles kolumne - wypiac źródło. Powinna byc totalna cisza jesli ja mam rację. 

Szumy termiczne sie nie liczą!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ok. Zgoda. Jednak....

 

Spinanie IC w dual-mono jest nieszkodliwe. Nie wierzysz? To proponuje doswiadczenie, a zauważyłem w innych tematach ze lubisz przekonac sie na wlsne ucho :)

wiec jedziemy.... zbudujmy najlepszy hi-endowy uklad dual-mono do przeprowadzenia testu czy faktycznie dwa ic obok siebie to strzal w kolano.

każdy ma dwie kolumny. Wystarczy jeszcze dwa wzmacniacze i dwa źródła - w kazdym z nich puszczamy zdublowana ścieżkę w wersji Mono. Daje nam to totalnie odseparowane kanały. Minus to taki ze trzeba dokladnie w tym samym momencie wcisnac "play" w obu źródłach. 

teraz mozesz odlaczyc np. Prawa kolumne od wzmacniacza i oddalajac lub przyblizajac ic do drugiego ic na wlasne oczy/uszy przekonac sie czy jest wpływ. Pozdr. 

Ps: czekam na wnioski i potwierdzenie/obalenie Twojej teorii ;)

Jesli to nie pomoze mozesz jeszcze w przeciwnym kanale do tego w ktorym odlaczyles kolumne - wypiac źródło. Powinna byc totalna cisza jesli ja mam rację. 

Szumy termiczne sie nie liczą!

Ale ja nie przeczę temu, każdy wzmacniacz stereo ma nawet podane jaka jest separacja stereo i w porównaniu do SN wartości mogą być sporo wyższe i stąd rozwiązania jak dualmono lub całkowicie oddzielne końcówki. Nie musisz mi tłumaczyć jak zrobić test.

Mój post też nie dotyczył też Ciebie, raczej przyjętych 3 wersji podejścia do HIFI.

Pisząc "idąc w absurd" mam na myśli ludzi którzy dają się złapać na efekt placebo, ten skrajny sposób myślenia gdzie podmiana kabli głośnikowych, kabli AC, dostawienie podpórek pod te kable nie ma prawa nic słyszalnego zmienić a jednak są osoby które uważają że jest poprawa. Te osoby też broń boże nie mogą prowadzić interkonektorów spiętych razem bo się separacja kanałów pogorszy, nawet jeśli będzie to poniżej szumów wzmacniaczy to i tak dla nich się to pogorszy 😉

Nie wiem czemu Wy tu na forum tacy wszyscy drażliwi. Tu nie można wyrazić ani swojej opini ani zażartować bo od razu ukamieniują :D

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...