Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 300zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić słuchawki douszne do 300zł. Współpracować będą z telefonem xiaomi mi a1, jednak mogę też dokupić mały wzmacniaczyk przenośny. Słucham głownie amerykańskiego rapu, elektroniki, ale również metalu, czy starego hip-hopu. Zależy mi na czystm dźwięku, ale bassem też nie pogardzę. Teraz posiadam sonego extra bass za coś około 140zl i jestem średnio zadowolony. Z góry dziękuję za pomoc ;) 

Dodam, że myślałem nad firmami audio-technica, beyerdynamic, denon, yamaha.

Edytowano przez Pomorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 moja rada to nigdy nie używaj słuchawek dokanałowych podnoszą ciśnienie w uchu i przez to szybciej traci się słuch kup duże słuchawki i ciesz się jakością mogło być nawet nauszne będą mniejsze od tych dużych ale dźwięk będzie kilka razy lepszy Pamiętaj jeszcze nikt nie znalazł się kto by oszukał prawa fizyki Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość słuchawek dokanałowych posiada otwory dekompresyjne wyrównujące ciśnienie w uchu w stosunku do ciśnienia otoczenia. Często powtarza się bzdury co do tego ze słuchawki umieszczone w kanale słuchowym grają głośniej i przez to są zagrożeniem dla słuchu. Nie jest to zasadą że słuchawki dokanałowe zawsze grają głośniej. Rozsądny człowiek potrafi dobrać głośność do potrzeb. Za to faktem jest to że słuchawki dokanałowe mogą umieścić zanieczyszczenia w kanale słuchowym znacznie łatwiej niż słuchawki nauszne lub wokółuszne. Jednak wysoka wilgotność i wysoka temperatura zawsze w słuchawkach każdego typu może ułatwiać infekcję. Nie jest też prawdą że zawsze słuchawki większe z zasady grają lepiej. Częściej lepiej grają słuchawki droższe i to nie zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałowe może i podnoszą ciśnienie w uchu ale na pewno są bezpieczniejsze niż douszne z jednego prostego powodu:
aby uzyskać brzmienie na odpowiednim poziomie (bezpiecznym dla uszu) nie trzeba ustawiać głośności tak wysoko jak trzeba to robić w przypadku dousznych - w tym przypadku trzeba "podgłośnić" aby uzyskać poziom głośności podobny jak w dokanałowych.
Wiele osób neguje słuchawki dokanałowe właśnie nie rozumiejąc zasady ich działania.
Dlatego ja jestem zwolennikiem dokanałowych. Oczywiście pomijam tutaj sytuację kiedy używamy dokanałowych podczas jazdy np. rowerem. Całkowite odizolowanie się od otoczenia może być niebezpieczne.
Tutaj ciekawy artykuł:
https://sonusmobile.pl/Sluchawki-dokanalowe-przewodnik-clinks-pol-17.html
Ze swojej strony mogę polecić Xiaomi Piston Hybrid Iron V4
Mają dwa przetworniki, w modelu smartfona można je wybrać w opcjach więc powinny się zgrać.
https://allegro.pl/sluchawki-xiaomi-piston-hybrid-iron-v4-pro-org-pl-i7211211663.html
Porównywałem je kiedyś z cenionymi NuForce 700 i Xiaomi były bardziej przejrzyste ale nie ostre (wszystko zależy od źródła). NuForce raczej dla zwolenników niskiego basu.
Xiaomi są poza tym tanie jak barszcz więc małe ryzyko jak nie podejdą.
Aha i jeszcze najważniejsze: polecam pianki Comply bo na gumowych to porażka. Zresztą do wszystkich dokanałowych stosuję i polecam pianki.
Osobiście użytkuję Shure SE215 dodatkowo na zmienionym kablu ale nie każdemu mogą się spodobać bo są dosyć neutralne.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...