Skocz do zawartości

Pylon Diamond 25 vs Akkus F1s le vs Audio Academy Hyperion IV


jarrro

Recommended Posts

Konfiguracja: Cambridge CXN, wzmacniacz Audio Gd Precision 2, kable głośnikowe Eva ls-xxv, RCA były Furutech fa-220, ale lepiej gra Earstream Sunset. Kable zasilające też są, jednak chwilowo bezużyteczne. Posiadam Pylon Diamond 25, szukam czegoś lepszego, chociaż one bardzo przyjemnie grają. Wcześniej miałem Kef LS 50, potem Kef R300.

A co mają w brzmieniu Akkus i Audio Academy, czego nie mają pylony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo miejsca w opisie poświęciłeś kablom, a nic nie wspomniałeś o akustyce swojego pomieszczenia. Czy ten temat masz opanowany? U mnie już po banalnych poprawkach w akustyce Diamondy zagrały o klasę lepiej. Miałeś już kilka świetnych konstrukcji głośnikowych, a ciągle nie jesteś usatysfakcjonowany. To trochę dziwne. Może problem leży właśnie w akustyce? Może tu masz potencjał do rozwoju, a nie w szukaniu kolejnych kolumn. Nawet najlepsza kolumna w słabym akustycznie pomieszczeniu nie będzie w stanie dać Ci pełnej satysfakcji.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/22/2018 o 12:31, jarrro napisał:

Które z nich zagrają najbardziej wyszukanym, nasyconym, pięknym dźwiękiem, takim z klasą? Które zauroczą?

Z tych dwóch kolumn - tj. AA Hyperion 4 Vs Pylon Diamond 25 - jak dla mnie zdecydowanie Pylon.

Ale napisz może czego dokładnie Ci brakuje w dżwięku, co Ci przeszkadza w tych kolumnach?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie... Może pewna ociężałość...
Powiem tak. Poza kefami LS 50 i R300 niczego więcej nie słyszałem, ze sklepu pamiętam tylko jeszcze Audiovector, który grał za jasno i wzmacniacz Rega, też mu się nie podobał.
Zatem potrzebuję odsłuchania, by docenić piękno brzmienia pylonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to o to chodzi. Po prostu męczy Cię to , że inne kolumny w danym rejonie cenowym mogą grać jeszcze lepiej (no może nie lepiej, ale inaczej). A że poprzednio ich nie testowałeś, to ciągle o tym myślisz.

Normalna sprawa. Musisz po prostu jechać na odsłuchy.

Dla mnie Hyperiony 4 zagrały znacznie jaśniej od tych Pylonów. Ta ociężałość Pylonów jest do okiełznania wzmacniaczem, ale one zawsze będą grąły dość masywnie, gęsto, z nie wybijającą się górą bo mają taki styl po prostu. No co kto lubi. Może jak chcesz zmiany to trochę inaczej grają Pylon Diamond 28, ale to już min. 25m2 do nich.  W mniejszym metrażu nie rozwiną skrzydeł.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...