Skocz do zawartości

Prawdziwa moc końcówki mocy ibizy


Crazy Man

Recommended Posts

No to niema :) .

Transformator toroidalny jest dość spory i powinien zapewnić temu wzmacniaczowi moc na poziomie kilkuset watów na obu kanałach razem przynajmniej przez chwilę, a w muzyce najwięcej mocy zwykle potrzeba tylko w impulsach. To tyczy to szczególnie muzyki która ma grac bardzo głośno. Takie parametry jak faktyczna moc są tu mało istotne. Ważne aby całość mogła grac wystarczająco głośno i aby nic się przy tym nie uszkodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

No to niema :) .

Transformator toroidalny jest dość spory i powinien zapewnić temu wzmacniaczowi moc na poziomie kilkuset watów na obu kanałach razem przynajmniej przez chwilę, a w muzyce najwięcej mocy zwykle potrzeba tylko w impulsach. To tyczy to szczególnie muzyki która ma grac bardzo głośno. Takie parametry jak faktyczna moc są tu mało istotne. Ważne aby całość mogła grac wystarczająco głośno i aby nic się przy tym nie uszkodziło.

To było mega pomocna odpowiedź dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MobyDick napisał:

Ręce opadają :) . To nie jest sprzęt dla audiofila. To ma głośno grać , tak jak grają sprzęty w klubach taką muzykę do której jest to przeznaczone. Trudno żeby używać Ferrari do wożenia cegieł.

Dokładnie jak piszesz.


Również z rozwiązania problemu prosiłbym o zamknięcie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bzdury :) . To tak jakbyś napisał ze silnik przeciętnej ciężarówki ma 20 kM .  Zapewne nie jest zbytnio wyrafinowany brzmieniowo , i pewnie podłączony do dobrych kolumn nie okaże się jakąś rewelacją w kwestii budowania sceny , lub itp. Pewnie droższe wzmacniacze są w stanie zagrać bardziej dynamicznie przy małej mocy. Jednak Gdybyś chciał je podłączyć do kolumn do których jest podłączony gdy głośno gra , wtedy po prostu te wzmacniacze pokażą że osiągnęły  swój kres dużo wcześniej. Podłączanie droższego wzmacniacza niema sensu z kolumnami do których jest przeznaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MobyDick napisał:

Piszesz bzdury :) . To tak jakbyś napisał ze silnik przeciętnej ciężarówki ma 20 kM .  Zapewne nie jest zbytnio wyrafinowany brzmieniowo , i pewnie podłączony do dobrych kolumn nie okaże się jakąś rewelacją w kwestii budowania sceny , lub itp. Pewnie droższe wzmacniacze są w stanie zagrać bardziej dynamicznie przy małej mocy. Jednak Gdybyś chciał je podłączyć do kolumn do których jest podłączony gdy głośno gra , wtedy po prostu te wzmacniacze pokażą że osiągnęły  swój kres dużo wcześniej. Podłączanie droższego wzmacniacza niema sensu z kolumnami do których jest przeznaczony.

Tak dobrze piszesz nawet wzmacniacz skytec1000 lepiej zagrał niż np domowy kenwood przy 2x70w tu jest potrzebna moc sama nazwa mówi końcówka "mocy".

Wiem bo miałem domowy wzmacniacz z dobrymi kolumnami i jak chciałem wycisnąć z nich coś więcej wzmacniacz krzyczał "stary dosyć nie mam siły " sam doświadczyłem tej różnicy między końcówkami a wzmacniaczami , oczywiście tylko to moje przypuszczenie jak jest to nie wiem.

Prościej domowe wzmacniacze łatwiej wysterujesz niż końcówki mocy (czyli na wzmacniaczu nie dasz 100% poziomu głośności a na końcówce tak) nie wiem jak to działa ale tak jest jeszcze podepniesz mikser i możesz jeszcze bardziej dodać mocy końcówce (VOL.) 

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja miałem wersje M2 zmodyfikowaną tu miałem źle spięte głośniki ponieważ były równolegle co dawało 2 ohm i strzelało z głośników gdybym wiedział od początku co jest grane (Bo kolumny zamieniłem jakiegoś kompa na kolumny gdzie znajomy źle spiął je)i jak trzeba prawidłowo podłączyć wtedy okazało by się co działo się z wzmacniaczem :D potem sprzedałem i kolumny wymieniłem.
 

 

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ta końcówka mocy jest dużo mocniejsza. 3 pary tranzystorów na kanał z których każda para bez problemu daje 100W , a chwilowo może dać 250W.

Było by zupełnie nieźle gdyby nie to że całość ogranicza transformator toroidalny , który jest dość spory jak na cenę wzmacniacza. Wiele wzmacniaczy domowych o mocy znamionowej ponad 100W na kanał nie może się pochwalić takim trafem. Za to w impulsach może zapewne dawać radę grac głośno.

To chyba dość oczywiste że z amerykańskimi końcówkami mocy za kosmiczne pieniądze i mocy po kilkaset W na kanał nie miałby szans.

 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...