Skocz do zawartości

co zamiast Magnat Shadow 209 do Yamaha 701


mickmick

Recommended Posts

Witam od wczoraj jestem posiadaczem wzmacniacza Yamaha A-S701 (poprzednio był amplituner sony 3000es) w porównaniu do poprzednika to zupełny brak szumów i bas taki bardziej klarowny , bardziej kontrolowany a reszta bardzo podobna do sony. Wzmacniacz zawszę chciałem wymienić i to zrobiłem teraz już rozsądnie chciałbym budować dalej jak najlepsze (w swojej cenie oczywiście) stereo . A więc co zamiast magnat shadow 209 , przypomnę że pokój to 4,55x4,75 więc 21,61m2. Głośniki powinny być szczupłe i najlepiej białe. Tak na marginesie znalazłem canton chrono dc 509 używane w dobrym stanie jak to się ma do moich magnatów i wzmacniacza yamaha ?

tak na marginesie czy taki kabel zasilający jest coś wart czy to placebo?

 

s-l1600.thumb.jpg.5579cbebf74606ba67da59cba254640a.jpg

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak juz kilka sprzętów przerabiałeś to sam dobrze wiesz, że samemu trzeba posłuchać. Co do przewodu, sprawdź go. Jakość przewodów to jedno, czy pasuje do systemu to drugie. Często jest tak, że pasuje bardziej przewód zasilający fabryczny od producenta, niż taki za kilka stów i klienci zostają przy standardowym. Musisz przetestować. Powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już go masz to stosuj. Placebo czy nie, na wygląd w audio też się patrzy. O ile Chrono uważam za linię najlepszą z Cantona. O tyle nie podłączał bym tak dokładnych, suchych kolumn do wzmacniacza Yamahy.

Tu bardziej stawiał bym na dzwięk ciepły. Albo tańsze Heco Aurory 700, albo nieco drożej ELAC Uni Fi. Jako małe polecam tajże sprawdzi HECO Aleva GT 602.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te canton chrono dc 509 znalazłem używane i dla tego o nich wspomniałem (cena 2200 ale pewnie by coś jeszcze wynegocjował) bo wymieniacie głośniki za konkretne kwoty no może poza aurora która jest w moim zasięgu , a coś z indiana line ? te magnaty co mam kosztowały mnie 2300 a chciałbym się zmieścić w max 3 tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze należy się zastanowić co nie pasowało Ci w Magnat Shadow 209. Czy nie były one właśnie zbyt miękkie w brzmieniu i za bardzo zbasowane ? Może problem polega na tym że nie możesz postawić ich zbyt daleko od ściany, tak jak powinny być ustawione ? Może warto zacząć od spróbowania przynajmniej nastroić nieco niżej tunel BR wsuwając w niego zwinięty płat gąbki tak aby zmniejszyć jego średnicę. Sporo tu zależy od  posiadanej gąbki , jej grubości. Może  warto tunel zupełnie niż zamknąć. Jeśli chcesz w mniejszym stopniu uzyskać taki efekt niż ten z tunelem o mniejszej średnicy wtedy płat gąbki należy stopniowo zwężać. Warto poeksperymentować na tym co masz a dopiero potem myśleć o innych kolumnach. Jeśli już to może warto pomyśleć o kolumnach używanych bardziej wyrafinowanych i z mniejsza ilością głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie pasuje mi w shadow 209 to faktycznie tego basu jest aż nadto(kiedyś miałem magnat vintage 420 i tam ten dźwięk był taki jakiś żywy a tu trzeba napędzić dwa dodatkowe głośniki basowe-wiem wiem przesadziłem) , ustawione są około 25-30cm od ściany i nie raczej da się więcej, ale bardzo mnie interesuje ta opcja z tunelem jak i czym po testować z tą gąbką? Tam są dwa tunele jak na fotce, może by ten górny jakoś zaślepił? i zostawił tylko ten na dole albo obydwa ? co może się zmienić ?

big_magnat_shadow209.thumb.jpg.1a6d114e6c9d606e7fe15cd9dd7c6bbb.jpg

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam 2 jednakowe tunele z tyłu. Są umieszczone dość blisko siebie i to czy zamkniesz górny czy dolny nie sprawi dużej różnicy. Można sprawdzić z jednym i drugim. To że są 2 ułatwia sprawę bo jeden z nich można całkiem zamknąć np. na początek skarpetkami zwiniętymi w kulę. Docelowo lepiej użyć głąbki. Można do tego celu kupić gąbkę do mycia samochodu. Są duże i łatwiej jest z nich wyciąć odpowiednią ilość. Możesz też sprawdzić jak sprawa będzie wyglądała z zamkniętymi wszystkimi tunelami. Wielu producentów od razu dołącza do kolumn takie zatyczki , często z wyjmowanymi w środku nich walcami.

Różne pomieszczenia mają inną akustykę i częstym problemem jest niemożność ustawienie kolumn dość daleko od ścian. Takie zatyczki służą właśnie do korygowania basu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde kolumny, czym stoją bliżej ściany tym grają gorzej (chodzi tutaj o wielkość sceny wgłąb). No chyba, że celowo są tak zaprojektowane oczywiście. Dmuchające powietrze w ścianę z bass reflexu dodatkowo pogarsza doznania odsłuchowe, ponieważ pojawia się dudnienie. Można spróbować temu zaradzić zatykając owe otwory. Jak będzie lepiej, musisz nam powiedzieć Ty :) Przy zatkanych BR siada na ogół dynamika, to też trzeba brać pod uwagę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick miałeś racje żeby sprawdzić z tymi gąbkami , a więc tak najpierw zaślepiłem po jednym otworze br ale nic na moje ucho to nic to nie dało zaślepiłem obydwa i tu już różnica była ogromna bas zrobił się taki delikatny już nie ma mowy o jakiś rezonansach ale głośniki tak jak by siadły trochę więc po kilku próbach jest tak dolny zaślepiony taką twardą gąbką a górny zrobiłem taki rulon z gąbki akustycznej z takimi trójkątami do środka tak że otwór zmniejszył się o połowę i z racji tych trójkątów jest bardzo rozmaity i teraz bass wydaje mi się że jest taki mięsisty ale nie ma rezonansów(dudnienia) podobno efekt taki też bym uzyskał jak bym odstawił głośnik od ściany , a u mnie jet z tyłu około 25 cm a boki niemalże przy ścianie (kilka cm) tylko tak na oko ze 30 stopni skręcone do środka. Chyba już nie będę wymieniał chyba że coś w totka wygram. Aha jeszcze jedno mam wrażenie że niżej schodzi bas i to znacznie.

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...