Skocz do zawartości

Artur95

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu audio do domu. Mój obecny sprzęt jest dość wiekowy i od pewnego czasu częściej nie gra niż gra. Sprzęt to amplituner Unitra ZRK AT9100 z dwoma kolumnami New Mildton 80. Dźwięk idzie z komputera i z odbiornika audio bluetooth(tv i telefon). Komputer przesyła dźwięk z wbudowanej karty dźwiękowej, lecz chciałbym aby szedł z karty graficznej przez HDMI, myślę iż nie będzie problemu. TV przesyła dźwięk przez bluetooth do odbiornika, odbiornik do amplitunera. TV posiada HDMI ARC.

Chciałbym abyście pomogli mi dobrać odpowiedni amplituner bądź wzmacniacz i dwie kolumny.
Ampli/wzmak powinien posiadać następujące rodzaje gniazd :
- HDMI IN
- HDMI OUT
- HDMI ARC
- Bluetooth/AUX IN (Wydaje mi się, że wbudowany bluetooth zapewni mi lepszą jakość dźwięku niż odbiornik podłączony do aux, więc stawiałbym na bluetooth)

Co do budżetu nie jest jeszcze znany, wstępnie chcę wiedzieć jak to wygląda cenowo według określonych wymagań.
Oczekuję w miarę dobrego zestawu za przyzwoite pieniądze (Nowy, nie używany).

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Edytowano przez Artur95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur95 napisał:

Komputer przesyła dźwięk z wbudowanej karty dźwiękowej, lecz chciałbym aby szedł z karty graficznej przez HDMI, myślę iż nie będzie problemu.

Nie każda karta graficzna wypuszcza po HDMI dźwięk w klasie HD, sprawdź to sobie.

10 godzin temu, Artur95 napisał:

Co do budżetu nie jest jeszcze znany, wstępnie chcę wiedzieć jak to wygląda cenowo według określonych wymagań.

Podstawowy amplituner to cena już od 1200 zł za nowy. Nawet taka Yamaha 383 mato co potrzebujesz.

Ale przykładowo taka 683 zagra dużo lepiej.

To ty ustalasz budżet a nie my. Sprecyzuj go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home
Poczytałem trochę na ten temat i w przypadku mojego Radeona HD 7850 są spory co do tego, ostatecznie dźwięk pójdzie kablem cinch-jack z integry jeśli HDMI będzie sprawiać problemy, spróbuję pożyczyć od kogoś ampli z hdmi i dam znać co i jak. Yamaha 383 wydaje mi się dobrym wyborem. Budżet zapowiada się do 4000 zł, chociaż wydaje mi się, że za 3000 zł można by było złożyć coś przyjemnego dla ucha do pokoju 9m2, tak czy siak maks do 4000 zł. Sam jeszcze przeglądałem amplitunery i co powiesz na temat Denon RCD-M41, Onkyo TX-8270, Pioneer SX-S30DAB.

modelarz01
Wybacz, mój błąd nie zauważyłem. Proszę o przeniesienie do działu stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet max 4000zł , pomyśl o ampli kd onkyo , gra podobnie do ampli stereo tej firmy (wiem bo na odsłuchach miałem) , będziesz mieć więcej "bajerów" których oczekujesz za niższą cenę a ów nadwyżka $$$ przyda się na lepsze kolumny ;) 

Gdybyś miał ~6000zł to można by się zastanawiać nad czymś innym , ogólnie kolumny mają większy wpływ na brzmienie niż ampli kd vs ampli stereo onkyo

 

PS: wiem wiem herezje O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk

Budżet na chwilę obecną jest do 4000, w takim razie gdybyś sam miał dobrać jakiś zestaw dla siebie to jaki byś złożył? Od tygodnia próbowałem jakoś samemu to poskładać według poradników internetowych ale problem był taki, że niektóre strony zalecają pierw od wyboru głośników potem amplitunera inne natomiast pierw amplituner dopiero kolumny. I będąc szczerym zgłupiałem bo sam nie wiem nie wiem od czego wykonać ten pierwszy krok.

Jak już pisałem mam pokoik 9m2 do tego słucham głównie muzyki elektronicznej, Hip-Hop'u i Rapu. Jeśli to pomoże to myślę, iż kolumny o mocy maksymalnej 140W wystarczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poszukałbym jakiegoś staro-rocznego ampli kd zależnie od Twych potrzeb (onkyo 676 pod koniec wyprzedaży chodziły po 2tysie) do tego 2 monitory focal chorus 706 , ew. coś z ~16,5cm nisko-średniotonowcem ;) jakieś indiana tesi 252 ...

