Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry, jak to zwykle bywa pierwszy post wynika z potrzeby odpowiedzi na pytanie, której samemu się nie zna :-). 

Mam Pianocrafta MCR-840. Chcę podłączyć po Bluetooth telefon ze Spotify. Yamaha ma 2 wejścia z zewnątrz: analogowe na cinchach i usb. Analogowe na cinchach jest już zajęte przez telewizor (telewizor bez Spotify niestety) i szukam informacji czy istnieje adapter Bluetooth, który podłączony do portu USB mógłby się parować z telefonem i pozwalał przesyłać muzykę.

Może macie inny pomysł?

Z góry dziękuję za konstruktywne podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Te wszystkie adaptery służą do podłączenia ich do komputera i za ich pomocą możemy podłączyć dopiero do komputera bezprzewodowo inne urządzenia wyposażone w bluetooth. Pozostaje jedynie użyć splitter wejść analogowych. Najprostszą wersją takiego splittera było by użycie przejściówki z 2 RCA podłączonego do gniazd wejściowych Pianocrafta na gniazdo jack do którego łatwo można podpinać inne kable zakończone takim wtykiem. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Ponawiam pytanie. Czy ten adapter BT z linka będzie się parował z telefonem po BT i czy będzie możliwość przesyłania muzyki i jej odsłuchu w Yamaha Piano Craft? Po kablu via przejściówka Chinch-Jack już mam ale chcę uniknąć kabli

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze chyba nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Wszystkie te adaptery bluetooth podłączane pod port USB typu A będą działały gdy je wepniesz do komputera i powinny umożliwiać transmisje dźwięku z komputera. Piszę że powinny, bo czasem zdarza się że np. oprogramowanie firmowe od producenta nie współpracuje prawidłowo z jakąś wersją systemu operacyjnego komputera. Ich podłączenie do Twojego zestawu Piano Craft najprawdopodobniej bezie bezowocne. Chyba ze producent zaznacza w instrukcji że jest jakiś model ( najczęściej produkcji własnej ) odbiornika bluetooth będzie działał wpięty w taki port, a jest to praktycznie nieprawdopodobne. Sam nie znam takiego przypadku. Dlatego pozostaje jedynie wejście analogowe jeśli tylko takie ma ta wieża. Jeśli to wejście jest zajęte , musiałbyś użyć zewnętrznego przełącznika źródeł aby można było podłączyć więcej urządzeń pod to wejście. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem  było by gdybyś podłączył kabel z wtykami RCA od strony Piano Crafta i wtyk jack z drugiej strony. Od strony TV wychodziłby kabel z gniazdem jack 3,5 mm. Wtedy łatwo podłączyć TV lub adapter bluetooth z wyjściem analogowym w postaci gniazda jack. Tak to wygląda łopatologicznie :) . Jeśli masz internet wi-fi ze stałym łączem w domu to zamiast bluetooth lepiej używać Google Chromecast Audio. Szczególnie do Spotify, strumieniowanie muzyki z telefonu wtedy również jest możliwe i zapewnia lepszą jakość. To urządzenie nie tylko jest odbiornikiem ale również samodzielnie obsługuje serwisy takie jak np. Spotify i radio internetowe. Wtedy telefon służy tylko do do sterowania nim i zużywa mniej energii. Podczas odtwarzania można go nawet zupełnie odłączyć od sieci gdy nie potrzebujesz sterować tym procesem.  

Jeśli Twój TV posiada wyjście audio cyfrowe, wtedy funkcję takiego zewnętrznego selektora pełnić może DAC. Wtedy Chromecast mozna podłaczyć pod wejście optyczne a TV pod coaxialne. Jeśli TV ma również wyjście optyczne, potrzebny jest DAC który ma 2 wejścia optyczne lub trzeba użyć konwertera toslink/coax.

