Skocz do zawartości

małe głośniki wiszące 5.0 do 1500 zł


Rafal P

Recommended Posts

Cześć,

Jestem nowym użytkowikiem i chciałbym prosić o poradę ekspertów. Chciałbym nabyć zestaw głośników do salonu.

Ze względu na to, że mieszkam w bloku wolałbym zestaw 5.0, który jednak gra choć trochę na niższych tonach. Zestawu bedę używał głównie do netflixa (80%) i spotify (20%). W przyszłości prawdopodobnie trochę konsoli. Amplituner już mam i jest to Yamaha RX-V383.

Sam salon chyba nie jest zbyt przyjazny dla trajektori dzwięku i prezentuje się mniej wiecej tak jak na załączonym obrazku (po lewej stronie kanapy jest aneks kuchenny). Tam też zaznaczyłem miejsca gdzie planowałem umieścić głośniki. Dodam jeszcze, że wszystkie głośniki chciałbym zawiesić na ścianie w związku z czym głośniki nie powinny być zbyt duże i umożliwiać umieszczenie ich dość blisko ściany.

Jeżeli chodzi o kwotę to myślałem o przeznaczeniu 1500 zł (nieprzekraczalne maximum to 2k).

Przeglądałem forum w poszukiwaniu inspiracji i póki co najbardziej skłaniam się do Taga inMOVE 5.0.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

 

 

plan-2.jpg

Edytowano przez Rafal P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Powoli przekonuję się do zestawu 5.1.

14 godzin temu, S4Home napisał:

 Magnat 5.1

Piotrek, czy chodziło Ci tutaj o Magnat Interior 500 X1 5.1 Heimkino-System? Widzę, że ten zestaw jest sporo tańszy od pozostałych dwóch propozycji.

I jeszcze jedno pytanie. Nie widzicie żadnych zestawów 5.0 w których fronty grałyby przynajmniej lekkim basem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ograniczę się więc już wyłącznie do małych 5.1 w budżecie do 2000 zł.

Na mojej liście jest obecnie:

1. Polk Audio TL1600 5.1

2. MAGNAT CINEMOTION 510

3. Heco Ambient 5.1A

4. Tannoy Hts 101 XP

5. HARMAN KARDON HKTS 16 BQ

(canton movie niestety odpada, bo subwoofer w zestawach jest zbyt głęboki a miejsca nie jest zbyt dużo)

 

Czy wszystkie są mniej więcej z tej samej półki jakościowej? Czy może któraś pozycja jest zauważalnie lepsza/słabsza od pozostałych?

Edytowano przez Rafal P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję.

Kupiłem Polk audio. Zdecydowała cena. Był ponad 2x tańszy niż opcje 3 i 4.

Widziałem, że te głośniki można montować na ścianie. Czy są jakieś przeciwskazania do montowania ich w rogach pomieszczenia? Jeżeli tak, to w jakiej odległości od rogu trzeba je zamontować? Producent nic o tym nie pisze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moge sie podpiac pod temacik szukam do salonu dwoch kolumienek glosnikow do zawieszenia na scianie ok 2,5 nad podloga bo juz moja mnie meczy ze kable tylko wisza od prawie dwoch lat i nie wiem jakie cos myslalaem aby jakos to spiac z tv smart lub przez amplitiuener. co proponujecie jakie modele lub moze isc w inna strone???/ czekam na sugestiepozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...