Miałem kiedyś w takim małym pokoju system 5.1 z prawie 2KW mocy maksmymalnej i większe kolumny przednie nie mają sensu w takim pomieszczeniu bo robi się chaos w uszach od odbić ;)

Pamiętaj iż branża (z forum) może zrobić Ci fajne rabaty , ja dałem Ci jedynie kierunek na co zwrócić uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz co wybrać: kolumny najpierw czy amplituner to tego nigdy się nie dowiesz z internetu do momentu kiedy sam odsłuchasz i usłyszysz różnice. Niektóre sklepy mają taką możliwość ,że pożyczą sprzęt audio do domu na odsłuch. Akustyka inna jest w sklepach inna w domu. Z internetu dowiesz się mniej więcej na co zwrócić uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale te same kolumny zagrają przy jednym, drugim amplitunerem inaczej i ten sam amplituner napędzi różnego rodzaju kolumny inaczej.

Cóż, internet mówi mi, że chcąc kolumny do 140W powinienem wybrać amplituner ok. 100W.

Odsłuch w domu? Ha, odsłuch, owszem ale na miejscu przy gotowych zestawach. Odsłuch w domu ? Jak na razie żaden "sklepy" w Świeciu, Toruniu czy Bydgoszczy nie oferują takiej opcji, wręcz są oburzone iż od tak życzę sobie wypożyczyć sprzęt do testów domowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, modelarz01 napisał:

Jak stereo to czemu w dziale kino domowe? 

HDMI to nie stereo.

18 godzin temu, Artur95 napisał:

Poczytałem trochę na ten temat i w przypadku mojego Radeona HD 7850 są spory co do tego, ostatecznie dźwięk pójdzie kablem cinch-jack

To wtedy szukasz stereo. A takie wyjście to amatorszczyzna!! Poczytaj coś o DACach

Do 4 tysiecy. Yamaha RN602 + Melodika BL40MKIII albo Pioneer SXN30AE + Dali Spektor 6

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli system ma być stereo to lepiej sobie odpuścić wejścia HDMI w wzmacniaczu. HDMI można podłączyć do TV a z niego złącze cyfrowe do systemu audio. Jeśli potrzeba więcej wejść HDMI to są do tego splitery. Również z komputera lepiej wyprowadzić dźwięk w postaci cyfrowej niż złączem jack. Do 4 tys wybrał bym zestaw składający się z NAD C338 + Kef Q350 . To dobry wzmacniacz cyfrowy z funkcjami sieciowymi i wejściami cyfrowymi i bardzo dobre kolumny o zaawansowanej budowie.

HDMI to złącze multimedialne z zasady używane w systemach audio kina domowego. W Przypadku systemów stereo prowadzenie obrazu przez wzmacniacz mija się z celem i dlatego takie złącza stanowią tu dużą rzadkość. Zwykle niewiele z tego wynika że coś takiego ma amplituner stereo.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam podpięty PC do amplitunera (hdmi z karty grafiki) , lepiej dts-hd master audio leci aniżeli optykiem , który też mam podpięty. Moja płyta główna asrocka posiada wyjście optyczne :) Brzmienie hdmi vs optyk - jest słyszalna różnica , ale też nie odbierajmy autorowi tematu możliwości przyszłościowego zakupu np. zewn. fajnego dac-a , wtedy sobie wyprowadzi usb-kiem z pc-ta , a z dac-a chinchami.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, modelarz01 napisał:

Zalezy. Gosciu chciał podlaczyc wzmacniacz z karta graficzna poprzez hdmi

No bo chciał kino.

11 godzin temu, Artur95 napisał:

Ponawiam poprzednią odpowiedź tym razem z ciut inną rzeczą. Nie mam takiego wyjścia nawet na płycie. Chyba, że gdzieś je odnajdziesz MSI B75MA-E33

A więc jeśli stereo. To DAC na USB za ok 300-600 zł cie czeka.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem i doszedłem do kilku wniosków.

Potrzebuje amplitunera/wzmacniacza z dwoma kolumnami (2.0)
Dźwięk z :
- PC analogowo
- TV do Ampli przez HDMI ARC lub S/PDIF / Bluetooth lub dodatkowy AUX IN (Dla odbiornika bluetooth audio)

Obecnie dźwięk z TV do głośników idzie przez odbiornik więc nie robi mi to jakiejś dużej różnicy.

Budżet do 2500 zł maksymalnie. Oczekuję na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...