Wcześniej napisałem to bardziej skrótowo :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze chyba nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Wszystkie te adaptery bluetooth podłączane pod port USB typu A będą działały gdy je wepniesz do komputera i powinny umożliwiać transmisje dźwięku z komputera. Piszę że powinny, bo czasem zdarza się że np. oprogramowanie firmowe od producenta nie współpracuje prawidłowo z jakąś wersją systemu operacyjnego komputera. Ich podłączenie do Twojego zestawu Piano Craft najprawdopodobniej bezie bezowocne. Chyba ze producent zaznacza w instrukcji że jest jakiś model ( najczęściej produkcji własnej ) odbiornika bluetooth będzie działał wpięty w taki port, a jest to praktycznie nieprawdopodobne. Sam nie znam takiego przypadku. Dlatego pozostaje jedynie wejście analogowe jeśli tylko takie ma ta wieża. Jeśli to wejście jest zajęte , musiałbyś użyć zewnętrznego przełącznika źródeł aby można było podłączyć więcej urządzeń pod to wejście. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem  było by gdybyś podłączył kabel z wtykami RCA od strony Piano Crafta i wtyk jack z drugiej strony. Od strony TV wychodziłby kabel z gniazdem jack 3,5 mm. Wtedy łatwo podłączyć TV lub adapter bluetooth z wyjściem analogowym w postaci gniazda jack. Tak to wygląda łopatologicznie  . Jeśli masz internet wi-fi ze stałym łączem w domu to zamiast bluetooth lepiej używać Google Chromecast Audio. Szczególnie do Spotify, strumieniowanie muzyki z telefonu wtedy również jest możliwe i zapewnia lepszą jakość. To urządzenie nie tylko jest odbiornikiem ale również samodzielnie obsługuje serwisy takie jak np. Spotify i radio internetowe. Wtedy telefon służy tylko do do sterowania nim i zużywa mniej energii. Podczas odtwarzania można go nawet zupełnie odłączyć od sieci gdy nie potrzebujesz sterować tym procesem.  
Jeśli Twój TV posiada wyjście audio cyfrowe, wtedy funkcję takiego zewnętrznego selektora pełnić może DAC. Wtedy Chromecast mozna podłaczyć pod wejście optyczne a TV pod coaxialne. Jeśli TV ma również wyjście optyczne, potrzebny jest DAC który ma 2 wejścia optyczne lub trzeba użyć konwertera toslink/coax.
Wcześniej napisałem to bardziej skrótowo  .
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W moim przypadku telefon mam podłączony po wi-fi do dysku zewnętrznego WD Mypassport Wireless 2TB gdzie mam tony muzyki i słuchowisk radiowych. Chciałbym słuchać tego przez Yamaha Piano Craft i szukam możliwości podłączenia bezprzewodowo telefonu Samsung N9 z wieżą, która ma wejście USB. Wariant podłączenia pokablu mam już zrobiony ale mi to nie odpowiada.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Znalazłem coś takego:

https://planetadzwieku.com/odbiornik-bluetooth-advance-acoustic-wtx-500.html

Podłączę do wejścia RCA w PianoCrafcie i będzie to co chciałem

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR-840 który masz nie posiada żadnych funkcji sieciowych. Do jego portu USB możesz podłączyć jedynie nośniki pamięci z których może ona czytać pliki. Pozostaje jedynie wejście RCA, które masz tylko jedno. Jeśli chcesz podłączyć więcej urządzeń pozostaje tylko ta droga i zewnętrzny selektor źródeł. Ten adapter Advance Acoustic WTX-500 ma wyjście analogowe które da się podłączyć jedynie do wejścia analogowego które masz tylko jedno. Da się to zrobić jedynie przewodowo :) . I tak możesz telefonem odczytywać pliki z dysku bezprzewodowo i przesyłać je po  konwersji poprzez bluetooth do tego adaptera. Jednak z punktu widzenia jakości dźwięku lepszym rozwiązaniem byłby Chromecast Audio. Wtedy przesyłasz pliki po wi-fi do Chromecasta i ten je odtwarza. Potrzebny jest tylko do tego program odtwarzający pliki po sieci lub przynajmniej z dysków sieciowych do Chromecasta. Są takie aplikacje nawet darmowe na Androida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR-840 który masz nie posiada żadnych funkcji sieciowych. Do jego portu USB możesz podłączyć jedynie nośniki pamięci z których może ona czytać pliki. Pozostaje jedynie wejście RCA, które masz tylko jedno. Jeśli chcesz podłączyć więcej urządzeń pozostaje tylko ta droga i zewnętrzny selektor źródeł. Ten adapter Advance Acoustic WTX-500 ma wyjście analogowe które da się podłączyć jedynie do wejścia analogowego które masz tylko jedno. Da się to zrobić jedynie przewodowo  . I tak możesz telefonem odczytywać pliki z dysku bezprzewodowo i przesyłać je po  konwersji poprzez bluetooth do tego adaptera. Jednak z punktu widzenia jakości dźwięku lepszym rozwiązaniem byłby Chromecast Audio. Wtedy przesyłasz pliki po wi-fi do Chromecasta i ten je odtwarza. Potrzebny jest tylko do tego program odtwarzający pliki po sieci lub przynajmniej z dysków sieciowych do Chromecasta. Są takie aplikacje nawet darmowe na Androida.

Dziękuję za odpowiedz.Niestety wariant Chromecast WiFi odpada bo telefon po Wi-fi będzie ciągnął muzykę z dysku Western Digital Mypassport Wireless 2TB a nie da się równocześnie wysyłać muzyki via Chromecast do PianoCrafta po WiFi. Pozostaje więc: Dysk WD - telefon po WiFi i dalej telefon-Yamaha Wejście RCA bezprzewodowo po BT via zewnętrzny przełącznik źródła .Ten adapter BT WTX 500 ma aptx (telefon też) i może z jakością nie będzie tak źle. Popraw mnie jeśli źle kombinuję

P. S. Tak naprawdę to Galaxy Note9 ma 512GB pamięci, dołożę kartę micro SD 512GB i mam w telefonie 1TB i to powinno wystarczyć . Ale chyba z ciekawości wypróbuję ten WTX-500 bo 2TB to zawsze > niż 1TB

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Nie mam w domu routera wi-fi i może to błąd.
Co myślisz o takim rozwiązaniu
Dysk WD - router WiFi - Chromecast WiFi - Yamaha wejście ARC? Wszystko oczywiście w sieci lokalnej bez neta.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może być problem. Nie jestem pewien czemu , ale gdy jest wyłączony net, wtedy Chromecast u mnie nie działa. Teoretycznie powinien być mu potrzebny tylko do serwisów internetowych, jednak strumieniowanie wtedy przestaje działać również. Inne urządzenie sieciowe po kablu działa bez problemu w tej samej sieci.

