Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

Czy są na rynku DAC, które z jednej strony pozwolą podłączyć się po bluetooth telefonem z rzeczonym Piano Craftem np. z użyciem standardu aptX hd, z drugiej równolegle będą w stanie pozwolić na podłączenie telewizora z Piano Craftem po przewodzie optycznym? Telewizor ma wyjście tego typu? Reasumując chciałbym mieć możliwość transferu dźwięku z 2 różnych źródeł.

Będę wdzięczny za podpowiedź jaki sprzęt jest warty uwagi, także w kontekście budżetowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOPPING D50S oferuje to czego potzrebujesz. Na aliexpress znajdziesz sporo bardzo tanich  DAC-ów z odbiornikiem bluetooth, ale bez aptX. Widziałem kiedyś tam płytki bez obudowy na DAC z odbiornikiem aptX, więc może znajdzie się i coś takiego z obudową. Sensownym rozwiązaniem może okazać się po prostu zewnętrzny selektor jaki był pokazany i do niego podłączysz to co chcesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

TOPPING D50S oferuje to czego potzrebujesz. Na aliexpress znajdziesz sporo bardzo tanich  DAC-ów z odbiornikiem bluetooth, ale bez aptX. Widziałem kiedyś tam płytki bez obudowy na DAC z odbiornikiem aptX, więc może znajdzie się i coś takiego z obudową. Sensownym rozwiązaniem może okazać się po prostu zewnętrzny selektor jaki był pokazany i do niego podłączysz to co chcesz. 

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy jest bardziej budżetowe rozwiązanie nie uderzające mocno w jakość dźwięku? 1100 PLN to trochę dużo. Cały zestaw jest tyle wart. Sam selektor wskazany w tym temacie o ile dobrze rozumiem wymaga permanentnego połączenia kablami, a najbardziej zależy mi na połączeniu bezprzewodowym telefonu z piano craftem. Telewizor mogę odpuścić jeśli to bardzo upraszcza wybór.

Edytowano przez pzurek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 22.01.2020 o 11:36, MobyDick napisał:

Z wysyłką  AliExpress Standard Shipping możesz się spodziewać za 2 tygodnie. Koniecznie daj znać jak to gra i ile to warte.

Czekałem chyba z miesiąc zanim paczka dotrze. Potem nie miałem czasu się tym pobawić. Teraz już mogę podzielić się wrażeniami.

Po pierwsze używam tego DACa do zrzucenia dźwięku z telewizora np. z YouTube. Wiadomo jaki jest sygnał z tego rodzaju serwisów, więc nie spodziewałem się cudów. Nie zmienia to faktu, że dźwięk jest wspaniały w porównaniu z TV.

Po drugie sparowałem sprzęt z telefonem i gram muzykę ze Spotify via BT. Ustawienia najwyższe jakościowo. Ja słyszę dość wyraźną różnicę między tym samym utworem zagranym z płyty CD vs bluetooth. Scena jest nieco płytsza. Środek gdzieś znika i nie mam możliwości usłyszenia wszystkich szczegółów, które cieszą ucho na CD jednak....już po kilku chwilach kiedy nie bawię się próbkowaniem raz z jednego, raz z drugiego źródła i usiądę na kanapie wszystko zaczyna się jakby poprawiać i sam fakt klikania muzyki nie ruszając się tyłkiem nawet na milimetr żeby wrzucić nowy kawałek sprawia, że jestem zadowolony.

Reasumując za 100 PLN brawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model wygląda na niedostępny obecnie. Za to widzę że w ofercie w podobnej cenie pojawił się model ze zdalnym sterowaniem, o podobnych cechach:

https://pl.aliexpress.com/item/4000715392167.html

Bardzo dziękuję[mention=20771]MobyDick[/mention] za szybką pomoc i sugestę adekwatnego rozwiązania + wirtualne

Zamówione, zapłacone 90,83 PLN. Dam znać jakie wrażenia jak przyjdzie i podłączę.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kupisz, daj znać jak działa :) . Zapowiada się bardzo ciekawie jak na taką cenę. W połączeniu z tanim wzmacniaczem może dać przyzwoite źródło do podłączenia TV do kolumn. Ciekawe jak wygląda jakość wyjścia słuchawkowego w tych DAC-ach. Wyjście z poziomem 3V powinno dać sporą moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kupisz, daj znać jak działa  . Zapowiada się bardzo ciekawie jak na taką cenę. W połączeniu z tanim wzmacniaczem może dać przyzwoite źródło do podłączenia TV do kolumn. Ciekawe jak wygląda jakość wyjścia słuchawkowego w tych DAC-ach. Wyjście z poziomem 3V powinno dać sporą moc.
Tak jak pisałem powyżej dam znać jak przyjdzie. Głównie chcę go wykorzystać do odsłuchu audio (muzyka, słuchowiska) z dysku WD MY PASSPORT WIRELESS 4TB bezprzewodowo podłączonego do smartfona po Wifi i przez tego DAC'a podłączonego do Yamaha Piano Craft.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...