Skocz do zawartości

Porada dla laika względem zestawu audio


michancio64

Recommended Posts

Cześć,

jestem tu nowy i ogólnie dość zielony jeśli chodzi o tematykę audio, chciałem doradzić się jaki zestaw audio polecilibyście w mojej sytuacji. Chciałbym zakupić zestaw audio do swojego nowego telewizora.

Budżet jakim dysponuję to tak max. 5 tyś. ze wszystkim, jak będzie taniej a porządnie to super, ale jak ciut trzeba dodać żeby było dobrze to też rozważę. Pomieszczenie w jakim chcę je zainstalować to salon połączony z kuchnią, nie mam jednak możliwości zrobienia fotek. Pomieszczenie jest dość duże, prostokątne, tak z ok. 30m2 ma, sam salon to mniej więcej połowa. Chciałbym się z tym sprzętem zmieścić na tej połowie salonowej, bo dalej są dwie klatki schodowe w tym jedna otwarta, także pewnie dźwięk by "uciekał". Moim celem jest polepszenie jakości audio, głównie będzie oglądana TV, w drugiej kolejności filmy Blu-ray, w trzeciej gry komputerowe, na końcu jakaś muzyka, radio. Bardzo proszę o podpowiedź, czy lepsze stereo w takiej sytuacji czy jakieś 5.1 czy inna opcja. Aha będę odtwarzał głównie z dysku sieciowego lub internetu. Chciałbym wydać pieniądze rozsądnie, mile widziane jakieś propozycje zestawów.

PS: Efekciarskie dźwięki wybuchów, które rozsadzą mi bębenki to nie dla mnie, od razu mówię, bardziej chodzi mi o dobrą, przejrzystą jakość dźwięku i żeby film był odtworzony przynajmniej z minimalnym zamierzeniem jego twórcy również jeśli chodzi o dźwięk.

PS2: Czy kupując zestaw 5.1 jest możliwość wyłączenia części kolumn, tak żeby dźwięk szedł tylko z tych przednich np. przy słuchaniu radio? Jak to wygląda?

Edytowano przez michancio64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór konfiguracji zależy od wykorzystania systemu. W podobnym budżecie możesz zakupić znacznie lepszy system z dwoma kolumnami, który zapewni Ci znacznie lepszy dżwiek stereo, natomiast w kinie niestety będziesz musiał zrezygniwać z efektów przestrzennych. W przypadku natomiast konfiguracji 5.1 oczywiście w dowolnym momencie możesz wyłączyć cześć kanałów i odsłuchiwać muzykę tylko z kolumn przednich.

Przechodzac do konkretów, jeśli zależy Ci na konfiguracji 5.1, spójrz na zestaw oparty na bazie amplitunera Yamaha RX-V485 i zestawie kolumn Magnat Victa Prime 602 w konfiguracji 5.1 https://www.q21.pl/yamaha-rx-v485-heco-victa-prime-602-202-center-102-sub-252-a.html lub trochę droższy ale zdecydowanie lepszy zestaw na kolumnach serii Shadow https://www.q21.pl/yamaha-rx-v485-magnat-shadow-207-203-center-213-sub-300a.html. Pewną alternatywą jest wybór zestawu na początku w konfiguracji 5.0, gdzie w podobnym budżecie kupimy po prostu lepszy klasowo zestaw np. Onkyo TX-NR686 z kolumnami Indiana Line Nota 550X w konfiguracji 5.0 https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr686-indiana-line-nota-550x-240x-740x.html lub droższy, ale lepszy Denon AVR-X2500H z Heco Aurora 700 5.0 https://www.q21.pl/denon-avr-x2500h-heco-aurora-700-300-center-30.html.

Jesli konfiguracja dwukanałowy, spójrz na amplituner Onkyo TX-8270, który jest wyposażony w złącza HDMI, które pozwolą Ci na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video. Dobrą opcją będzie Onkyo TX-8270 z Heco Aurora 700 https://www.q21.pl/onkyo-tx-8270-heco-aurora-700.html lub jeszcze lepiej z kolumnami Kef Q750.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do telewizora uzywam cd Pioneera PD50.Wbudowany prosty dac swietnie poprawia jakosc dzwieku z tv.Ale mam pokoj okolo 14m wiec malutki w porownaniu do twojego salonu.Ale jestem zadowolony.Pioneer PD50 jako dac do tego Yamaha RN803D i kolumny Melodika BL40 plus Mission M73i.Tak tak dwie pary kolumn.I teraz gra to wysmienicie bo same Melodiki nie do konca dawaly rade.Czasem Missiony odlaczam ale rzadko.Wystarczy wybrac pilotem opcje kolumny A i B lub np tylko A.Tak wiec u mnie to dziala super zarowno jako naglosnienie tv jak i do zwyklego sluchania muzyki.Ale to opcja 2.0 czyli poprostu stereo.Jesli nie zalezy ci na efekciarskich efektach dzwiekowych pod tytulem 5.0, 5.1, 7.1 itd to naprawde wystarczy system stereo i bedzie tez bardzo swietny dzwiek przy ogladaniu filmow.Ale musi byc dac.Albo taki prosty jak w cd Pioneera albo konkretny zewnetrzny dac.I u ciebie jakies dobre mocne kolumny na taka powierzchnie.Koledzy ci napewno doradza konkretnie i bedziesz zadowolony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy chcesz stereo czy kino to tylko Twoja indywidualna sprawa. My tego nie doradzimy. Bo nie my będziemy to używać.

Poczytaj tutaj:

 

Jeśli wybierzesz kino to polecam Yamahe 483 lub nowy 485 z kolumnami STX Electrino 250 lub wspomniane HEco Victa 702. Jesli natomiast stereo to Pioneer SXN30AE + HECO Aurora 700 lub Yamaha RN602 + Dali Zensor 7.

 

Zapraszam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...