Nie wiem jak dobry jest ten Advance Acoustic WTX-500. Jest to urządzenie typowo stacjonarne. Znacznie tańszym rozwiązaniem i bardziej uniwersalnym byłby xDuoo XQ-23 z DAC-iem Wolfsona . Jest obecnie za 119 zł. Wcześniej kosztował 200. Bo wszedł do sprzedaży nowszy model na innym układzie przetwornika. Można go również użyć jako DAC/USB, czyli możesz podłączyć nim przewodowo komputer lub bezprzewodowo po bluetooth. Obsługuje również kodek aptX. Można go zabrać i podłączyć do niego słuchawki. Za 400 zł wybrał bym chyba również bardziej przenośny Astell&Kern AK-XB10. Nie posiada zdolności DAC-a USB, jednak obsługuje kodek aptX-HD i producent rekomenduje jego użycie jako odbiornika bluetooth do podłączenia do sprzętu audio. Jednak ich głównym zadaniem jest używanie ich do ubezprzewodowienia słuchawek na kablu, dlatego mają wbudowane akumulatory i mają małe wymiary.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale już trochę zgłupiałem.Jeszcze raz napiszę o co mi chodzi.

Muzyka na dysku twardym WD Mypassport Wireless Wi-Fi.

Teraz słucham przez podłączony po Wi-fi smartfon i słuchawki podłączone do smartfona po BT

Chcę zamiast na słuchawkach BT słuchać muzyki przez wieżę Yamaha Piano Craft połączoną do wieży bez kabla. Dzięki Twojej informacji uzyskałem potwierdzenie, że wejścia USB w PianoCrafcie nie wykorzystam do przesyłu sygnału audio po BT z telefonu. Wariant Chromecast z tytułu braku możliwości (w moim przypadku) podłączenia go do neta też raczej odpada. Więc chyba zostaje ten wariant dysk - smartfon po wi-fi. Smartfon - wieża przez ten WDX - 500 po BT podłączony do ARC kablem przez przełącznik wyboru źródła. Wszystko praktycznie bez kabli (poza adapter, spliter, ARC wieży) Dodatkowo sterowanie odtwarzaczem w smartfonie mam przez smartwatcha Galaxy Watch Frontier sparowany z telefonem po BT Minimum kabli maximum przyjemności

Ten XDuo jest chyba ładowany i wystarcza na 5h pracy? WDX-500 ma podłączony zasilacz. Nie zależy mi na mobilności rozwiązania.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 xDuoo XQ-23 gdy jest odłączony od zasilania, działa 5 godzin z akumulatora. Skoro może działać również podłączony kablem USB do komputera jako DAC-USB to musi być przystosowany do stałego zasilania z zasilacza USB. Astell&Kern AK-XB10 można używać gdy jest podłączony do zasilania. Zdarzają się przypadki takich urządzeń które działają wyłącznie z akumulatora, a ich port USB służy wyłącznie do ich ładowania. Są też takie urządzenia jak np. tani Xiaomi Bluetooth Audio Receiver, który w momencie podłączenia do zasilania automatycznie się włącza, co świadczy o ich celowym przystosowaniu do przesyłania muzyki przy zasilaniu zewnętrznym i pracy akumulatorowej gdy go brak. To tylko zwiększa uniwersalność użycia w różnych warunkach. W przypadku tanich adapterów bluetooth opartych o niskiej jakości komponenty jakość dźwięku może być kiepska. Te jednak do nich nie należą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to że WTX-500 nie posiada gniazd RCA tylko wtyczki na jego obudowie. Musisz o tym pamiętać że gniazda w urządzeniu do którego je podłączysz muszą być w dokładnie tym samym odstępie i część jego obudowy wystająca poza obrys gniazd nie może sprawiać problemów. Dla przykładu ten zewnętrzny selektor który pokazałem jako przykład nawet jeśli będzie miał gniazda w tym samym odstępie to przez to że gniazda kanału prawego są w nim u góry, będzie wystawał poniżej jego dolnej krawędzi i przez to nie będzie można go dobrze postawić, bo jest on przewidziany do wzmacniaczy Advance Acoustic. O przewód którym będzie można go podłączyć będzie trudniej bo nie jest on typowy.

 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kabli RCA dość trudno ustalić które jest złączem męskim a które żeńskim. Typowe kable RCA są zakończone wtykami tego samego rodzaju po obu stronach przewodu. Typowy wtyk okala gniazdo złączem masy i wchodzi do środka pinem sygnałowym w gniazdo, a gniazda ze sprzętu wystają na zewnątrz. Przy złączach jack sprawa jest prosta i jednoznaczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...