Skocz do zawartości

Monitor Audio Bronze 6 vs Dali Zensor 7


Jankesss3

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad zmianą kolumn tj. w temacie. Czy ktoś mógłby mi doradzić jeżeli chodzi o te 2 pary? Ewentualnie dodać coś swojego? Dodatkowo poszukuję wzmacniacza i odtwarzacza, który dobrze by to wszystko napędził :) Aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem Dali 505 + CD i wzmacniacz Arcam Alpha 7.

Dodam, że jestem nastawiony raczej na sprzęt brytyjski, chyba mam to po ojcu (Creek Evo 2 + B&W CM7). Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? 
Za cały zestaw około 10-12 tysięcy

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy


3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
STEREO

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
W tym momencie Arcam Alpha 7 + kolumny Dali 505

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
16m2 w kształcie kwadratu. Kolumny mogę odstawić od tylnej ściany max 50cm.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Progressive Rock, Rock, Metal, Post Metal, Cold Wave (Joy Division, The Cure, Pink Floyd, Deep Purple, The Oppositon, Anathema, Lacrimosa, Dream Theatre) - zespoły dla przykładu, to jedne z głównych które można u mnie usłyszeć. Natomiast od czasu do czasu pojawi się Wodecki, Maanam itd.itd. - ale głównie to co wymieniłem wyżej.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Z zamiarem na kilka dobrych lat - natomiast wszyscy dobrze wiedzą jak to jest :)

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony 
Ze względu na to, że mieszkam w bloku nie będę mocno grzał. Dodatkowo proszę nie sugerować się aktualnym rozmiarem pokoju, ze względu na to, że w przeciagu roku planuje przeprowadzkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Zensor 7 do 16m2? Panie to nie będzie grało wcale. Szukaj zdecydowanie podstawkowych kolumn. Weź wzmaka pod pachę, umów się w kilku salonach na odsłuchy i w drogę :) Tak to trzeba zrobić, jak nie chcesz potem żałować. 

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony 
Ze względu na to, że mieszkam w bloku nie będę mocno grzał. Dodatkowo proszę nie sugerować się aktualnym rozmiarem pokoju, ze względu na to, że w przeciagu roku planuje przeprowadzkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za kwotę proponowaną przez Pana możemy  znaleźć fajnie grające zestawy, oczywiście konfiguracji może być wiele i nic lepszego niż odsłuch nie potwierdzi słuszności wyboru poszczególnych elementów. Zestaw pierwszy to Audiolab 8300A+Audiolab 8300CD+Monitor Audio Bronze 6. Drugi zestaw oparty na NAD C368 + MDC DD BluOS+NAD C546 BEE do tego zestawu możemy zastosować kolumny Dali jak i Monitor Audio Bronze 6. Trzeci zestaw Cambridge Audio CXC+Cambridge Audio CXA60 ale w tym przypadku połączyłbym z innymi kolumnami np. Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Diamond 25. Tak jak zabrzmią poszczególne kolumny na pewno będzie mieć wpływ wielkość pomieszczenia.

Zapraszamy na odsłuch Marcin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Właśnie że będzie. 16m to normalne pomieszczenie na kolumny podłogowe. Nie rozumiem tego podejścia. Ale co kraj to obyczaj.

Co do samych kolumn to grają one tak odmiennie że aż ciężko doradzać. Bronze 6 jest dokładny, stosunkowo twardy, punktowy, czasem surowy. Zensor jest zdecydowanie bardziej ciepły i melodyjny, ale mniej dokładny. Jak lubisz jedno brzmienie to drugie nie specjalnie będzie Ci się podobać. Ja do listy dodał bym tylko jeszcze spore Heco 700 albo duże podstawkowe KEF R300.

Co do samej elektroniki to tu zależy od wyboru kolumn. W grę wchodzi Cambridge CXA60, Atoll IN100, NAD 356. Sprzęt możesz odsłuchać u nas w salonie albo możemy wypożyczyć do domu do Ciebie abyś bez wychodzenia z domu sprawdził co lepiej dla Ciebie gra.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ja obstawiam przy swoim, czyli podstawkowe. Chcesz brytyjskie? Proszę bardzo :) Nad C368 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html lub nawet 388 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c388.html i B&W 706 S2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-706-s2.html . Świetne połączenie.

Zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...